Karma wraca! Wspieraj zwierzaki z Promenadą!
Los zwierząt jest ci bliski? Weź udział w akcji „Karma Wraca!” z galerią Promenada! W sobotę 17 lutego odwiedzający centrum handlowe będą mogli pomóc czterołapom podarowując im pokarm i najpotrzebniejsze przedmioty. Dla darczyńców przewidziano upominki, a podczas wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – m.in. animacji i konkursów z nagrodami!
Już w sobotę, 17 lutego w centrum handlowym Promenada obędzie się akcja „Karma Wraca”, czyli warszawska zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Tego dnia odwiedzający galerię będą mogli ofiarować dary rzeczowe dla potrzebujących zwierzaków.
Na liście najpotrzebniejszych przedmiotów znalazły się karma (mokra i sucha), witaminy, środki higieniczne, legowiska, koce (polarowe), podkłady higieniczne, zabawki, smycze, obroże, szelki, miski, żwirek dla kotów, budki gąbkowe, smakołyki dla psów i kotów oraz wszystkie inne przydatne zwierzętom akcesoria.
Kierownicy schroniska podkreślają jednak, że potrzeby schroniska to nie tylko wysokogatunkowa żywność dla podopiecznych, ale również wszelkie sprzęty i materiały niezbędne do prawidłowej opieki nad podopiecznymi jak preparaty zabezpieczające na kleszcze czy środki czystości (płyny do mycia szyb, podłóg), a nawet artykuły biurowe.
Wolontariusze apelują, aby dary nie były zniszczone i nie posiadały znacznych śladów użytkowania, a produkty do spożycia posiadały ważny termin przydatności.
Podczas zbiórki, w zamian za okazane czterołapom wsparcie, pierwszych 500 darczyńców otrzyma nagrodę w postaci vouchera na kawę w sieci kawiarni Green CAFFE NERO, zaś firma PsiBufet.pl przekaże dla darczyńców kupon rabatowy na produkty PsiBufet.pl. Warunkiem otrzymania nagrody jest przekazanie minimum (do wyboru):
- 1 dużego koca,
- 1 kg karmy suchej lub mokrej,
- 1 podkładu higienicznego,
- 2 mniejszych zabawek lub 1 dużej,
- 1 legowiska,
- 1 smyczy,
- 1 obroży,
- 1 budki gąbkowej,
- 1 żwirku 10 l,
- 1 kg smakołyków dla psów i kotów.
Warto pamiętać, że wszystkie zebrane rzeczy mają poprawić los czworonogów, więc każdy, kto może sobie na to pozwolić, może przekazać więcej karmy czy innych artykułów. W czasie zbiórki organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych darczyńców m.in. animacje dla dzieci, malowanki, kreatywne zabawy muzyczno-ruchowe oraz prelekcje i konkursy z nagrodami na temat opieki nad zwierzętami.
Zbiórka prowadzona będzie w centrum handlowym Promenada, od 12.00 do 18.00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej centrum.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.