PEDIGREE® wspiera psich opiekunów w potrzebie
Mars Polska przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, rozpoczął program PEDIGREE® Relief Fund, którego ideą jest pomoc opiekunom w potrzebie, tak aby w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej nie musieli podejmować dramatycznych decyzji o rozstaniu z psem. W ramach programu ruszyła ogólnopolska akcja konsumencka w sklepach, aby każdy kupujący mógł przyczynić się do napełnienia nawet 1 miliona misek kompletnym i zbilansowanym jedzeniem dla psów.
Psy, z którymi dzielimy życie, obdarowują nas bezgraniczną miłością i oddaniem, czyniąc nasz świat lepszym miejscem. Są nie tylko przyjaciółmi, ale także, jak potwierdzają badania naukowe, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie, odwdzięczając się im każdego dnia odpowiedzialną opieką.
Marka PEDIGREE® od lat troszczy się, aby każdy pies miał kochający dom. Obecnie podejmuje nowe działania, aby opiekunowie, którzy borykają się z kłopotami ekonomicznymi nie byli zmuszeni do rozstania się z ukochanym zwierzęciem. W ramach programu PEDIGREE® Relief Fund marka przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ) przekaże pokarm dla psów, napełniając nawet 1 milion misek.
- W ostatnich miesiącach, ze względu na m.in. trudne inflacyjne czasy, obserwujemy niestety zmniejszoną liczbę adopcji zwierząt oraz zwiększona skalę oddawania czworonogów do schronisk. Nie brakuje też opiekunów, którzy otwarcie zwracają się do nas po wsparcie. Działania statutowe TOZ to nie tylko opieka nad bezdomnymi zwierzętami, ale także właśnie pomoc opiekunom zwierząt, którzy znaleźli się w potrzebie. Dlatego cieszy nas, że dzięki programowi PEDIGREE® Relief Fund prowadzonemu wspólnie z Mars Polska, będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób – mówi Nelly Bieniek, Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
Każdy może pomóc napełnić 1 milion psich misek
W ramach programu PEDIGREE® Relief Fund Mars Polska rozpoczął akcję konsumencką pod hasłem "Kup PEDIGREE® i wesprzyj psy i ich opiekunów w potrzebie". Klienci, którzy od 19 czerwca do 16 lipca 2023 roku kupią w sklepach na terenie całego kraju dowolny produkt PEDIGREE®, wesprą akcję przekazywania karmy dla psich opiekunów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Im więcej karmy PEDIGREE® zostanie kupione, tym więcej pełnoporcjowych posiłków zostanie przekazanych do rodzin w potrzebie. Wspólnie możemy napełnionych nawet 1 milion misek.
- Jako odpowiedzialny producent jedzenia dla czworonogów nie tylko dostarczamy kompletny i zbilansowany pokarm dla milionów psów i kotów na świecie, ale także podejmujemy wiele inicjatyw, mających na celu tworzenie lepszego świata dla zwierząt, tak aby każde z nich było zdrowe i miało kochający dom. W obliczu aktualnej sytuacji ekonomicznej w Polsce zdajemy sobie sprawę z problemów, z jakimi mierzą się zwierzęcy opiekunowie. Dlatego marka PEDIGREE® pragnie im pomóc. Nie działamy sami, współpracujemy z naszym długoletnim partnerem - Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce - który, bazując na swoim doświadczeniu dostarczy smaczne i pożywne jedzenie PEDIGREE® do potrzebujących rodzin na terenie naszego kraju. Z okazji Dnia Psa zachęcamy, aby wszyscy miłośnicy czworonogów włączyli się do Programu PEDIGREE® Relief Fund i pomogli nam przekazać nawet 1 milion posiłków dla psów – mówi Małgorzata Głowacka, ekspertka ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.
Mars Polska od lat tworzy lepszy świat dla zwierząt
Od ponad 30 lat firma Mars wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, przekazując im ok. 300 ton jedzenia rocznie. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce prowadzi również kampanię edukacyjną dla dzieci i młodzieży, w ramach której dzieli się wiedzą na temat odpowiedzialnej opieki i adopcji. Korzystając z dobroczynnego wpływu psów na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi, Mars przy współpracy z Fundacją Dr Clown prowadzi także od 6 lat ogólnopolski program dogoterapii połączonej z ,,terapią śmiechem” w szpitalach dla dzieci i młodzieży, a od 2021 roku także w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów. W 2022 roku blisko 3 000 małych pacjentów oraz prawie 700 seniorów uczestniczyło w terapeutycznych spotkaniach z udziałem wyszkolonych psów i certyfikowanych opiekunów – terapeutów. Porównując efekty pierwszego i ostatniego roku programu dogoterapii, liczba dzieci i młodzieży wzrosła blisko czterokrotnie.
Więcej informacji o programie PEDIGREE® Relief Fund oraz akcji konsumenckiej znajduje się na stronie www.pedigree.pl/relief-fund.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.