Godzina dla Ziemi w Atrium Kasztanowa
25 marca o godzinie 20.30 galeria Atrium Kasztanowa wyłączy oświetlenie biorąc udział w ogólnoświatowej inicjatywie Godzina dla Ziemi WWF. Po raz kolejny w ten symboliczny sposób pilska galeria wyrazi troskę o środowisko naturalne i przyłączy się do apelu o świadomą i konsekwentną ochronę planety w naszym codziennym życiu.
Wyłącz światło, włącz działanie dla planety, która daje nam życie – to idea Godziny dla Ziemi WWF. W tegorocznej akcji, przypadającej 25 marca, w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę miliony ludzi na całym świecie, wygaszą światła w swoich domach, a instytucje publiczne oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.
Wzorem poprzednich lat, w nadchodzącej edycji weźmie udział także galeria Atrium Kasztanowa, która - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku.
W tym roku akcja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Wobec czego konieczne jest zwiększanie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych. Dlatego potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki.
- Kolejny rok z rzędu przyłączamy się do akcji WWF- Godzina dla Ziemi. Hasło tegorocznej inicjatywy głosi, że różnorodność biologiczna Ziemi to podstawa naszego istnienia, a jedyną szansą na zachowanie przyrody i bioróżnorodności jest objęcie jej ochroną. Dzięki takim małym gestom jak wyłączenie oświetlenia na 60 minut, wszyscy mamy realny wpływ na ochronę środowiska. Wierzę, że propagując udział w tej oraz podobnych inicjatywach, mamy możliwość utrwalenia postaw proekologicznych wśród naszych mieszkańców. Każdy z nas może być dobrym przykładem dla innych i źródłem inspiracji do kształtowania pozytywnych eko nawyków – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
„Godzina dla Ziemi” w Atrium Kasztanowa odbędzie się 25 marca o godzinie 20.30. Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.