Komunikaty PR

Jeśli chodzi o Twojego pupila: Nie pytaj innych. Zapytaj Maxi Zoo!

2022-03-28  |  01:00
Biuro prasowe

Maxi Zoo Polska to niekwestionowany lider na rynku sklepów dla zwierząt. Jego ogromnym atutem, oprócz szerokiego asortymentu, jest wiedza i doświadczenie doradców klienta, którzy nie tylko chętnie odpowiadają na zdawane pytania, ale również towarzyszą klientowi podczas całego procesu zakupu, tak by dokonane przez niego wybory jak najlepiej wpłynęły na dobrostan jego pupila.

 

Dobrostan naszych pupili zależy od wielu czynników. Zbilansowana dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Dotyczy to również naszych czworonożnych przyjaciół. Ale nie każda karma jest taka sama: aby zapewnić psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, minerały, pierwiastki śladowe i witaminy, przy wyborze karmy należy wziąć pod uwagę jego indywidualne potrzeby. Dlatego tak ważna jest konsultacja z osobą, która ma wiedzę na temat żywienia zwierząt. Istotny jest również sposób spędzania czasu z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi – zabawy i zajęcia, które sprawią im przyjemność i wpłyną pozytywnie na ich samopoczucie.

 

Żywienie psów – kilka prostych zasad

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów zbilansowanej i dostosowanej do każdego wieku karmy. Jeśli zdecydujesz się na karmienie psa karmą ze sklepu dla zwierząt, masz do wyboru karmę suchą lub mokrą. Oba warianty mają niewątpliwie swoje zalety. Na przykład sucha karma dla psów jest w wielu przypadkach po prostu bardziej praktyczna: jest łatwiejsza do dozowania, nie psuje się tak szybko, mniej intensywnie pachnie. Mokra karma dla psów, jak sama nazwa wskazuje, zawiera znacznie więcej wilgoci, a tym samym pomaga psom wchłaniać wodę. Doradcy klienta Maxi Zoo pomogą natomiast dobrać odpowiedni rodzaj karmy,  czy też smak, który powinien najbardziej odpowiadać twojemu pupilowi. Jeśli zdecydujemy się na żywienie mieszane (zarówno suchą, jak i mokra karmą) podpowiedzą właściwe proporcje i przekażą odpowiednie wskazówki.

 

Jeśli jednak masz czworonożnego przyjaciela ze specjalnymi wymaganiami (przewlekła choroba, zaawansowany wiek) lub decydujesz się na inny sposób żywienia (np. BARF), warto skorzystać z konsultacji żywieniowej. W przypadku choroby należy przede wszystkim skierować się do weterynarza, który podpowie, jaki rodzaj karmy sprawdzi się najlepiej w danym przypadku.

 

Na opakowaniu każdej karmy znajdują się zalecenia żywieniowe, które zwykle oparte są na wadze, a często także na wielkości psa i jego aktywności czy trybie życia. Zalecenia te są zazwyczaj optymalne dla zwierzęcia o idealnej wadze i średniej aktywności. Jeśli Twój pies ma nadwagę lub niedowagę i/lub jego poziom aktywności odbiega od średniej, musisz odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć zalecane ilości. Doradcy klienta w Maxi Zoo pomogą dobrać odpowiednią porcję dla twojego pupila.

 

Kolejną istotną kwestią jest wybór liczby posiłków w ciągu dnia. Może to być raz dziennie, jednak coraz częściej odchodzi się od takiego sposobu karmienia na rzecz dwóch, a nawet większej liczby posiłków w ciągu dnia. O czym nie wolno zapominać – sumarycznie ilość zjedzonego pokarmu powinna być dokładnie taka sama, jak przy jednym posiłku, inaczej doprowadzimy naszego czworonożnego pupila do otyłości.

 

Klienci Maxi Zoo często pytają o najlepsze zabawki czy odpowiednie przysmaki. Wybór jest rzeczywiście ogromny i może zaskoczyć każdego opiekuna psa. Jednak każdy pies ma własne upodobania jeśli chodzi o zabawę oraz indywidualne potrzeby energetyczne, o których musisz pamiętać – szczególnie planując zakup smaczków. Małe grzeszki powtarzane codziennie mogą doprowadzić do otyłości. Dlatego warto skonsultować decyzję o zakupie przysmaków i dostosować porcje karmy, tak by nie przekroczyć założonego dziennego limitu. Warto również pamiętać, że w przypadku psów miłość nie przechodzi przez żołądek! Nasza troska i pieszczoty to zdrowa alternatywa.

 

Twój czworonożny przyjaciel powinien zawsze mieć do dyspozycji wystarczającą ilość świeżej wody. Codziennie napełniaj miski świeżą wodą i regularnie je czyść. To ważne nie tylko latem!

 

Żywienie kotów – zdrowie w misce

Większość kotów uwielbia jeść małe posiłki kilka razy w ciągu dnia. Dlatego ważne jest, aby dokładnie znać ilość pokarmu odpowiednią dla swojego mruczącego przyjaciela.

 

Wiele kotów domowych wydaje się przez cały czas cierpieć z głodu. Zjedzą trochę suchej lub mokrej karmy, domagają się smakołyków miaucząc, pilnują, czy na naszych talerzach nie zostało nic pysznego. Nieco dziwne nawyki żywieniowe naszych domowych tygrysów mają prosty powód: koty są przyzwyczajone do polowania, nawet jeśli nie wychodzą z domu, działa instynkt. Polując, koty jadły od dziesięciu do nawet dwudziestu mini-posiłków dziennie. Więc koty jedzą tak często, jak mogą i w mniejszych porcjach. Jednak twierdzenie, że koty jedzą tylko tyle, ile naprawdę potrzebują, okazuje się bajką: uczucie sytości u kotów domowych nie jest nieomylne. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podawać kotu dzienną porcję suchej karmy w misce, aby mógł ją jeść do woli przez cały dzień. W takiej sytuacji należy dokładnie obliczyć ilość karmy i nie podawać mu nic więcej w ciągu dnia.

 

Jeśli Twój zwierzak preferuje karmę mokrą, należy podzielić karmę na kilka mniejszych posiłków. Kota należy karmić co najmniej dwa do trzech razy dziennie; należy zawsze wyrzucać resztki jedzenia, które zostało, ponieważ może się szybko zepsuć. To ile jedzenia kot naprawdę potrzebuje dziennie, zależy od wielu czynników:

  • Wiek: Młody kot w wieku 6 miesięcy o wysokim poziomie energii będzie potrzebował większej ilości jedzenia niż kot senior, który spędza dzień śpiąc na kanapie.
  • Styl życia: Koty czysto domowe, które nie wychodzą na zewnątrz, mają mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne.
  • Sterylizacja: Zwierzęta kastrowane mają mniejsze zapotrzebowanie na energię, ale większy głód. Samo zmniejszenie ilości karmy dla kotów wykastrowanych nie jest optymalnym rozwiązaniem. Aby zapobiec nadwadze kastratów, opracowano dla nich specjalną karmę, która jest dobrze sycąca i zaspokaja ich potrzeby żywieniowe.
  • Rodzaj karmy: karma sucha jest bardziej energetyczna niż karma mokra, dlatego wymagana ilość karmy dla kota jest mniejsza.
  • Jakość: Twój kot wymaga zwykle mniejszej ilości wysokiej jakości karmy.

 

Normalnie aktywny kot potrzebuje około 65 gramów mokrej karmy na kilogram masy ciała dziennie. Rosnące kocięta i koty karmiące mają wyższe zapotrzebowanie na kalorie. W przypadku karmienia wyłącznie suchą karmą zapotrzebowanie jest odpowiednio niższe: wtedy w misce powinna znajdować się tylko jedna czwarta do jednej trzeciej dziennej dawki. Wielu opiekunów zwierząt domowych miesza karmę suchą i mokrą. W takim przypadku należy dostosować odpowiednią ilość jedzenia. Jeśli masz wątpliwości, doradcy klienta Maxi Zoo pomogą je rozwiązać. W przypadku kotów również nie należy zapominać o wodzie – jeśli nie chcą pić z miseczki, można zaopatrzyć się w odpowiednie poidła czy fontanny, z których powinny korzystać znacznie chętniej.

 

W żywieniu zwierząt ważny jest nie tylko rodzaj karmy, ale również odpowiednie dopasowanie liczby i zawartości posiłków. Przy właściwym doborze nasi czworonożni przyjaciele będą żyli długo w zdrowiu i dobrostanie. Warto również zaopatrzyć się w zabawki, które świetnie sprawdzą się podczas wspólnej zabawy lub jako sposób na zajęcie pupila,  np. piłki napełniane smaczkami, maty węchowe dla psów, wędki czy maskotki napełniane kocimiętką dla kotów. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie maxizoo.pl, na przykład www.maxizoo.pl/doradzamy/odzywianie-pupila

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które
Zwierzęta Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
2024-12-12 | 14:20

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn

8. edycja charytatywnej imprezy dla bezdomnych zwierząt Psi Targ będzie trwała aż dwa dni! Zapraszamy wszystkich na I piętro Galerii Turzyn w sobotę i niedzielę – 14 i 15 grudnia w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.