Komunikaty PR

Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva dla zwierząt!

2021-07-21  |  14:01
Biuro prasowe

W Galerii Młociny ma miejsce wyjątkowa wystawa realizowana we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva, w ramach której odwiedzający mogą obejrzeć fotografie psów znajdujących się w schroniskach, a także zapoznać się z historią czworonogów i kto wie – być może zaadoptować swojego wymarzonego pupila! W centrum handlowym wystawiono także pojemnik na podarunki takie jak karmy, koce oraz preparaty przeciw kleszczom, którego zawartość trafi do podopiecznych schronisk dla zwierząt w Korabiewicach i Celestynowie.

Wakacje niewątpliwie mają swój niepowtarzalny urok. Niestety jest to również okres, w którym ze względu na regularne wyjazdy często porzuca się zwierzęta, a domy tymczasowe szybko stają się przepełnione. W związku z tym Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva wpadły na nieszablonowy pomysł, którego celem jest zachęcenie do odpowiedzialnej i przemyślanej adopcji. Tuż przy wejściu głównym do obiektu znajduje się wystawa fotografii Doroty Majcher, przedstawiająca czworonogi czekające na nowego opiekuna w Schronisku w Korabiewicach. Zainteresowani mogą zapoznać się z historią każdego z nich, a nawet przygarnąć wymarzone zwierzę i na zawsze odmienić jego los!

– Galeria Młociny to także miejsce życia społecznego i licznych inicjatyw realizowanych z myślą o odwiedzających oraz o tych, którzy potrzebują pomocy w danym momencie. Bardzo się cieszymy, że możemy połączyć siły z Fundacją Viva. Jeśli nasza wystawa przyczyni się do choćby jednej odpowiedzialnej adopcji, będziemy bardzo usatysfakcjonowani. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zmienić życie naszych braci mniejszych – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.

– Cieszymy się, że Galeria Młociny znów zaprosiła nas do współpracy w zakresie pomocy zwierzętom. Wydawałoby się, że placówka handlowa to nie miejsce prozwierzęce, jednak obiekt w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje przestrzeń i inne swoje możliwości, by kupujących uwrażliwiać na los czworonogów. Dziękujemy za wsparcie. Jesteście świetnym przykładem odpowiedzialnego biznesu – dodaje Irena Kowalczyk-Ornowska, która koordynuje inicjatywę z ramienia Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

W obiekcie znajdziemy również specjalny pojemnik, którego zawartość zostanie przekazana do schronisk dla zwierząt w Celestynowie oraz Korabiewicach. Podopieczni z pewnością ucieszą się z karmy dobrej jakości dostępnej w sklepach zoologicznych, zabawek, koców oraz preparatów przeciw kleszczom. Fundacja przypomina, że odpowiednie karmy dla szczeniaków oraz psów dorosłych nie posiadają wysokiej zawartości zbóż lub są ich całkowicie pozbawione. Partnerem inicjatywy jest ASAP drukarnia.

Więcej informacji o inicjatywach realizowanych przez Galerię Młociny znajdziemy na stronie www.galeriamlociny.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Wspierajmy i adoptujmy Biuro prasowe
2021-07-27 | 01:00

Wspierajmy i adoptujmy

Czy wakacje to dobry moment na adopcję zwierzęcia? Jak najbardziej. Często w miesiącach letnich jesteśmy nieco mniej obciążeni pracą, możemy dzięki temu poświęcić więcej czasu na
Zwierzęta Upały nam nie straszne
2021-07-13 | 01:00

Upały nam nie straszne

Wakacje to nie tylko przyjemność spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu ze swoim pupilem. To także czas, kiedy trzeba zapewnić psu szczególną troskę, by gorące dni nie były
Zwierzęta Nestlé Purina przekazuje 200 ton karmy dla bezdomnych zwierząt
2021-07-09 | 11:00

Nestlé Purina przekazuje 200 ton karmy dla bezdomnych zwierząt

W czasie lockdownu odczuwalnie spadła pomoc darczyńców i dostępność środków finansowych na utrzymanie zwierząt oraz regularnego wsparcia schronisk przez wolontariuszy.

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media

Mateusz Gessler: Uwielbiam pracę w telewizji i chciałbym być z nią związany jak najdłużej. Nie muszę jednak z nikim rywalizować, bo mam swój zawód i własny biznes

Znany restaurator bardzo ceni sobie to, że ktoś kiedyś dostrzegł w nim potencjał i zaprosił go do udziału w programie „MasterChef Junior”. Telewizja go bardzo wciągnęła i na planie produkcji, z którymi jest związany, daje z siebie wszystko. Podkreśla też, że przed kamerą stara się być sobą i nie próbuje się przypodobać widzom dzięki tanim sztuczkom. Za pośrednictwem mediów dzieli się z innymi swoją pasją, jaką jest gotowanie, i zachęca wszystkich do tego, by spróbowali swoich sił w kuchni.

Moda

Dorota Goldpoint: Polscy politycy coraz częściej przywiązują wagę do sposobu ubierania. Generalnie lepiej wyglądają mężczyźni niż kobiety

Zdaniem projektantki politycy coraz bardziej dbają o swój wizerunek i coraz lepiej się ubierają. Zgodnie z zasadami podstawą ich stylizacji powinien być dobrze skrojony garnitur w stonowanych kolorach, do tego odpowiednie dodatki: krawat, buty, poszetka i pasek. I choć ekstrawagancja nie jest w tym przypadku pożądana, to można wypracować własny styl, np. poprzez dodanie charakterystycznego akcentu. Projektantka zauważa, że wśród polityków zdecydowanie lepiej ubrani są mężczyźni niż kobiety.

Farmacja

Na migrenę cierpi nawet 3 mln Polaków. W Polsce żadna z dostępnych nowoczesnych metod leczenia migreny przewlekłej nie jest refundowana

Migrena często bywa mylona ze zwykłym bólem głowy, tymczasem ta choroba neurologiczna w praktyce może wyłączyć chorego z normalnego życia, a w Polsce na jej różne odmiany cierpi nawet 3 mln osób. – Sytuacja chorych na migrenę w Polsce jest bardzo trudna, ponieważ od wielu lat – odkąd w ogóle są dostępne jakiekolwiek leki dedykowane temu rodzajowi bólu – nigdy nie były refundowane – mówi prof. Jarosław Sławek, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Z okazji przypadającego 22 lipca Światowego Dnia Mózgu lekarze apelują, aby Ministerstwo Zdrowia – biorąc pod uwagę koszty zwolnień lekarskich i absencji w pracy – włączyło do refundacji nowoczesne leki na przewlekłą migrenę. Pomogłoby to zaoszczędzić w budżecie nawet 8 mld zł rocznie.