CH Osowa ponownie wspiera adopcję zwierzaków w ramach Akcji Adopciaki
Centrum Handlowe Osowa rusza z akcją zachęcającą do adopcji zwierząt ze schroniska Ciapkowo. W ramach „Akcji Adopciaki” na facebookowym profilu centrum można oglądać zdjęcia czworonogów, które czekają na ciepły dom. Fotografie wzbogacone są o opisy charakterów i upodobań zwierząt, co pomoże w wyborze pupila. To już kolejna edycja akcji, która ma na celu promocję idei adopcji kotów i psów wśród mieszkańców Trójmiasta.
W schronisku Ciapkowo w Gdyni przebywa około 130 psiaków oraz około 150 kotów, które każdego dnia czekają na nowy ciepły dom i rodzinę. Centrum Handlowe Osowa już kolejny raz przyłącza się do akcji na rzecz zwierzaków, zachęcając do ich adopcji poprzez swoje media społecznościowe. W ramach „Akcji Adopciaki” na fanpage centrum na Facebooku, będą pojawiać się zdjęcia mniejszych i większych podopiecznych schroniska. Obok fotografii umieszczona będzie metryczka czworonoga wraz z opisem jego charakteru oraz upodobań, dzięki czemu można łatwiej dobrać pupila do usposobienia, stylu życia czy możliwości rodziny.
„Dzięki zdjęciom dostępnym na Facebooku CH Osowa, wszyscy, którzy myślą o domowym pupilu nie muszą od razu jechać do schroniska, a mogą najpierw przyjrzeć się zwierzakom na fotografiach, zapoznać się z ich historią, spojrzeć im w oczy i podjąć decyzję „chcę cię zabrać do domu”. Osoby zainteresowane mogą do nas napisać, my ze swojej strony przekażemy kontakt schronisku, które zajmie się już całym procesem adopcji. To nasza cegiełka w promocję Adopciaków. Tylko tyle i aż tyle. To dla nas bardzo ważna akcja, w którą kolejny raz całym sercem się angażujemy” – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor CH Osowa.
Ponadto każdy, kto już przygarnął zwierzaka z Ciapkowa może na profilu CH Osowa podzielić się zdjęciami oraz własną historią, by w ten sposób zainspirować innych lub pomóc im w podjęciu właściwej decyzji
o adopcji puchatego przyjaciela. Szczególnie cenne mogą być historie adopcji psów i kotów dużych, starszych czy chorych. Jak zauważa bowiem Anna Elgert z OTOZ Animals Schronisko Ciapkowo, takie zwierzęta czekają na domy latami.
„Jako przedstawiciel schroniska pragnę zwrócić uwagę na psich i kocich seniorów. Rozmawiając
z osobami, które zaadoptowały starsze psiaki lub koty, słuchamy wspaniałych opowieści o nich, jak szybko dostosowują się do zasad panujących w domu, jak zachowują czystość, są spokojne i przede wszystkim, jak rozkwitają, dając w zamian całą swoją miłość. Dla takiego zwierzęcia będą to wspaniałe ostatnie chwile życia, w bezpieczeństwie, z opieką i ręką czule głaszczącą siwy pyszczek”.
Zdjęcia kotów i psów z Ciapkowa można oglądać ma fanpage CH Osowa www.facebook.com/CHOsowa..
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.