Pokaz Kotów Rasowych powraca do Europy Centralnej
Już 7 października do Europy Centralnej zawitają wyjątkowi goście. Kotki, kocury i kocięta różnych ras zaprezentują się wszystkim zgromadzonym w ramach Pokazu Kotów Rasowych. Wydarzenie będzie doskonałą okazją, by nie tylko podziwiać wyjątkowe okazy tych zwierząt, ale również zaczerpnąć profesjonalnych porad na temat pielęgnacji, zdrowia czy nawyków różnych kocich ras. W programie przewidziano również konkursy.
Wszystkich kociarzy z pewnością ucieszy informacja, że do Europy Centralnej powraca Pokaz Kotów Rasowych. Po dużym zainteresowaniu akcją podczas poprzednich edycji, wydarzenie odbędzie się w gliwickim centrum ponownie, już 7 października.
Tego dnia, od godziny 11.00 do 18.30 można będzie zobaczyć prawdziwe okazy różnych kotów rasowych. Hodowcy zaprezentują kocury, kotki i kocięta, zarówno te z imponująco długą sierścią, jak i te bez sierści, koty o różnej wielkości, różnych kolorach oczu, kształcie uszu, czy też różnym pochodzeniu.
Pokaz będzie okazją, by podziwiać różnorodność wizualną tych zwierząt oraz by dowiedzieć się wiele interesujących faktów z ich życia. W programie wydarzenia przewidziano nie tylko prezentację kotów, ale także czas na rozmowy ze specjalistami, podczas których można będzie uzyskać porady od hodowców na temat pielęgnacji kotów, ich zdrowia czy nawyków, a także charakterystyki poszczególnych ras.
Nie zabraknie również konkursów, w których zwycięzcami będą goście specjalni tego dnia, czyli koty. Zgromadzeni uczestnicy będą mogli głosować np. na najładniejszego kota z pomarańczowymi, zielonymi czy niebieskimi oczami. Przewidziano również wybór najstarszego i najmłodszego kota pokazu czy kota z najdłuższym ogonem.
Wydarzenie dedykowane jest nie tylko najbardziej zagorzałym pasjonatom kotów, ale także wszystkim, którzy chcieliby spędzić sobotnie popołudnie w interesujący sposób, rodzinom z dziećmi, a również osobom, które być może rozważają powiększenie rodziny o małego czworonoga.
Współorganizatorem Pokazu Kotów Rasowych w Europie Centralnej jest SMK – Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.