Komunikaty PR

Atrium Plejada domem dla pszczół

2022-06-27  |  07:31
Biuro prasowe

W Atrium Plejada zamieszkały pszczoły. Na zielonych terenach, należących do centrum handlowego, stanęła pasieka, składająca się z 6 uli. Położenie bytomskiej galerii w bezpośrednim sąsiedztwie natury tworzy idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów. Atrium Plejada jest kolejnym centrum handlowym Grupy Atrium, realizującym działania na rzecz środowiska naturalnego.

Pszczoły to nieodłączny element ekosystemu. Dzięki nim możemy nie tylko korzystać ze zdrowotnych i smakowych zalet różnego rodzaju miodów, ale także produkować żywność. W samej Europie od zapylania przez owady uzależniony jest wzrost ponad 4000 odmian warzyw. Gdyby owady zapylające zniknęły, dla świata oznaczałoby to katastrofę nie tylko ekologiczną - załamałaby się produkcja żywności [1]. Dlatego wiele osób i firm podejmuje działania służące ich ochronie. Pasieki do niedawna kojarzone z obszarami wiejskimi, dzisiaj powstają również w miastach. W ideę miejskiego pszczelarstwa zaangażowało się także Atrium Plejada.

 

Pszczoły odgrywają o wiele większą rolę niż mogłoby nam się wydawać, a coraz gorsza kondycja pszczelich rodzin powinna budzić powszechny niepokój. Jednym ze sposobów przyczynienia się do ich ratowania jest stworzenie im odpowiedniego ekosystemu. Zakładanie miejskich pasiek to szansa dla tych owadów na spokojny rozwój z dala od czynników powodujących ich wymieranie, a dla lokalnej społeczności z kolei możliwość korzystania z owoców ich pracy, takich jak miód czy zapylone rośliny. Nasza pasieka ma również charakter edukacyjny – chcemy informować i oswajać bytomian z rolą tych pożytecznych owadów dla środowiskamówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

 

Ule przy Atrium Plejada stanęły 1 czerwca. Znajdą w nich schronienie rodziny pszczół miodnych, a lokalny ekosystem dostarczy owadom zapylającym wystarczającą ilość pożywienia od wiosny do późnej jesieni.

 

Do tej pory w pszczeli projekt, zaangażowały się centra handlowe należące do Grupy Atrium z innych miast –CH Focus w Bydgoszczy, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Mosty w Płocku oraz Atrium Copernicus w Toruniu.

 

Powstanie pasieki to inicjatywa będąca częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju i wpisuje się w działania realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.

Więcej szczegółów na stronie: https://atrium-plejada.pl


[1] https://www.greenpeace.org/static/planet4-poland-stateless/2019/06/55f68b00-55f68b00-nie_tylko_miod_raport_web.pdf

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Dlaczego warto chipować swoje zwierzęta Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Dlaczego warto chipować swoje zwierzęta

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej docenia znaczenie odpowiedzialnego podejścia do opieki nad zwierzętami domowymi. W tym kontekście, procedura chipowania psów i
Zwierzęta Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo
2024-04-25 | 01:00

Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo

Majówka tuż, tuż! Wreszcie możesz złapać oddech od codziennej rutyny i zaplanować jakąś wycieczkę.  Zabierasz ze sobą pupila? Świetnie! Przeczytaj ten poradnik i zobacz, co
Zwierzęta Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo
2024-04-10 | 01:00

Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo

Przekształcenie domu w salon pielęgnacji dla Twojego psa lub kota jest łatwiejsze, niż myślisz! Skorzystaj ze wskazówek Maxi Zoo i podaruj zwierzakowi najlepsze zabiegi. Każdy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.