Komunikaty PR

Jak zadbać o zwierzęta w upalne dni?

2021-08-19  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Wysokie temperatury są męczące nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Psy, koty i inne futrzaki nie pozostają obojętne na upały, które często oddziałują na nie silniej niż na ludzi. Jak zatem możemy im pomóc przetrwać gorące dni?

 

Chłodne miejsce w domu

 

Legowiska czy koce często są świetnym rozwiązaniem na chłodne, jesienne wieczory, ale w upały jedynie jeszcze bardziej ogrzewają ciało naszego pupila. Warto więc zorganizować naszemu futrzakowi miejsce w zacienionej przestrzeni o chłodnym podłożu. Jeśli zwierze kładzie się na kafelkach w łazience, pozwólmy mu na to. Wystarczy położyć cienki ręcznik na podłogę, tak aby nie leżał długo bezpośrednio na zimnej powierzchni i aby było mu wygodnie. Możemy nabyć także specjalne maty chłodzące, które przyniosą mu ulgę w najgorętsze dni.

 

Poranne i wieczorne spacery

 

W upalne dni najlepiej wybrać się z pupilem na dłuższym spacer wcześnie rano oraz późnym wieczorem, kiedy na zewnątrz jest nieco chłodniej. Podczas wyprowadzania psa unikajmy chodzenia po rozgrzanym betonie czy asfalcie, nad którym temperatura w czasie upałów może sięgać nawet 60 stopni, co może skończyć się poparzeniem łapek. W taką pogodę nie zmuszajmy także zwierząt do wysiłku.

 

Suchy czy mokry nos? Przy którym powinniśmy być bardziej uważni?

 

Warto pamiętać o zakupie większego pojemnika na okres letni, tak aby w trakcie naszej nieobecności zwierzę cały czas miało dostęp do picia. Woda, którą podajemy psom i kotom, powinna być letnia, a nie zimna, aby pupil nie zachorował na zapalenie gardła. Jeśli zauważyliście, że cieczy nie ubywa, nie ma się co martwić. Zwierzęta wiedzą, ile wody potrzebują i gdy będą spragnione, same podejdą do pojemnika. Powinno się jednak sprawdzać nosek psa czy kota - jeśli jest on suchy i pupil nadal nie chce pić, należy zmierzyć mu temperaturę bądź udać się bezpośrednio do weterynarza. 

 

Podczas naszej nieobecności

 

Jak jednak zadbać o naszego czworonoga, kiedy akurat nie ma nas w domu? Z pomocą przychodzą inteligentne kamery wewnętrzne, dzięki którym jesteśmy w stanie mieć podgląd na żywo, a także dostęp do nagrań z całego dnia, tygodnia czy miesiąca. Tego typu urządzenia posiadają zintegrowany mikrofon oraz głośnik, co umożliwia nie tylko nagrywanie dźwięków w otoczeniu, ale też prowadzenie rozmów głosowych z poziomu aplikacji z osobami czy właśnie zwierzętami w pobliżu kamery. Jeśli pies niszczy jakiś przedmiot lub mebel, z łatwością możemy wydać mu komendę głosową, a gdy denerwuje się, na przykład podczas letnich burzy, uspokoić go. Nie musimy cały czas patrzeć na ekran, aby być na bieżąco z sytuacją w domu. Dla przykładu kamera C6W firmy Ezviz wykrywa poruszający się obiekt i automatycznie go śledzi, alarmując użytkownika poprzez wysłanie powiadomienia na telefon za pomocą specjalnej aplikacji. Gwarantuje to jeszcze większy poziom bezpieczeństwa i pozwala na natychmiastową reakcję. Dodatkowo urządzenie zapewnia pełną widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy - poprzez wbudowane diody podczerwieni, oświetlające scenę w nocy, kamera skutecznie rejestruje obraz nawet w warunkach całkowitej ciemności, w odległości do 10 metrów od obiektywu. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić co dzieje się z naszym pupilem także późnymi wieczorami czy w nocy.


 

Każdy właściciel kocha swojego pupila i jest w stanie zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort. Latem jeszcze bardziej powinniśmy zwracać uwagę na samopoczucie naszych zwierząt, a dłuższe spacery zostawić na chłodniejsze dni.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo Biuro prasowe
2024-04-10 | 01:00

Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo

Przekształcenie domu w salon pielęgnacji dla Twojego psa lub kota jest łatwiejsze, niż myślisz! Skorzystaj ze wskazówek Maxi Zoo i podaruj zwierzakowi najlepsze zabiegi. Każdy
Zwierzęta Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?
2024-03-28 | 12:55

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny czas. Mazurki, czekoladowe babeczki, ciasta, pieczone
Zwierzęta Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park
2024-03-21 | 17:30

Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park

Koty, które potrafią aportować, zachwycają puszystością lub zupełnym brakiem sierści. Bengalskie, rosyjskie, brytyjskie, a nawet z maseczką. Nie lada gratka dla wszystkich kociarzy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.