Komunikaty PR

Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva dla zwierząt!

2021-07-21  |  14:01
Biuro prasowe

W Galerii Młociny ma miejsce wyjątkowa wystawa realizowana we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva, w ramach której odwiedzający mogą obejrzeć fotografie psów znajdujących się w schroniskach, a także zapoznać się z historią czworonogów i kto wie – być może zaadoptować swojego wymarzonego pupila! W centrum handlowym wystawiono także pojemnik na podarunki takie jak karmy, koce oraz preparaty przeciw kleszczom, którego zawartość trafi do podopiecznych schronisk dla zwierząt w Korabiewicach i Celestynowie.

Wakacje niewątpliwie mają swój niepowtarzalny urok. Niestety jest to również okres, w którym ze względu na regularne wyjazdy często porzuca się zwierzęta, a domy tymczasowe szybko stają się przepełnione. W związku z tym Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva wpadły na nieszablonowy pomysł, którego celem jest zachęcenie do odpowiedzialnej i przemyślanej adopcji. Tuż przy wejściu głównym do obiektu znajduje się wystawa fotografii Doroty Majcher, przedstawiająca czworonogi czekające na nowego opiekuna w Schronisku w Korabiewicach. Zainteresowani mogą zapoznać się z historią każdego z nich, a nawet przygarnąć wymarzone zwierzę i na zawsze odmienić jego los!

– Galeria Młociny to także miejsce życia społecznego i licznych inicjatyw realizowanych z myślą o odwiedzających oraz o tych, którzy potrzebują pomocy w danym momencie. Bardzo się cieszymy, że możemy połączyć siły z Fundacją Viva. Jeśli nasza wystawa przyczyni się do choćby jednej odpowiedzialnej adopcji, będziemy bardzo usatysfakcjonowani. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zmienić życie naszych braci mniejszych – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.

– Cieszymy się, że Galeria Młociny znów zaprosiła nas do współpracy w zakresie pomocy zwierzętom. Wydawałoby się, że placówka handlowa to nie miejsce prozwierzęce, jednak obiekt w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje przestrzeń i inne swoje możliwości, by kupujących uwrażliwiać na los czworonogów. Dziękujemy za wsparcie. Jesteście świetnym przykładem odpowiedzialnego biznesu – dodaje Irena Kowalczyk-Ornowska, która koordynuje inicjatywę z ramienia Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

W obiekcie znajdziemy również specjalny pojemnik, którego zawartość zostanie przekazana do schronisk dla zwierząt w Celestynowie oraz Korabiewicach. Podopieczni z pewnością ucieszą się z karmy dobrej jakości dostępnej w sklepach zoologicznych, zabawek, koców oraz preparatów przeciw kleszczom. Fundacja przypomina, że odpowiednie karmy dla szczeniaków oraz psów dorosłych nie posiadają wysokiej zawartości zbóż lub są ich całkowicie pozbawione. Partnerem inicjatywy jest ASAP drukarnia.

Więcej informacji o inicjatywach realizowanych przez Galerię Młociny znajdziemy na stronie www.galeriamlociny.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta „Sekrety Pszczół”, czyli spotkanie z Pszczelarium w VIVO! Piła Biuro prasowe
2021-09-10 | 12:00

„Sekrety Pszczół”, czyli spotkanie z Pszczelarium w VIVO! Piła

Już w sobotę, 11 września, VIVO! Piła odwiedzi wyjątkowy gość, Henryk Rolbiecki, przedstawiciel Pszczelarium oraz opiekun pasieki funkcjonującej na dachu galerii. W obiekcie, w ramach
Zwierzęta Maraton zumby w Atrium Copernicus
2021-09-06 | 13:02

Maraton zumby w Atrium Copernicus

Zatańcz zumbę i wesprzyj bezdomne zwierzaki! Już w sobotę, 11 września, w takt energetycznych rytmów torunianie będą pomagać podopiecznym miejskiego Schroniska dla Bezdomnych
Zwierzęta Co zrobić, gdy zwierzę domowe wyrządzi komuś krzywdę?
2021-08-27 | 08:00

Co zrobić, gdy zwierzę domowe wyrządzi komuś krzywdę?

Pies, kot czy inne zwierzęta domowe, to wspaniali towarzysze naszego życia i… duża odpowiedzialność. Zdarzają się sytuacje, w których ulubiony pupil wyrządzi krzywdę albo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Moda

PLICH otworzył butik w zabytkowej kamienicy w Krakowie. Codziennie będzie możliwość spotkania się z projektantem

Projektant zaznacza, że o otwarciu własnego atelier marzył od wielu lat. Teraz udało mu się te plany doprowadzić do skutku i ma nadzieję, że klienci docenią tę przestrzeń z wyjątkowym klimatem. On sam nie lubi kupować ubrań przez internet, dlatego też chciał wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy unikają masowej produkcji, tylko szukają oryginalnych fasonów. Dodatkowo na miejscu będą mogli je od razu przymierzyć i porozmawiać z twórcą.

Problemy społeczne

Podczas pandemii Polacy pokochali przygotowywane w domu przetwory. W tym roku zapasy na zimę zrobi 60 proc. z nas

Domowe przetwory na zimę w tym roku przygotuje 60 proc. Polaków – wynika z badania Barometr Providenta. To o 7 pkt proc. więcej niż rok temu. Motywuje ich do tego chęć wykorzystania plonów z własnego ogródka, zaoszczędzenia pieniędzy i kultywowania rodzinnej tradycji. W słoikach najczęściej przygotowujemy kiszone ogórki, dżemy i konfitury, soki owocowe oraz marynowane grzybki. Niemal połowa osób robiących przetwory podzieli się zapasami z całą rodziną.