Komunikaty PR

Ocalić niedźwiadki - dokument na Polsat Viasat Nature

2020-10-14  |  12:00
Biuro prasowe

Wywiad z Angeliką Langen z Northern Lights Wildlife Society, prowadzącą schronisko dla rannych niedźwiedzi.

 

Zacznijmy od pytania natury technicznej: jakiego rodzaju zezwolenia potrzebne są w Kanadzie do prowadzenia tego typu działalności?

Potrzebne jest pozwolenie określające warunki wykonywanej pracy, wydawane przez rząd prowincji.

Jaka była najsmutniejsza sytuacja, której doświadczyłaś podczas pracy z niedźwiedziami?

Najsmutniejsze są chwile, kiedy nie wolno nam pomóc niedźwiedziom, nawet jeśli możemy.

Czy miałaś jakąś ryzykowną lub niebezpieczną sytuację z niedźwiedziami, którymi się opiekujesz?

Do tej pory nie zdarzyła nam się żadna tego typu sytuacja.

Co jedzą młode niedźwiedzie? Jakie jest ich ulubione jedzenie?

Najmłodsze dostają specjalne mleko zastępcze dla niedźwiedzi. Natomiast kiedy trochę podrosną i mogą przyjmować stałe pożywienie, wówczas ich ulubionym przysmakiem stają się słodkie owoce.

Czy mogłabyś krótko opisać swoją dzienną rutynę w schronisku Northern Light Wildlife?

W schronisku nasze dni są nieprzewidywalne, ponieważ w każdej chwili możemy odebrać wezwanie ratunkowe. Jednak, kiedy mamy spokojniejszy dzień –  zwykle zajmujemy się karmieniem i utrzymaniem czystości zwierząt, znajdujących się pod naszą opieką.

Czy nauczyłaś się czegoś od dzikich stworzeń?

Zdecydowanie tak! Nauczyłam się od nich, aby nigdy nie poddawać się i żeby cieszyć się małymi rzeczami!

Jak opisałabyś przyjaźń z niedźwiedziami, porównując je do popularnych zwierząt domowych jak koty czy psy?

Kiedy niedźwiadki są naprawdę młode, to nie ma wielu różnic. Wszystko zmienia się w momencie, gdy samodzielnie poruszają się i jedzą. Wówczas trzeba zadbać o to, aby zachować większy dystans i przygotować je do życia na wolności. Jednak przez cały czas musi być nić porozumienia między opiekunem a zwierzęciem, ponieważ jest to bardzo ważne dla ich samopoczucia. Niedźwiadki muszą czuć, że ktoś się nimi opiekuje i dba o nie. Choć czasami ten balans jest trudny do utrzymania.

***

Zapraszamy na spotkania z mieszkańcami jedynego w Kanadzie schroniska dla osieroconych niedźwiadków i innych zwierzaków. W tej trzeciej serii programów do schroniska trafią nowe misie z różnego rodzaju obrażeniami i problemami. Zobaczymy też zwierzęta z zeszłego sezonu, które wkrótce wrócą na wolność. Angelika, Peter, Tanja i ich wolontariusze jak zwykle mają mnóstwo pracy. Muszą zajmować się chorymi niedźwiadkami i cielaczkami oraz jednocześnie zapanować nad zadziornymi misiami, które wykorzystają każdą okazję, aby uciec!

Ocalić niedźwiadkipremierowe odcinki w dni powszednie o godz. 19.30 na Polsat Viasat Nature

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które
Zwierzęta Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
2024-12-12 | 14:20

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn

8. edycja charytatywnej imprezy dla bezdomnych zwierząt Psi Targ będzie trwała aż dwa dni! Zapraszamy wszystkich na I piętro Galerii Turzyn w sobotę i niedzielę – 14 i 15 grudnia w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.