Zuza Jabłońska zagra utwory z debiutanckiego krążka podczas koncertu online
Już 16 października na sklepowe półki i do serwisów streamingowych trafi „Psycho” – długo wyczekiwany, debiutancki album Zuzy Jabłońskiej. Kilka dni wcześniej, we wtorek 13 października o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie online z cyklu #EmpikMusicLive, poświęcone krążkowi. Artystka zagra 30-minutowy koncert, a po występie odpowie na pytania internautów dotyczące pracy nad materiałem i planów na przyszłość.
#EmpikMusicLive to cykl wirtualnych koncertów i rozmów z wykonawcami wokół ich premierowych albumów. Interaktywne transmisje na żywo ze spotkań prowadzone są na stronie Facebook.com/empikcom, a zapis audio każdego występu trafia następnie do aplikacji streamingowej Empik Music.
Bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu będzie Zuza Jabłońska – jedna z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia, która swoją twórczością balansuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Już we wtorek 13 października o godz. 20:00 zaprezentuje kilka utworów ze swojego premierowego albumu na żywo oraz odpowie na pytania internautów.
Zuza dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka pierwszej edycji The Voice Kids, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne doprowadziły ją do finału programu. W późniejszych etapach kariery piosenkarka urzekła słuchaczy pełną samoświadomości ekspresją, a także odwagą do poruszania trudnych, lecz bezsprzecznie ważnych społecznie tematów. W każdej kolejnej piosence pokazuje inną odsłonę, jednak przy zachowaniu spójnej, przemyślanej estetyki.
Na debiutanckim krążku artystki „Psycho” znalazły się dobrze znane fanom single, takie jak „Wisła”, „Powiedz mi to w twarz” nagrany z Janem-rapowanie i Silesem czy „Ty tylko chcesz” – wynik współpracy z Kubą Karasiem z The Dumplings, jak również niewykonywane i niepublikowane nigdy wcześniej utwory.
Premiera albumu zaplanowana jest na 16 października.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.