Zurych wraca do rozkładu lotów z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Z wrocławskiego lotniska znowu polecimy do Zurychu. Przewiduje to zimowy rozkład lotów. Połączenie obsługują linie SWISS. W grupie przewoźników sieciowych znajdzie się jeszcze 5 kierunków.
Linie lotnicze SWISS wznawiają loty z Wrocławia do Szwajcarii od 26 października, czyli od dnia, w którym zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów. Samoloty do Zurychu będą latały dwa razy w tygodniu: w poniedziałki (start z Wrocławia o godz. 18.35) i piątki (start z Wrocławia o godz. 12.35). Podróż potrwa półtorej godziny. Wyloty z Zurychu do Wrocławia zaplanowane są w poniedziałki na godzinę 16.10, natomiast w piątki na godzinę 9.55.
– To świetna informacja, ponieważ zdążyliśmy przywyknąć do Zurychu i jego brak był odczuwalny. Mamy nadzieję, że zainteresowanie będzie wysokie. To połączenie cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób podróżujących służbowo oraz wśród osób odwiedzających rodzinę w Szwajcarii – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na przykładzie lotów do innych hubów widzimy, że połączenia biznesowe mają szansę zostać na dłużej pomimo epidemii – dodaje.
Wśród połączeń sieciowych w zimowym rozkładzie znajdą się także: Frankfurt (Lufthansa, loty realizowane dwa razy dziennie), Dusseldorf (Eurowings, cztery razy w tygodniu: poniedziałki, środy, czwartki i niedziele), Amsterdam (KLM, codziennie oprócz wtorków i sobót) oraz Warszawa (trzy razy dziennie) i Budapeszt (PLL LOT, raz w tygodniu: w poniedziałki). Łącznie z Zurychem daje to 6 kierunków w tej grupie. – Amsterdam to połączenie, które wróciło w wakacje i cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych, z kolei Budapeszt to tegoroczna, długo oczekiwana nowość, która zostaje na zimę – ocenia Dariusz Kuś.
Zimowy rozkład lotów uzupełnią połączenia tanich linii lotniczych i czarterowe. Rozkład wejdzie w życie od 26 października i będzie obowiązywał do 27 marca 2020 roku.Świetne wieści z wrocławskiego lotniska. Wraca Zurych!

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.