Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczeństwo pupila w sylwestra?

2023-12-27  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Piekacz
Made in PR

Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl

Sylwestrowa noc pełna sztucznych ogni, petard i głośnych dźwięków dla wielu zwierząt domowych staje się źródłem dużego lęku i stresu. Oto praktyczne porady, które pomogą zapewnić pupilowi spokój i bezpieczeństwo podczas sylwestra.

Pierwszym krokiem, jaki powinniście wykonać, jest przygotowanie bezpiecznego miejsca w domu, w którym pupil będzie mógł się komfortowo schować. Może być to jego ulubiony kąt, klatka kennelowa, a nawet osobne pomieszczenie, np. łazienka. Jeżeli postawicie na ostatni wariant, upewnijcie się, że jest tam jego ulubiona zabawka oraz miękkie legowisko, które zwiększą komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ważne, żebyście uszanowali przestrzeń pupila i jeśli uda się do przygotowanego azylu nie należy na siłę go stamtąd wyciągać.

O czym należy pamiętać?

Przygotowanie bezpiecznego miejsca to podstawa. Oprócz tego należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą Wam stworzyć przestrzeń, w której pupil nie będzie czuł się zagrożony:

  • Spokojne środowisko - starajcie się wprowadzić do domu spokojną atmosferę. Warto zamknąć wszystkie okna oraz zasłonić je zasłonami lub roletami. W ten sposób zminimalizujecie hałas oraz gwałtowne błyski świateł fajerwerków.
  • Towarzystwo - pamiętajcie, że tego dnia pupil może Was bardzo potrzebować. Jeśli mocno przeżywa wystrzały petard, należy zostać z nim w domu. Można również rozważyć wyjazd poza miasto, aby jak najbardziej ograniczyć wystrzały sztucznych ogni.  Pupil z pewnością to doceni, a  Wasza obecność będzie dla niego dużym wsparciem. Warto pokusić się o zaaranżowanie zabaw, które pozwolą zająć jego uwagę.
  • Wytłumiające dźwięki - petardy potrafią być niezwykle głośne, a nie zapominajcie, że zwierzęta mają o wiele bardziej wyczulony zmysł słuchu od ludzi. Do zagłuszenia hałasów dochodzących z zewnątrz można wykorzystać delikatnie włączony telewizor lub muzykę. Ważne, żeby dźwięki nie były zbyt głośne, bo to one staną się źródłem stresu.
  • Bezpieczeństwo - gwałtowne, głośne wystrzały mogą powodować gromadzenie się stresu w pupilu, który w kryzysowym momencie może podjąć próbę ucieczki. Upewnijcie się, że wszystkie drzwi oraz furtki są zamknięte, aby uniemożliwić czworonogowi ucieczkę. W tym dniu zadbajcie również o to, żeby pupil miał na sobie obrożę lub szelki z identyfikatorem. To znacznie ułatwi i przyspieszy zlokalizowanie pupila, gdyby jakimś cudem udało mu się wymknąć. W ten dzień kategorycznie nie puszczajcie zwierząt luzem.  
  • Konsultacja z weterynarzem – zdarza się, że pupil jest nerwowy i nie potrafi sobie radzić z nadmiernym stresem. W takich przypadkach powinniście pomyśleć o środkach uspokajających. Znajdziecie je w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo Polska www.maxizoo.pl. Jeśli Wasze zwierzę wymaga silniejszych leków uspokajających, to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z weterynarzem, którą powinniście zaplanować dużo wcześniej.

 

Pamiętajcie, że każde zwierzę reaguje inaczej na stres. Ważne jest, abyście obserwowali pupila i dostosowywali się do jego potrzeb. Sylwester to czas radości dla ludzi i jednocześnie wyzwanie dla czworonożnych przyjaciół. Dlatego warto odpowiednio się przygotować i zapewnić im w tym dniu największy komfort. Więcej szczegółowych informacji na temat bezpieczeństwa kotów oraz psów podczas sylwestrowej nocy znajdziecie w specjalistycznych artykułach Maxi Zoo:

  • https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/zachowanie/sylwester-z-psem/  
  • https://www.maxizoo.pl/magazyn/kot/zachowanie/kot-i-sylwester/

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 118 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 14 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2023-2024", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022", wyróżnienie w rankingu „Gazele Biznesu 2023” oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023”, a także “Innowacyjna Sieć Roku” oraz “Promocja Roku”, które zostały przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.