Komunikaty PR

Dokarmianie ptaków jesienią i zimą - jak robić to rozsądnie?

2022-09-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Rosnąca świadomość wielbicieli zwierząt sprawia, że coraz chętniej chcemy mieć wpływ na poprawę warunków życia - nie tylko domowych pupili, a również zwracamy uwagę na sytuację dzikich zwierząt, szczególnie ptaków, które są naszymi naturalnymi sąsiadami, zamieszkującymi przydomowe ogrody czy skwery osiedlowe. Naturalna wydaje się konieczność zadbania o nie jesienią i zimą. Te pory roku stanowią dla nich wyzwanie ze względu na utrudniony dostęp do pożywienia - zarówno przez śnieg, a nawet zmarzniętą ziemię. Decydujemy się na ich dokarmianie, jednak warto zwrócić uwagę, czy robimy to w odpowiedni sposób i czy nasze dobre intencje im nie zaszkodzą.

Czym dokarmiać?

Dokarmiając okoliczne ptaki, musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich zdrowie. Chcąc pomóc im w trudnym okresie jesienno-zimowym, powinniśmy zrobić to odpowiedzialnie. Przy wyborze pożywienia kierujmy się troską o nie. Rozwiązania takie jak suchy chleb czy resztki z naszych posiłków, nie są odpowiednie. Ptaki posiadają inną budowę przewodu pokarmowego i nie mają naturalnych predyspozycji do trawienia pożywienia, które jest stałym elementem ludzkiej diety. Dodatkowo, nasze jedzenie bywa wysoce przetworzone lub posiada duże ilości soli i innych przypraw, które także są szkodliwe dla dzikich zwierząt. Należy również pamiętać, że nie wszystkie kasze czy nasiona będą odpowiednie, mimo że nie zawierają żadnych dodatków. Nie należy karmić ptaków ziarnami pęczniejącymi w kontakcie z wodą – ptaki nieświadome konsekwencji zjedzą je, narażając się na uszkodzenie żołądka. Z tego powodu najlepiej jest zdecydować się na kupno gotowej mieszanki sypkiej lub utwardzanej w sklepie dla zwierząt. Skrupulatnie wyselekcjonowany asortyment Maxi Zoo, posiadający rekomendacje ekspertów, da nam pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru i nasi pierzaści przyjaciele będą mogli posilić się wartościowym pokarmem, który nie zaszkodzi ich zdrowiu.

W jakim miejscu karmić?

Przede wszystkim musimy wybrać miejsce, które będzie naszym stałym punktem, gdzie ptaki będą mogły znaleźć coś do jedzenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ nasi skrzydlaci przyjaciele bardzo szybko zapamiętują, gdzie znajdywali jedzenie i od razu tam się kierują. Jest to dla nich duże ułatwienie, jeśli wystawiamy pokarm zawsze w to samo miejsce. Oprócz jedzenia warto też regularnie podawać letnią wodę, o którą równie ciężko w okresie zimowym.

Choć możemy po prostu rozsypać pokarm w ogródku, nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Ani dla nas, ani dla ptaków. Rozsypany pokarm może szybko namoknąć bądź zostanie przykryty warstwą śniegu. Najlepszą opcją będzie karmnik, ponieważ jednocześnie stanowi on świetne schronienie przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Decydując się na samodzielne wykonanie karmnika, należy pamiętać przede wszystkim, aby ułożony na nim pokarm był łatwo dostępny – tak, by ptaki nie musiały np. przeciskać się przez wąski otwór. Musimy także zwrócić uwagę na odpowiednio wymierzone elementy, które zagwarantują karmnikowi stabilność po zamontowaniu i w trakcie użytkowania. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ozdobami. Wystające części ptaki mogą pomylić z jedzeniem, a jaskrawe kolory mogą je odstraszać. Jeśli chcemy postawić na sprawdzone rozwiązanie, karmnik z łatwością możemy zakupić. Szeroka gama różnorodnych modeli dostępnych w Maxi Zoo pozwoli nam dobrać wysokiej jakości ”ptasią stołówkę”, którą bez problemu dopasujemy do wybranej przestrzeni. Kiedy będziemy już posiadaczami karmnika, musimy jeszcze odpowiednio go zainstalować. Powinien zostać zamontowany tak, aby był na tyle nisko, żeby jego uzupełnianie nie stanowiło dla nas problemu jednak na tyle wysoko, aby ptaki czuły się w nim bezpiecznie. Zadbajmy również o ustawienie w miejscu osłoniętym od wiatru, lecz znajdującym w odległości od innych rzeczy, które mogłyby pomóc np. kotom wspiąć się do niego.

Pełna oferta Maxi Zoo produktów dla dzikich ptaków dostępna jest na https://www.maxizoo.pl/c/ogrod-i-staw/dzikie-ptaki/ i w sklepach stacjonarnych.

 

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. Aktualnie spółka dysponuje 79 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK.  W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które
Zwierzęta Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
2024-12-12 | 14:20

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn

8. edycja charytatywnej imprezy dla bezdomnych zwierząt Psi Targ będzie trwała aż dwa dni! Zapraszamy wszystkich na I piętro Galerii Turzyn w sobotę i niedzielę – 14 i 15 grudnia w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.