Komunikaty PR

Letnie wyprawy z psem

2022-07-06  |  01:00
Biuro prasowe

Lato to świetny okres, by wybrać się nad morze. Oczywiście ze swoim czworonożnym przyjacielem, bo czy może być przyjemniejsza forma spędzania czasu, niż plażowanie i  wędrówki brzegiem morza w towarzystwie ulubionego czworonoga? Jednak do takiej wyprawy trzeba się odpowiednio przygotować, by wspólnie spędzony urlop był udany zarówno dla nas, jak i dla naszego psa.

Zanim wybierzemy miejsce, w którym będziemy chcieli się zatrzymać, sprawdźmy, jak wygląda sytuacja z możliwością wprowadzania psów na plaże, ponieważ nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście coraz więcej nadmorskich miejscowości wyznacza specjalne psie plaże, gdzie nasze czworonogi nie tylko są mile widziane, ale też mają możliwość zaprzyjaźnienia się z innymi psami, a my będziemy mieć pewność, że obecność naszego zwierzaka nikomu nie będzie przeszkadzać.

Psie plaże

Liczba plaż dostępnych dla psów rośnie z roku na rok. Możemy je znaleźć na Półwyspie Helskim (w Kuźnicy, Chałupach i Jastarni), w Trójmieście (Babie Doły, Kolibki, Gdańsk Brzezina i Sopot, z tym że w Sopocie wejście z psem możliwie jest w godzinach 18.00 – 24.00). Jeśli naszym celem jest Pomorze Środkowe, to również nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem plaży dog friendly – są one dostępne w Białogórze, Dębkach, Karwieńskim Błocie, Łebie, Rowach i Darłowie.  Na Pomorzu Zachodnim bez obaw możemy wybrać się do Kołobrzegu, Radzikowa, Pogorzelicy, Niechorza, Rewalu, Trzęsacza, Pobierowa, Pustkowa, Międzyzdrojów i Świnoujścia. Jak widać, wybór jest naprawdę duży, warto jedynie przed wyjazdem upewnić się, jakie są przepisy obowiązujące na danej plaży (np. kaganiec czy też obowiązkowa smycz), by nie być zaskoczonym na miejscu.

Przygotowania do wyjazdu

Jeśli już wybraliśmy miejsce naszego odpoczynku, nadeszła pora na zgromadzenie niezbędnej wyprawki dla naszego czworonoga, która zapewni mu komfort nawet w najbardziej upalny dzień. Przede wszystkim, jeśli planujemy wizytę u groomera, powiedzmy mu o planowanym wyjeździe, by nie ostrzygł psa zbyt krótko. To właśnie sierść chroni naszego pupila przed promieniami słonecznymi i jest swoistym filtrem. Jeśli nie chcemy go strzyc, warto sprawdzić, czy nie ma kołtunów i – jeśli tak – usunąć je, ponieważ po zmoczeniu słoną wodą mogą przyczynić się do powstania odparzeń.

Kolejna istotna sprawa, to wyposażenie pupila w odpowiedni identyfikator, najlepiej przywieszony do obroży lub szelek, wodoodporny, który w razie zagubienia pozwoli na szybką identyfikację opiekuna. Pamiętajmy bowiem, że nowe otoczenie, a szczególnie plaża, może wywołać w naszym czworonogu tyle nowych emocji, że może odrobinę mniej koncentrować się na naszych poleceniach. Zabierzmy ze sobą kaganiec – taki, w którym pies może swobodnie oddychać, oraz oczywiście smycz.

Obowiązkowym wyposażeniem są woreczki na odchody. Jeśli mamy taką możliwość, możemy od czasu do czasu wybrać się z psem na krótki spacer w głąb lądu, by mógł spokojnie załatwić swoje potrzeby, musimy jednak pamiętać, że nie wolno nam wchodzić na wydmy.

Co jeszcze powinniśmy ze sobą zabrać, by zapewnić naszemu pupilowi komfortowy wypoczynek? Na pewno miseczki na wodę – idealnie sprawdzą się składane, silikonowe oraz woreczki na przysmaki. Na legowisko możemy wybrać składane maty podróżne – przydadzą się zarówno w samochodzie, hotelu, jak i na plaży. Zabawki – zarówno tę najbardziej ulubioną, jak i taką zupełnie nową, na przykład taką, która nie zatonie w wodzie. W ofercie Maxi Zoo znajduje się również wiele produktów, które pomogą ochłodzić naszego zwierzaka – możemy tam znaleźć zarówno kamizelki, jak i chusty chłodzące, a także specjalne maty. Warto również zadbać o podstawowe leki i opatrunki, na wypadek, gdyby na przykład pies skaleczył sobie łapkę o kawałek szkła podczas zabawy. Nie zapomnijmy również o zapewnieniu mu dostępu do cienia. Nawet jeśli sami jesteśmy zwolennikami leżenia w pełnym słońcu, to dla psa powinniśmy zabrać parasol lub namiot plażowy, który zapewni mu dodatkową osłonę.

Psia etykieta

Plaża to cudowne miejsce do wypoczynku, musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, na przykład o tym, żeby pilnować psa, by nie podbiegał do innych osób bez ich zgody lub psów bez zezwolenia ich opiekuna oraz nie zabierał zabawek innym zwierzętom. Jeśli nasz czworonóg jest zapalonym kopaczem, zwróćmy uwagę na to, by nie wykopywał piachu na innych ludzi. Naturalny odruch otrzepywania się po wyjściu z wody również powinien być przez nas kontrolowany. Nie każdy z użytkowników plaży lubi prysznic spowodowany przez innego psa. Zwracajmy również uwagę na to, co nasz pupil może odkryć na plaży – na przykład niedopałki czy pozostawione przez plażowiczów resztki jedzenia mogą mu poważnie zaszkodzić.

Jeśli naszego psa rozpiera energia, dobrze jest go zabrać na spacer brzegiem morza – zyskują obie strony – my opalimy się równomiernie i skorzystamy z aktywności, a nasz czworonożny przyjaciel pohasa sobie między wodą i  brzegiem. Koniecznie jednak weźmy go na smycz – to zagwarantuje nam, że pies nie popłynie zbyt daleko, albo nie zacznie zwiedzać plaży na własną „łapę”. Możemy też zaproponować mu wspólną zabawę – jeśli nie boi się wody, zaopatrzmy się w zabawki pływające, jeśli trochę się jej obawia, lub są zbyt duże fale – możemy wspólnie pobawić się na przykład friesbee. Po powrocie do hotelu lub jeszcze na plaży, jeśli będzie taka możliwość, opłuczmy go chłodną wodą, by pozbyć się piasku i soli z jego skóry i sierści.

Dla wszystkich klientów, którzy planują letnie wyjazdy ze swoim pupilem, Maxi Zoo przygotowało w dniach 1 – 31 lipca specjalną ofertę dostępną w sklepach stacjonarnych: kup min. 2 produkty marki Dogs Creek i odbierz 20% rabatu. Oferta dotyczy wybranych  produktów marki Dogs Creek z kategorii podróż, trening, zabawki i akcesoria. Rabat naliczany jest przy kasie. Promocja nie łączy się z innymi akcjami.

Zapraszamy na zakupy ze swoim pupilem do wszystkich sklepów Maxi Zoo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które
Zwierzęta Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
2024-12-12 | 14:20

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn

8. edycja charytatywnej imprezy dla bezdomnych zwierząt Psi Targ będzie trwała aż dwa dni! Zapraszamy wszystkich na I piętro Galerii Turzyn w sobotę i niedzielę – 14 i 15 grudnia w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.