Pokaz Kotów Rasowych i inne kocie atrakcje w Pasażu Łódzkim
To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich kocich wielbicieli. Już 22 czerwca w Pasażu Łódzkim odbędzie się Pokaz Kotów Rasowych. Będzie to doskonała okazja, by zobaczyć na własne oczy wyjątkowe okazy tych zwierząt, a także spotkać się ze specjalistami i skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. W programie przewidziano konkursy i zabawy dla dzieci, z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także akcentu charytatywnego.
W sobotę, 22 czerwca do Pasażu Łódzkiego zawitają wyjątkowi goście. Od godziny 10.00 w centrum handlowym można będzie oglądać Pokaz Kotów Rasowych.
Hodowcy zaprezentują zgromadzonej publiczności kotki, kocury i kocięta rozmaitych ras, charakteryzujących się różną wielkością, długością sierści, kształtem uszu czy kolorem oczu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli zatem szczególną szansę w jednym miejscu spotkać tak różne i unikatowe okazy mruczących czworonogów, ras takich jak m.in. pers, main coon, ragdoll, brytyjski krótkowłosy, syberyjski, sfinks kanadyjski czy tajski.
Pokaz będzie nie tylko okazją, by podziwiać różnorodność wizualną kotów, ale także by skorzystać z wiedzy ekspertów. Hodowcy opowiedzą o swoich pupilach i zdradzą różne fakty i ciekawostki z życia poszczególnych ras. Można będzie także skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych z zakresu zdrowia czy pielęgnacji kotów. Ponadto na miejscu dostępny będzie szeroki wachlarz stoisk z produktami przeznaczonymi dla małych czworonogów.
Koci dzień w Pasażu Łódzkim spodoba się z pewnością zarówno największym miłośnikom tych zwierząt, ale także wszystkim, którzy szukają pomysłów na interesujące spędzenie czasu. W programie imprezy nie zabraknie atrakcji dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych uczestników imprezy czekają zabawy w strefie plastycznej, malowanie buziek i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
„Zapraszamy do Pasażu Łódzkiego na spędzenie razem z nami dnia pełnego wrażeń w towarzystwie zupełnie wyjątkowych czworonogów. Wydarzenie ma walory zarówno rozrywkowe i edukacyjne, ale także wymiar charytatywny. Gorąco zachęcamy wszystkich przybyłych do włączenia się do szczytnej akcji, na rzecz tych zwierząt, które na razie nie mogą cieszyć się kochającym domem” – zachęca Anna Mrzewa, dyrektor Pasażu Łódzkiego.
Podczas pokazu, w centrum odbędzie się akcja pt. „Rasowce-Dachowcom”, organizowana przez Supreme Cat Club. W jej ramach przeprowadzona zostanie zbiórka karmy dla bezdomnych kotów z łódzkiego schroniska.
Organizatorem wydarzenia w Pasażu Łódzkim jest Supreme Cat Club. Impreza potrwa do godziny 18.00, wstęp jest bezpłatny.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.