Komunikaty PR

Akademia Ekologiczna Amest Otwock po raz kolejny edukowała dzieci i młodzież

2023-08-28  |  15:15
Biuro prasowe

Spotkanie zorganizowane w sobotę, 26 sierpnia, w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock było już kolejnym z cyklu wydarzeń, przybliżającym dzieciom (i nie tylko!) z powiatu otwockiego zasady eko stylu życia. Akcja została objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Pszczelarskiego, a jej partnerem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. 

W sobotę, 26 sierpnia, na składowisku Amest Otwock odbył się piknik ekologiczny #AmestDlaPszczół. Podczas wydarzenia mieszkańcy Otwocka i okolic – głównie rodziny – zdobyli wiedzę na temat konieczności i możliwości wspierania bioróżnorodności. Głównym punktem spotkania była prelekcja prof. Zbigniewa Kołtowskiego. Kierownik Zespołu Botaniki Pszczelarskiej renomowanego Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego i wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego opowiedział najmłodszym i ich opiekunom o niezwykłej roli, jaką w przyrodzie pełnią pszczoły oraz inne zapylacze. 

– Przekazywanie młodym ludziom wiedzy na temat funkcjonowania środowiska naturalnego jest niezwykle ważne. Kształtowanie odpowiednich postaw i zaszczepianie szacunku do przyrody to najlepsza inwestycja w przyszłość. To budujące, że organizowane są takie inicjatywy jak #AmestDlaPszczół, przybliżające dzieciom w przystępnej formie bardzo istotne sprawy ­– mówi prof. Zbigniew Kołtowski

Po interesującym wykładzie, uczestnicy pikniku mogli zwiedzić pasiekę znajdującą się na terenie składowisko Amest Otwock. Jarosław Grzesiuk, zajmujący się nią na co dzień, opowiedział o codziennej pracy pszczół i ich ważnych zadaniach, jakie wypełniają dla środowiska naturalnego – także dla ludzi. Druga część wydarzenia poświęcona była pogłębianiu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym gospodarowaniem odpadami. Wszystko przebiegało w rodzinnej, piknikowej atmosferze – nie zabrakło słodkości i ekologicznych quizów z nagrodami. 

Wydarzenie #AmestDlaPszczół było kolejną już w tym roku inicjatywą Akademii Ekologicznej Amest Otwock. Dotychczas – w ramach jej działań – zorganizowano między innymi: 

  • warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla ponad 20 dzieci z Ukrainy, przebywających na letnim wypoczynku w powiecie otwockim (10 lipca); 
  • warsztaty dotyczące ochrony środowiska i życia pszczół dla trzech grupy uczestników półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku (14 lipca). 

– Naszą rolę, jako Amest Otwock, widzimy nie tylko w odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, ale także w przekazywaniu wiedzy na temat funkcjonowania i ochrony środowiska naturalnego. Wierzymy, że poprzez edukację ekologiczną kształtujemy wśród dzieci i młodzieży najlepsze nawyki. To dla nas wielki zaszczyt, że takie wydarzenia jak #AmestDlaPszczół, są wspierane przez tak znakomitych partnerów jak Polski Związek Pszczelarski i PMDK w Otwocku – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest Otwock.

Kolejna odsłona edukacyjnej działalności Akademii Ekologicznej Amest Otwock już 9 września. Firma będzie obecna na 8. Rodzinnym Pikniku Naukowym PMDK w Otwocku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Firma SOFTSWISS aktywnie wspiera schroniska dla zwierząt Biuro prasowe
2024-08-23 | 10:00

Firma SOFTSWISS aktywnie wspiera schroniska dla zwierząt

Międzynarodowa firma technologiczna SOFTWISS, posiadająca główne centra rozwoju Warszawie i Poznaniu, zorganizowała projekt wolontariacki, mający na celu wsparcie schronisk dla
Zwierzęta Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa?
2024-07-24 | 14:00

Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa?

Wybór odpowiedniej diety dla psa to ważny element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Według badania grupy Fressnapf, do której należą specjalistyczne sklepy z
Zwierzęta Jak zaplanować udany urlop z pupilem
2024-07-24 | 07:50

Jak zaplanować udany urlop z pupilem

Wakacyjny wyjazd to wspaniała okazja do wzmacniania wyjątkowej więzi łączącej człowieka z czworonożnym przyjacielem. Wspólne spacery w pięknych okolicznościach przyrody,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.