Akademia Ekologiczna Amest Otwock po raz kolejny edukowała dzieci i młodzież
Spotkanie zorganizowane w sobotę, 26 sierpnia, w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock było już kolejnym z cyklu wydarzeń, przybliżającym dzieciom (i nie tylko!) z powiatu otwockiego zasady eko stylu życia. Akcja została objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Pszczelarskiego, a jej partnerem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku.
W sobotę, 26 sierpnia, na składowisku Amest Otwock odbył się piknik ekologiczny #AmestDlaPszczół. Podczas wydarzenia mieszkańcy Otwocka i okolic – głównie rodziny – zdobyli wiedzę na temat konieczności i możliwości wspierania bioróżnorodności. Głównym punktem spotkania była prelekcja prof. Zbigniewa Kołtowskiego. Kierownik Zespołu Botaniki Pszczelarskiej renomowanego Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego i wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego opowiedział najmłodszym i ich opiekunom o niezwykłej roli, jaką w przyrodzie pełnią pszczoły oraz inne zapylacze.
– Przekazywanie młodym ludziom wiedzy na temat funkcjonowania środowiska naturalnego jest niezwykle ważne. Kształtowanie odpowiednich postaw i zaszczepianie szacunku do przyrody to najlepsza inwestycja w przyszłość. To budujące, że organizowane są takie inicjatywy jak #AmestDlaPszczół, przybliżające dzieciom w przystępnej formie bardzo istotne sprawy – mówi prof. Zbigniew Kołtowski.
Po interesującym wykładzie, uczestnicy pikniku mogli zwiedzić pasiekę znajdującą się na terenie składowisko Amest Otwock. Jarosław Grzesiuk, zajmujący się nią na co dzień, opowiedział o codziennej pracy pszczół i ich ważnych zadaniach, jakie wypełniają dla środowiska naturalnego – także dla ludzi. Druga część wydarzenia poświęcona była pogłębianiu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym gospodarowaniem odpadami. Wszystko przebiegało w rodzinnej, piknikowej atmosferze – nie zabrakło słodkości i ekologicznych quizów z nagrodami.
Wydarzenie #AmestDlaPszczół było kolejną już w tym roku inicjatywą Akademii Ekologicznej Amest Otwock. Dotychczas – w ramach jej działań – zorganizowano między innymi:
- warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla ponad 20 dzieci z Ukrainy, przebywających na letnim wypoczynku w powiecie otwockim (10 lipca);
- warsztaty dotyczące ochrony środowiska i życia pszczół dla trzech grupy uczestników półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku (14 lipca).
– Naszą rolę, jako Amest Otwock, widzimy nie tylko w odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, ale także w przekazywaniu wiedzy na temat funkcjonowania i ochrony środowiska naturalnego. Wierzymy, że poprzez edukację ekologiczną kształtujemy wśród dzieci i młodzieży najlepsze nawyki. To dla nas wielki zaszczyt, że takie wydarzenia jak #AmestDlaPszczół, są wspierane przez tak znakomitych partnerów jak Polski Związek Pszczelarski i PMDK w Otwocku – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest Otwock.
Kolejna odsłona edukacyjnej działalności Akademii Ekologicznej Amest Otwock już 9 września. Firma będzie obecna na 8. Rodzinnym Pikniku Naukowym PMDK w Otwocku.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.