Godzina dla Ziemi w Atrium Biała
25 marca o godzinie 20.30 galeria Atrium Biała wyłączy oświetlenie biorąc udział w ogólnoświatowej inicjatywie Godzina dla Ziemi WWF. Po raz kolejny w ten symboliczny sposób białostocka galeria wyrazi troskę o środowisko naturalne i przyłączy się do apelu o świadomą i konsekwentną ochronę planety w naszym codziennym życiu.
Wyłącz światło, włącz działanie dla planety, która daje nam życie – to idea Godziny dla Ziemi WWF. W tegorocznej akcji, przypadającej 25 marca, w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę miliony ludzi na całym świecie, wygaszą światła w swoich domach, a instytucje publiczne oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.
Wzorem poprzednich lat, w nadchodzącej edycji weźmie udział także galeria Atrium Biała, która - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum oraz przygasi neony i światła wewnątrz budynku.
W tym roku akcja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Wobec czego konieczne jest zwiększanie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych. Dlatego potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki.
- Po raz kolejny włączamy się w akcję „Godzina dla Ziemi”, w ramach której w sobotę na 60 minut zgasimy światło dla naszej planety. Hasło tegorocznej inicjatywy głosi, że różnorodność biologiczna Ziemi to podstawa naszego istnienia, a jedyną szansą na zachowanie przyrody i bioróżnorodności jest objęcie jej ochroną. „Godzina dla Ziemi” to mały gest wyrażający troskę o stan planety. Organizowana co roku akcja WWF ma skłonić nas wszystkich do refleksji nad zmianami klimatycznymi i zachęcić do zachowań proekologicznych. Zgaszenie świateł to symboliczne działanie, w którym każdy może wziąć udział. Mamy nadzieję, że wyłączenie oświetlenia fasad w naszej galerii na znak wsparcia akcji będzie bodźcem dla białostoczan do przystąpienia do inicjatywy, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
„Godzina dla Ziemi” w Atrium Biała odbędzie się 25 marca o godzinie 20.30. Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.