Maxi Zoo Polska podsumowuje akcję "Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt"
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/
Maxi Zoo Polska podsumowuje VIII edycję corocznej akcji charytatywnej “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt”. W 2022 roku udało się zebrać 140 tysięcy złotych, które zostały przekazane Fundacji GOPR.
Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc. Ze sprzedaży specjalnych artykułów zgromadzono 121 000 złotych, a dodatkowo sieć Maxi Zoo Polska przekazała 19 000 złotych. 6 lutego w sklepie Maxi Zoo przy ul. Ostrobramskiej 97 C w Warszawie odbyło się oficjalne spotkanie, na którym Dyrektor Zarządzający organizacji – Wojciech Kamiński, przekazał czek prezesowi Fundacji GOPR – Romanowi Dziedzicowi.
Do kogo skierowana jest pomoc?
W październiku każdego roku, w ofercie lidera sklepów dla zwierząt pojawiają się dedykowane akcji bransoletki, a od 2022 roku również zawieszki z psią łapą. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany Fundacji GOPR, a dokładnie czworonożnym ratownikom, którzy dzielnie wyruszają na pomoc ludziom w potrzebie.
Kolejny rok współpracy z Fundacją GOPR zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych. Wszystko dzięki klientom naszej sieci, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i wielkimi sercami. Za sukcesem stoją również nasi pracownicy. Wsparli tę akcję poprzez aktywne promowanie zawieszek oraz bransoletek. Pomimo niestabilnej sytuacji gospodarczej zanotowaliśmy ogromne zainteresowanie, co przełożyło się na zebranie dużej sumy pieniędzy i pobiciem kolejnego rekordu. Ten wspaniały gest jest wyrazem uznania dla ratowników, a także podziękowaniem za ich poświęcenie oraz stanie na straży naszego zdrowia i życia. Misją psich ratowników jest niesienie pomocy osobom, które znalazły się w potrzebie. Dotyczy to szczególnie niebezpiecznych, niedostępnych dla człowieka miejsc. Musimy pamiętać, że przygotowanie się do tak ważnych misji wymaga wielu godzin specjalistycznych treningów i zaawansowanego sprzętu. To wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Tym bardziej jestem dumny z tego, że od wielu lat, wspólnie z klientami Maxi Zoo wspieramy Fundację GOPR i czworonożnych ratowników. Zebrane środki pozwalają zwiększać ich umiejętności, a także zagwarantować odpowiednią opiekę. - mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.
Psy są niezastąpione
Czworonożni ratownicy są przygotowywani do swojej roli od etapu szczeniaka. Specjalistyczny proces szkoleniowy trwa kilka lat i wymaga od nich dużego zaangażowania oraz motywacji. Po przejściu każdego z etapów psy sprawdzane są pod kątem postępu i rozwoju umiejętności. Duży nacisk kładzie się na pracę węchową, która jest niezbędna podczas poszukiwania osób. Psi ratownicy bez wahania ruszają na pomoc w ciężkie, niedostępne tereny, a dzięki doskonałemu zmysłowi węchu, są w stanie przeszukać teren znacznie szybciej niż człowiek. W przypadkach zagrożenia życia każda sekunda ma znaczenie, dlatego kluczowe jest błyskawiczne zlokalizowanie poszkodowanej osoby.
W każdym momencie jesteśmy gotowi ruszyć na ratunek
Współpraca z siecią Maxi Zoo Polska to dla Fundacji GOPR ogromne wsparcie. Przekazywane środki gwarantują psim ratownikom profesjonalne szkolenia oraz specjalistyczną opiekę. Od wielu lat współpracujemy z trenerami, którzy są uważani za najlepszych na świecie. Dzięki pracy z ekspertami psy zdobywają umiejętności, które pozwalają skutecznie ratować ludzkie życie. Czworonogi trenują kilka razy dziennie. Wymagają przy tym specjalistycznej diety i odpowiedniego sprzętu. Są również bardziej podatne na wszelkiego rodzaju urazy, a w przypadku kontuzji niezbędna jest interwencja lekarza weterynarii. Środki pozyskiwane z akcji “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt” pomagają spełniać te potrzeby. Bardzo dziękuję Maxi Zoo Polska, a także klientom sieci za to, że od wielu lat wspierają naszą działalność i tak chętnie angażują się w pomoc. Dzięki Wam ciągle się rozwijamy i w każdym momencie jesteśmy gotowi wyruszyć na ratunek! - powiedział Roman Dziedzic, Prezes Fundacji GOPR.
Co ważne, akcja z roku na rok cieszy się większą popularnością. Od początku trwania współpracy, czyli przez 6 lat, Maxi Zoo Polska przekazało Fundacji GOPR łącznie ponad 680 tysięcy złotych. Dzięki tej pomocy czworonożni ratownicy mogą stale zwiększać swoje umiejętności i czuwać nad bezpieczeństwem ludzi.
Aktualnie w szeregach GOPR przebywają 33 psy, a rok 2022 był dla nich naprawdę intensywny. Czworonogi wraz z opiekunami wzięły udział w 13 szkoleniach o łącznej ilości 600 godzin. Uczestniczyli również w 54 akcjach poszukiwawczych w wielu regionach Polski.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.