Komunikaty PR

Ocalić niedźwiadki - dokument na Polsat Viasat Nature

2020-10-14  |  12:00
Biuro prasowe

Wywiad z Angeliką Langen z Northern Lights Wildlife Society, prowadzącą schronisko dla rannych niedźwiedzi.

 

Zacznijmy od pytania natury technicznej: jakiego rodzaju zezwolenia potrzebne są w Kanadzie do prowadzenia tego typu działalności?

Potrzebne jest pozwolenie określające warunki wykonywanej pracy, wydawane przez rząd prowincji.

Jaka była najsmutniejsza sytuacja, której doświadczyłaś podczas pracy z niedźwiedziami?

Najsmutniejsze są chwile, kiedy nie wolno nam pomóc niedźwiedziom, nawet jeśli możemy.

Czy miałaś jakąś ryzykowną lub niebezpieczną sytuację z niedźwiedziami, którymi się opiekujesz?

Do tej pory nie zdarzyła nam się żadna tego typu sytuacja.

Co jedzą młode niedźwiedzie? Jakie jest ich ulubione jedzenie?

Najmłodsze dostają specjalne mleko zastępcze dla niedźwiedzi. Natomiast kiedy trochę podrosną i mogą przyjmować stałe pożywienie, wówczas ich ulubionym przysmakiem stają się słodkie owoce.

Czy mogłabyś krótko opisać swoją dzienną rutynę w schronisku Northern Light Wildlife?

W schronisku nasze dni są nieprzewidywalne, ponieważ w każdej chwili możemy odebrać wezwanie ratunkowe. Jednak, kiedy mamy spokojniejszy dzień –  zwykle zajmujemy się karmieniem i utrzymaniem czystości zwierząt, znajdujących się pod naszą opieką.

Czy nauczyłaś się czegoś od dzikich stworzeń?

Zdecydowanie tak! Nauczyłam się od nich, aby nigdy nie poddawać się i żeby cieszyć się małymi rzeczami!

Jak opisałabyś przyjaźń z niedźwiedziami, porównując je do popularnych zwierząt domowych jak koty czy psy?

Kiedy niedźwiadki są naprawdę młode, to nie ma wielu różnic. Wszystko zmienia się w momencie, gdy samodzielnie poruszają się i jedzą. Wówczas trzeba zadbać o to, aby zachować większy dystans i przygotować je do życia na wolności. Jednak przez cały czas musi być nić porozumienia między opiekunem a zwierzęciem, ponieważ jest to bardzo ważne dla ich samopoczucia. Niedźwiadki muszą czuć, że ktoś się nimi opiekuje i dba o nie. Choć czasami ten balans jest trudny do utrzymania.

***

Zapraszamy na spotkania z mieszkańcami jedynego w Kanadzie schroniska dla osieroconych niedźwiadków i innych zwierzaków. W tej trzeciej serii programów do schroniska trafią nowe misie z różnego rodzaju obrażeniami i problemami. Zobaczymy też zwierzęta z zeszłego sezonu, które wkrótce wrócą na wolność. Angelika, Peter, Tanja i ich wolontariusze jak zwykle mają mnóstwo pracy. Muszą zajmować się chorymi niedźwiadkami i cielaczkami oraz jednocześnie zapanować nad zadziornymi misiami, które wykorzystają każdą okazję, aby uciec!

Ocalić niedźwiadkipremierowe odcinki w dni powszednie o godz. 19.30 na Polsat Viasat Nature

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo Biuro prasowe
2024-04-10 | 01:00

Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo

Przekształcenie domu w salon pielęgnacji dla Twojego psa lub kota jest łatwiejsze, niż myślisz! Skorzystaj ze wskazówek Maxi Zoo i podaruj zwierzakowi najlepsze zabiegi. Każdy
Zwierzęta Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?
2024-03-28 | 12:55

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny czas. Mazurki, czekoladowe babeczki, ciasta, pieczone
Zwierzęta Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park
2024-03-21 | 17:30

Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park

Koty, które potrafią aportować, zachwycają puszystością lub zupełnym brakiem sierści. Bengalskie, rosyjskie, brytyjskie, a nawet z maseczką. Nie lada gratka dla wszystkich kociarzy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.