Komunikaty PR

Znana sportsmenka dzieli się wskazówkami wellness i fitness na Nowy Rok

2021-01-18  |  12:00

Rok 2020 był niezaprzeczalnie trudny. Zapewne większość z nas pragnie nacisnąć przycisk „restart” i wypełnić 2021 rok jak największą dawką pozytywnej energii i dobrego samopoczucia. Jak wskazują wyniki różnych badań, postanowienia noworoczne najczęściej dotyczą zwiększenia ilości ćwiczeń, podejmowania zdrowszych decyzji żywieniowych i zadbania o siebie. Początek Nowego Roku to doskonały czas na wyznaczenie sobie nowych celów fitness i zmianę stylu życia na zdrowszy.

 

Oto pięć postanowień, by 2021 rok przyniósł Ci szczęście i dobre zdrowie:

 

  1. Traktuj priorytetowo fitness dla całej rodziny

Jeśli nauczyliśmy się czegoś w tym roku, to tego, że rodzina i zdrowie są najważniejsze. Wielu z nas spędziło znacznie więcej czasu ze swoimi bliskimi. Prawda, że było to wspaniałe doświadczenie (pomijając trudności z nadzorowaniem zdalnych lekcji)? Gdy wrócimy do nowej normalności, warto utrzymać te proporcje i nadal spędzać dużo czasu z bliskimi. Moja rodzina uwielbia wspólne zajęcia sportowe, w domu lub na świeżym powietrzu. Wspólne aktywności mogą oznaczać rodzinne wędrówki lub wyzwania fitness w domu – połączenie ruchu z zabawą w gronie bliskich zawsze przynosi korzyści. 

 

  1. Spróbuj czegoś nowego

Ćwiczysz systematycznie, zgodnie ze swoim programem? Świetnie! Ale urozmaicanie planu treningów pomoże Ci stawiać nowe wyzwania swojemu organizmowi. Siatkówka, dołączenie do drużyny softballowej, zajęcia z jogi w powietrzu – obiecaj sobie, że w tym roku wypróbujesz nowe formy aktywności. Wykonując zawsze te same ćwiczenia, nie podniesiesz poziomu swojej sprawności. Wpisz ćwiczenia w harmonogram dnia, by zagwarantować sobie wystarczającą porcję ruchu. Biorąc pod uwagę, jak bardzo jesteśmy zajęci, czasami najłatwiej zrezygnować z ćwiczeń. Monitorowanie codziennej aktywności i długości trwania ćwiczeń pomoże Ci zachować systematyczność, zwłaszcza wtedy, gdy trenujesz w pojedynkę.

 

  1. Uwolnij swój umysł: mniej mediów, więcej społeczności

Łatwiej trzymać się swojego planu, gdy ktoś towarzyszy nam w treningach. W 2020 roku musieliśmy bardziej polegać na technologii, by zmobilizować się do aktywności. Chociaż technologia jest doskonałym narzędziem ułatwiającym dostęp do ćwiczeń i treści motywacyjnych, korzystaj z niej świadomie, nie zaśmiecaj mózgu negatywnymi wiadomościami. Lęk może odciągać Cię od realizacji celów w zakresie zdrowia. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, robiąc sobie przerwę od telefonu. Zaproszenie przyjaciela lub członka rodziny do wspólnych ćwiczeń nie tylko sprawi, że będziecie szczęśliwsi, spotykając się osobiście, ale także wzmocni łączącą Was więź, co jest bardzo istotne dla psychiki.

 

  1. Wprowadź dietę roślinną

Moja firma przeprowadziła niedawno ankietę wśród 2000 amerykańskich respondentów. 47% z nich stwierdziło, że przeszło w tym roku na diety roślinne. Produkty roślinne, na przykład te pełnoziarniste, dostarczają węglowodanów jako źródła energii. Unikanie pustych kalorii i wybieranie produktów bogatych w składniki odżywcze pomogą Ci zachować uczucie sytości na dłużej. Konkluzja: jeśli nie zwrócisz wystarczającej uwagi na swoje nawyki żywieniowe, nie zobaczysz upragnionych rezultatów.

 

  1. Ogranicz marnotrawstwo

 

Twoja sprawność fizyczna stanowi dla mnie – trenerki personalnej – priorytet, ale chciałabym zachęcić Cię do pójścia o krok dalej w zakresie zdrowych nawyków i zatroszczenia się o zrównoważone odżywianie także dla innych. 

 

Globalna pandemia spowodowała brak bezpieczeństwa żywnościowego. Do końca 2020 roku 132 miliony osób jest zagrożonych niedożywieniem. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa marnujemy jedną trzecią (czyli 1,3 miliarda ton) całej żywności produkowanej na świecie, co jeszcze bardziej pogłębia globalny kryzys żywnościowy. Poprzez kampanię Nutrition for Zero Hunger pomagamy stawić czoła globalnym wyzwaniom, takim jak głód, brak bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienie, zapewniając cenne zasoby i wiedzę społecznościom na całym świecie we współpracy z naszymi partnerskimi organizacjami charytatywnymi. W nowym roku znajdź sprawę, która jest dla Ciebie ważna, oraz sposób, w jaki możesz wesprzeć swoje społeczności.

 

 

Samantha Clayton – wicedyrektor, dział sportu i fitness Herbalife Nutrition.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami Biuro prasowe
2024-04-11 | 13:00

Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami

Po 5 latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie
Sport Porusz swój umysł z ASICS podczas 21. Cracovia Maratonu
2024-04-11 | 11:00

Porusz swój umysł z ASICS podczas 21. Cracovia Maratonu

Polsce – Cracovia Maraton, którego 21. edycja odbędzie się 14 kwietnia br. Biegowy weekend w stolicy Małopolski zdominuje hasło „Move your mind”, czyli „Porusz
Sport Warszawski klub świętuje kolejny sukces. KSG Warszawa coraz bliżej I ligi
2024-04-10 | 15:00

Warszawski klub świętuje kolejny sukces. KSG Warszawa coraz bliżej I ligi

Prężnie rozwijający się Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie pnie się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych, odniósł kolejny sukces. Drużyna awansowała do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Media

Joanna Jędrzejczyk: Gosia Rozenek-Majdan jest tytanem pracy. Konsekwentnie realizuje swoje cele, pokonując wszelkie słabości

Zdaniem trenerki Małgorzata Rozenek-Majdan to osoba niezwykle charyzmatyczna i wyrazista, która nie boi się ryzyka i śmiało stawia czoła swoim ograniczeniom. W nowym reality show „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” podejmuje więc wyzwania w sześciu różnych dyscyplinach i rywalizuje z mężczyznami. Joanna Jędrzejczyk, która przygotowywała prezenterkę do określonych zadań, zauważa, że ten program kosztował ją dużo poświęcenia, energii i zaangażowania. Ma jednak nadzieję, że taką postawą zainspiruje do działania innych.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.