Nasi bohaterowie nie noszą peleryn, ale mają wielkie serca
Nasi bohaterowie nie noszą peleryn, ale mają wielkie serca
Maxi Zoo Polska od momentu swojego wejścia na rynek w 2012 roku prowadzi aktywne działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt, „Nasi bohaterowie” to nowa, inspirująca akcja, zachęcająca do podzielenia się historiami na temat sposobów na pomaganie zwierzętom.
Maxi Zoo Polska od dziesięciu lat angażuje się w szereg akcji społecznych oraz pomaga zwierzętom w potrzebie poprzez współpracę ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji wśród swoich klientów oraz współpracę z GOPR. Obecnie, wspólnie z Fundacją Viva! Dostarcza również niezbędne produkty dla zwierząt z Ukrainy.
Najnowsze działania to inspirująca akcja „Nasi bohaterowie”. Na specjalnie stworzonej stronie www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/nasi-bohaterowie/ można przeczytać wiele poruszających opowieści pracowników Maxi Zoo z całej Europy na temat sposobów niesienia pomocy różnym zwierzętom – ratowania pszczół, dokarmiania wiewiórek czy oswajania psów. Te płynące z serca historie z pewnością dla wielu czytelników staną się impulsem do podjęcia samodzielnych działań na rzecz zwierząt.
Osoby, które zechcą podzielić się tym, jak już wspierają zwierzęta, Maxi Zoo zaprasza na swój profil w mediach społecznościowych, gdzie można zamieścić post z hasztagiem #wspólniedlazwierząt. Taka wspólna wymiana doświadczeń z pewnością zmotywuje innych miłośników zwierząt do zaangażowania się w niesienie pomocy.
Najprostszym sposobem jest zakup karmy, przysmaku lub zabawki w dowolnym sklepie Maxi Zoo i włożenie jej do specjalnego pojemnika na dary. Każdy sklep współpracuje przynajmniej z jedną organizacją pomocową, tak więc wszystkie zebrane produkty trafią do lokalnego stowarzyszenia, fundacji lub schroniska.
Razem możemy pomóc wielu potrzebującym zwierzętom!

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.