Komunikaty PR

Dokarmianie ptaków jesienią i zimą - jak robić to rozsądnie?

2022-09-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Rosnąca świadomość wielbicieli zwierząt sprawia, że coraz chętniej chcemy mieć wpływ na poprawę warunków życia - nie tylko domowych pupili, a również zwracamy uwagę na sytuację dzikich zwierząt, szczególnie ptaków, które są naszymi naturalnymi sąsiadami, zamieszkującymi przydomowe ogrody czy skwery osiedlowe. Naturalna wydaje się konieczność zadbania o nie jesienią i zimą. Te pory roku stanowią dla nich wyzwanie ze względu na utrudniony dostęp do pożywienia - zarówno przez śnieg, a nawet zmarzniętą ziemię. Decydujemy się na ich dokarmianie, jednak warto zwrócić uwagę, czy robimy to w odpowiedni sposób i czy nasze dobre intencje im nie zaszkodzą.

Czym dokarmiać?

Dokarmiając okoliczne ptaki, musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich zdrowie. Chcąc pomóc im w trudnym okresie jesienno-zimowym, powinniśmy zrobić to odpowiedzialnie. Przy wyborze pożywienia kierujmy się troską o nie. Rozwiązania takie jak suchy chleb czy resztki z naszych posiłków, nie są odpowiednie. Ptaki posiadają inną budowę przewodu pokarmowego i nie mają naturalnych predyspozycji do trawienia pożywienia, które jest stałym elementem ludzkiej diety. Dodatkowo, nasze jedzenie bywa wysoce przetworzone lub posiada duże ilości soli i innych przypraw, które także są szkodliwe dla dzikich zwierząt. Należy również pamiętać, że nie wszystkie kasze czy nasiona będą odpowiednie, mimo że nie zawierają żadnych dodatków. Nie należy karmić ptaków ziarnami pęczniejącymi w kontakcie z wodą – ptaki nieświadome konsekwencji zjedzą je, narażając się na uszkodzenie żołądka. Z tego powodu najlepiej jest zdecydować się na kupno gotowej mieszanki sypkiej lub utwardzanej w sklepie dla zwierząt. Skrupulatnie wyselekcjonowany asortyment Maxi Zoo, posiadający rekomendacje ekspertów, da nam pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru i nasi pierzaści przyjaciele będą mogli posilić się wartościowym pokarmem, który nie zaszkodzi ich zdrowiu.

W jakim miejscu karmić?

Przede wszystkim musimy wybrać miejsce, które będzie naszym stałym punktem, gdzie ptaki będą mogły znaleźć coś do jedzenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ nasi skrzydlaci przyjaciele bardzo szybko zapamiętują, gdzie znajdywali jedzenie i od razu tam się kierują. Jest to dla nich duże ułatwienie, jeśli wystawiamy pokarm zawsze w to samo miejsce. Oprócz jedzenia warto też regularnie podawać letnią wodę, o którą równie ciężko w okresie zimowym.

Choć możemy po prostu rozsypać pokarm w ogródku, nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Ani dla nas, ani dla ptaków. Rozsypany pokarm może szybko namoknąć bądź zostanie przykryty warstwą śniegu. Najlepszą opcją będzie karmnik, ponieważ jednocześnie stanowi on świetne schronienie przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Decydując się na samodzielne wykonanie karmnika, należy pamiętać przede wszystkim, aby ułożony na nim pokarm był łatwo dostępny – tak, by ptaki nie musiały np. przeciskać się przez wąski otwór. Musimy także zwrócić uwagę na odpowiednio wymierzone elementy, które zagwarantują karmnikowi stabilność po zamontowaniu i w trakcie użytkowania. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ozdobami. Wystające części ptaki mogą pomylić z jedzeniem, a jaskrawe kolory mogą je odstraszać. Jeśli chcemy postawić na sprawdzone rozwiązanie, karmnik z łatwością możemy zakupić. Szeroka gama różnorodnych modeli dostępnych w Maxi Zoo pozwoli nam dobrać wysokiej jakości ”ptasią stołówkę”, którą bez problemu dopasujemy do wybranej przestrzeni. Kiedy będziemy już posiadaczami karmnika, musimy jeszcze odpowiednio go zainstalować. Powinien zostać zamontowany tak, aby był na tyle nisko, żeby jego uzupełnianie nie stanowiło dla nas problemu jednak na tyle wysoko, aby ptaki czuły się w nim bezpiecznie. Zadbajmy również o ustawienie w miejscu osłoniętym od wiatru, lecz znajdującym w odległości od innych rzeczy, które mogłyby pomóc np. kotom wspiąć się do niego.

Pełna oferta Maxi Zoo produktów dla dzikich ptaków dostępna jest na https://www.maxizoo.pl/c/ogrod-i-staw/dzikie-ptaki/ i w sklepach stacjonarnych.

 

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. Aktualnie spółka dysponuje 79 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK.  W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Dlaczego warto chipować swoje zwierzęta Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Dlaczego warto chipować swoje zwierzęta

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej docenia znaczenie odpowiedzialnego podejścia do opieki nad zwierzętami domowymi. W tym kontekście, procedura chipowania psów i
Zwierzęta Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo
2024-04-25 | 01:00

Przygotuj pupila na majówkę z Maxi Zoo

Majówka tuż, tuż! Wreszcie możesz złapać oddech od codziennej rutyny i zaplanować jakąś wycieczkę.  Zabierasz ze sobą pupila? Świetnie! Przeczytaj ten poradnik i zobacz, co
Zwierzęta Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo
2024-04-10 | 01:00

Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo

Przekształcenie domu w salon pielęgnacji dla Twojego psa lub kota jest łatwiejsze, niż myślisz! Skorzystaj ze wskazówek Maxi Zoo i podaruj zwierzakowi najlepsze zabiegi. Każdy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.