Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz
dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2 miliony
kilometrów. Każdy krok ma znaczenie, a szeroka mobilizacja może przynieść ogromne wsparcie
dla Podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Reaton to ogólnopolska inicjatywa sportowo-charytatywna, która ma na celu wsparcie dzieci chorych na nowotwory. We wrześniu uczestnicy podejmują wyzwanie, pokonując kilometry w różnych formach aktywności, takich jak bieganie, chodzenie czy jazda na rowerze. Każdy pokonany kilometr przekłada się na wsparcie finansowe dla dzieci i ich rodzin, a zebrane środki są przeznaczane na leczenie, rehabilitację oraz wsparcie psychologiczne. W wyzwaniu biorą udział nie tylko sportowcy, celebryci i influencerzy, ale także wszyscy, którzy chcą przyczynić się do tej szczytnej sprawy.
Wśród naszych Przyjaciół znajdują się takie organizacje jak Fundacja Santander, Dr. Schumacher, Fundacja Unum, Jysk Polska, Lego, Rekeep Polska, Sixt, Tim, Totalizator Sportowy, VELO Bank i Orlen Aviation.
Ambasadorami RakReatonu są: Jan Mela, Łukasz Wróbel i Adrian Kostera, którzy również zapraszają wszystkich do udziału w tej wyjątkowej akcji.
Razem możemy stworzyć silną społeczność, która walczy o lepsze jutro dla dzieci dotkniętych nowotworami. RakReaton łączy ludzi w walce z nowotworami dziecięcymi, promując jednocześnie zdrowy styl życia i solidarność w obliczu choroby.
Dodatkowo, nasi partnerzy (Fundacja Lotto, Impel Group, SGB Banki Spółdzielcze), zobowiązali się do przekazania 120 tysięcy złotych na rzecz dzieci, co czyni tę inicjatywę jeszcze bardziej znaczącą. Każdy pokonany kilometr ma zatem nie tylko wartość symboliczną, ale także realny wpływ na życie Podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
W ciągu trwania wyzwania zebraliśmy już imponującą liczbę kilometrów, ale teraz potrzebujemy mobilizacji wszystkich!
Jak można pomóc? Wystarczy:
1. Pobrać aplikację Activy.
2. Zarejestrować się i dołączyć do wyzwania RakReaton.
3. Zbierać kilometry.
To ostatnia szansa, aby dołączyć do akcji, która ma na celu wsparcie najmłodszych pacjentów i ich rodzin w trudnych chwilach. Zachęcamy do pokazania swojej aktywności z hashtagiem #RakReaton.
O organizatorach:
Organizatorami RakReatonu jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od lat angażuje się w pomoc dzieciom dotkniętym nowotworami, zapewniając im kompleksową opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach. Naszą wizją jest świat, w którym wszystkie dzieci i nastolatkowie chorzy onkologicznie pokonają nowotwór i będą mieli szansę wieść zdrowe i szczęśliwe życie.
Kontakt dla mediów:
Kamil Kuchta
Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej i PR
tel. 500 168 660
e-mail: kamil.kuchta@naratunek.org

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.