Lampy Lena Lighting w przychodni weterynaryjnej Smartvet w Bydgoszczy
Oświetlenie klinik weterynaryjnych, w których często wykonywane są zabiegi na małych, ruchliwych zwierzętach, wymaga szczególnego podejścia. Nowoczesne rozwiązania w zakresie oświetlenia zapewniają m.in. możliwość sterylizacji powierzchni za pomocą technologii UV-C. Za pomocą światła można też kreować atmosferę, pozytywnie wpływając na emocje odwiedzających placówkę. Tego typu rozwiązania zastosowano w przychodni Smartvet w Bydgoszczy.
Idealnie dopasowane, energooszczędne oświetlenie jest nieodzownym elementem wyposażenia nowoczesnej kliniki weterynaryjnej. Źródła światła w postaci modułów ledowych nowej generacji pomagają nie tylko ograniczyć zużycie prądu, ale zapewniają doskonałą widoczność, niezbędną w codziennej pracy placówki.
Przychodnia weterynaryjna powinna jednak nie tylko gwarantować bezpieczeństwo i komfort pracy, ale też odpowiednio kreować atmosferę. Często wizytom towarzyszy wysoki poziom stresu wywołany chorobą ukochanego zwierzęcia. W niektórych pomieszczeniach to właśnie światło może pozytywnie wpływać na wyciszenie emocji. Ważny jest także wpływ na ogólne wrażenia odwiedzających placówkę. Nowocześnie zaprojektowane oświetlenie oraz wybór lamp o wyróżniającym się designie istotnie wpływa na wizerunek przestrzeni. W przypadku przychodni Smartvet w Bydgoszczy postawiono na lampy Solanto oraz Baris LED, które nadają wnętrzu charakteru i zapewniają przyjemne, budujące poczucie komfortu światło.
Z kolei w gabinetach, w których wykonuje się różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne czy poważne operacje, zastosowano oprawy charakteryzujące się wysoką skutecznością świetlną i energooszczędnością jak np. Terra 2 LED czy Compact LED EVO.
W placówkach medycznych równie ważną kwestią jest sterylność pomieszczeń i narzędzi. Dlatego kliniki weterynaryjne coraz częściej stosują kompleksowe systemy oświetleniowe łączące funkcje oświetlenia ze sterylizacją powierzchni. Z takiego innowacyjnego rozwiązania skorzystała przychodnia Smartvet, która oprócz wysoce energooszczędnych lamp ledowych zainwestowała w oprawy UV-C Sterilon Square od Lena Lighting. Produkty te bazują na promieniowaniu ultrafioletowym (UV-C), usuwając z otoczenia wirusy i bakterie.
„Przychodnia Smartvet zainwestowała w energooszczędne oświetlenie oparte na technologii modułów LED nowej generacji. Lampy te cechują się wysoką efektywnością świetlną przy niskim zużyciu energii elektrycznej, a przy tym prezentują wyróżniający się design. Cała placówka została zaprojektowana z dużym smakiem, a idealnie dobrana barwa światła sprawia, że niezwykle miło się w niej przebywa. Dodatkowo w przychodni zamontowano nasze dwufunkcyjne lampy Sterilon Square, które oprócz oświetlenia zapewniają niezwykle skuteczną sterylizację powierzchni. Klienci mogą więc mieć pewność, że w przychodni Smartvet podejście do czystości i bezpieczeństwa zwierząt jest innowacyjne i ponadstandardowe”– Łukasz Drewka, Dyrektor ds. Inwestycji w Lena Lighting.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.