Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz
dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2 miliony
kilometrów. Każdy krok ma znaczenie, a szeroka mobilizacja może przynieść ogromne wsparcie
dla Podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Reaton to ogólnopolska inicjatywa sportowo-charytatywna, która ma na celu wsparcie dzieci chorych na nowotwory. We wrześniu uczestnicy podejmują wyzwanie, pokonując kilometry w różnych formach aktywności, takich jak bieganie, chodzenie czy jazda na rowerze. Każdy pokonany kilometr przekłada się na wsparcie finansowe dla dzieci i ich rodzin, a zebrane środki są przeznaczane na leczenie, rehabilitację oraz wsparcie psychologiczne. W wyzwaniu biorą udział nie tylko sportowcy, celebryci i influencerzy, ale także wszyscy, którzy chcą przyczynić się do tej szczytnej sprawy.
Wśród naszych Przyjaciół znajdują się takie organizacje jak Fundacja Santander, Dr. Schumacher, Fundacja Unum, Jysk Polska, Lego, Rekeep Polska, Sixt, Tim, Totalizator Sportowy, VELO Bank i Orlen Aviation.
Ambasadorami RakReatonu są: Jan Mela, Łukasz Wróbel i Adrian Kostera, którzy również zapraszają wszystkich do udziału w tej wyjątkowej akcji.
Razem możemy stworzyć silną społeczność, która walczy o lepsze jutro dla dzieci dotkniętych nowotworami. RakReaton łączy ludzi w walce z nowotworami dziecięcymi, promując jednocześnie zdrowy styl życia i solidarność w obliczu choroby.
Dodatkowo, nasi partnerzy (Fundacja Lotto, Impel Group, SGB Banki Spółdzielcze), zobowiązali się do przekazania 120 tysięcy złotych na rzecz dzieci, co czyni tę inicjatywę jeszcze bardziej znaczącą. Każdy pokonany kilometr ma zatem nie tylko wartość symboliczną, ale także realny wpływ na życie Podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
W ciągu trwania wyzwania zebraliśmy już imponującą liczbę kilometrów, ale teraz potrzebujemy mobilizacji wszystkich!
Jak można pomóc? Wystarczy:
1. Pobrać aplikację Activy.
2. Zarejestrować się i dołączyć do wyzwania RakReaton.
3. Zbierać kilometry.
To ostatnia szansa, aby dołączyć do akcji, która ma na celu wsparcie najmłodszych pacjentów i ich rodzin w trudnych chwilach. Zachęcamy do pokazania swojej aktywności z hashtagiem #RakReaton.
O organizatorach:
Organizatorami RakReatonu jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od lat angażuje się w pomoc dzieciom dotkniętym nowotworami, zapewniając im kompleksową opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach. Naszą wizją jest świat, w którym wszystkie dzieci i nastolatkowie chorzy onkologicznie pokonają nowotwór i będą mieli szansę wieść zdrowe i szczęśliwe życie.
Kontakt dla mediów:
Kamil Kuchta
Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej i PR
tel. 500 168 660
e-mail: kamil.kuchta@naratunek.org

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.