Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Koty, które potrafią aportować, zachwycają puszystością lub zupełnym brakiem sierści. Bengalskie, rosyjskie, brytyjskie, a nawet z maseczką. Nie lada gratka dla wszystkich kociarzy, czyli pokaz kotów rasowych, już w najbliższą niedzielę.
Devon rexy o dużych uszach, kędzierzawej sierści i niecodziennym wyglądzie, ragdolle o gęstym futrze i niebieskich oczach oraz koty bengalskie o lamparciej urodzie — to tylko kilka z ponad 50 rasowych kotów, które pojawią się na niedzielnym pokazie. Będzie on okazją do przyjrzenia się także „kotom z maseczką”, czyli syberyjskim neva masquerade, ogromnym maine coonom oraz bardzo rzadko spotykanym „kotom wilkołakom” o skąpej sierści i przenikliwym wzroku. Zwierzaki zaprezentują swoją urodę i niecodzienne talenty. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło kilkudziesięciu hodowców.
Pokaz, współorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Wrocław, poprowadzi hodowca i pasjonat kotów Roman Grabara, który zna niezliczone ciekawostki o tych czworonogach.
Podczas niedzielnej wystawy odbędzie się konkurs na najładniejszego kota, a decydujący głos należeć będzie do publiczności, która wyłoni swojego ulubieńca w głosowaniu. Pupile będą rywalizować w trzech kategoriach: kocur, kotka i kocię. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Wybrane zostaną także najstarszy i najmłodszy kota pokaz oraz najładniejszy miot.
Odwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać piękne zwierzęta, ale także uzyskać porady od doświadczonych hodowców na temat pielęgnacji kotów, ich zdrowia czy nawyków. Partnerem wydarzenia jest sklep zoologiczny Leopardus w Magnolia Park.
Wydarzenie odbędzie się 24 marca, czyli w ostatnią handlową niedzielę przed świętami wielkanocnymi. Wszystkie sklepy będą czynne w godzinach otwarcia Magnolia Park, czyli 9-21. Otwarte będą także restauracje i kino Helios (szczegółowe godziny otwarcia na stronie magnoliapark.pl). Pokaz kotów rasowych potrwa w godz. 10-17, a odbędzie się na placu eventowym przy wejściu do ul. Legnickiej, obok sklepu Jubitom. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny.

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.