Komunikaty PR

Znamy zwycięzców konkursu NYX Hotel – Art Lives Here

2022-07-15  |  12:45
Biuro prasowe

Ruszają rezydencje artystyczne w NYX Hotel Warsaw. Z ponad 120 zgłoszeń nadesłanych na konkurs „NYX Hotel – Art Lives Here” jury właśnie wybrało trzy, których autorzy spędzą trzy tygodnie w hotelu, tworząc dzieła inspirowane tematyką miasta. Czwartego finalistę jeszcze w lipcu wyłonią internauci, a najlepsze prace wzbogacą kolekcję sztuki nowoczesnej NYX Hotel Warsaw.

 

Jury miało niełatwe zadanie. Na konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” spłynęło łącznie ponad 120 zgłoszeń i około 500 prac. Nadesłali je artyści z różnych stron świata – oprócz Polski, także z Litwy, Czech, Rumunii czy Izraela.

Poziom nadesłanych prac był wysoki i cieszy nas fakt, że tak kreatywni artyści zgłosili się do konkursu. Członkowie jury najpierw zapoznali się z pracami indywidualnie, a następnie w NYX Hotel Warsaw odbyły się kilkugodzinne obrady, podczas których wyłoniono trzech laureatów – opowiada Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw i przewodniczący jury.

Dodatkowo od 15 do 31 lipca na profilu @NYXHotelWarsaw potrwa otwarte głosowanie internautów na czwartego artystę, który tak samo jak finaliści wyłonieni przez jury odbędzie swoją trzytygodniową rezydencję w hotelu.

Pierwszy z finalistów konkursu zagości w NYX Hotel Warsaw z początkiem sierpnia i na przestrzeni 3 tygodni otrzyma tu wszelkie wsparcie do artystycznej pracy – bezpłatny pobyt, wyżywienie, nieograniczony dostęp do pracowni, wsparcie mentorów.

Z ekscytacją czekamy na efekty pracy uczestników rezydencji. Jednym z głównych filarów marki jest właśnie sztuka i pomysł zaproszenia zdolnych i kreatywnych artystów do współtworzenia tego miejsca to naturalne dopełnienie naszej misji. Cieszymy się, że konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” został tak dobrze przyjęty w Polsce i za granicą  – komentuje Paulina Kołodziejczyk, Multi Property Manager Poland.

 

 

 

Oni będą tworzyli w NYX Hotel Warsaw

Alex Mirutziu – pochodzący z Rumunii artysta, który w swojej twórczości opiera się na wykorzystaniu wielu mediów. Jego twórczość to często mieszanka różnych nurtów i aktywności. Można w nich spotkać np. filmy, zdjęcia, rysunki, rzeźby, instalacje, poezję czy performance. W ramach swojej praktyki artysta prowadził wykłady w Londynie, Estonii, Sztokholmie i Tel Avivie.  Swoje prace pokazywał m.in. w Power Plant w Toronto, Budapeszcie, w Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowym czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

„Chciałbym spojrzeć na Warszawę, jako na żywy organizm. Pokazać to miasto, jako aktora dramatycznego i nadać mu osobowość. To, że będę mieszkać w samym centrum pozwoli mi spojrzeć na nie zarówno jako widz, wokół którego toczy się spektakl, a jednocześnie sam będę mógł poruszać się po nim i oglądać je z dowolnej, wybranej przeze mnie perspektywy ” - mówi Alex Mirutziu.

Laure Catugier – pochodząca z Francji artystka, mieszka i pracuje w Berlinie. Z wykształcenia architektka. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich. Jest laureatką International Celeste Prize, a także stypendiów Goldrausch Künstlerinnenprojekt w Berlinie, Instytutu Pileckiego w Warszawie i Stiftung Kunstfonds w Bonn. Jej prace były wystawiane między innymi w Tel Avivie, Seulu, Kairze,  Madrycie, Warszawie czy Tuluzie.

Dzięki moim podróżom odkrywam różnorodność światowej powojennej architektury inspirowanej ruchem Bauhaus. W Warszawie chcę przyjrzeć się temu jak ten nurt, przejawiający się także w standaryzacji budownictwa, wpływa na codzienne życie ludzi” – komentuje artystka.

 

Dima Mykytenko – artysta wizualny pochodzący z Ukrainy. Mimo że pracuje w wielu różnych formach artystycznych obejmujących rysunek, pirografię, instalację i wideo, to malarstwo traktuje jako centralny element swojej praktyki. W swoich pracach Dima kieruje się zasadami geometrii organicznej. Artysta dał się poznać w obrębie europejskiej sceny post-graffiti ze swoich eksperymentów site-specific mających na celu zbadanie interakcji pomiędzy abstrakcyjnym kształtem, a otoczeniem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora Biuro prasowe
2024-08-14 | 09:50

Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora

Pałac Rzeczypospolitej w Warszawie to miejsce ponad trzystuletniej historii. Architektoniczne tajniki renowacji tego wyjątkowego obiektu w czasie niespotykanej formuły konferencji w formie
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.