Komunikaty PR

Postaw na dobrą widoczność - zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila

2024-10-16  |  12:52

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a zmrok zapada wcześniej, co sprawia, że coraz częściej spacerujemy z psami po ciemku lub przy ograniczonej widoczności. W takich warunkach odpowiednie wyposażenie psa staje się kluczowe dla jego bezpieczeństwa. Jak zadbać o odpowiednią widoczność naszego zwierzaka?

Krótsze, jesienno-zimowe dni oznaczają więcej spacerów po zmroku. Niestety niewidoczny pies, poruszający się w pobliżu ruchliwej drogi lub w parku, może być trudny do dostrzeżenia przez kierowców, rowerzystów, czy innych spacerowiczów, a to może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie zwiększające widoczność. Jakie akcesoria poprawiają widoczność psa? Co sprawi, że będziemy mieli naszego pupila stale na oku?

Obroże i szelki z odblaskami

Głównym zadaniem opiekuna jest troska o bezpieczeństwo psa, dlatego tak ważny jest rozsądek
i odpowiednie przygotowanie. Wybierając się na spacer zadbajmy o dobór optymalnej trasy, najlepiej
z dala od ruchliwych ulic oraz o właściwe, dopasowane do warunków akcesoria. Obroże i szelki wyposażone w odblaskowe elementy to podstawowy sposób na poprawienie widoczności psa. Dzięki odbiciu światła, pies staje się lepiej widoczny dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego,
co zmniejsza ryzyko wypadków.

Smycze z elementami odblaskowymi

Smycz to nie tylko narzędzie do kontrolowania i treningu  psa, ale także dodatkowy element poprawiający jego widoczność. Smycze z wbudowanymi odblaskami pozwalają z daleka dostrzec, że zwierzę porusza się w towarzystwie opiekuna.

Kamizelki odblaskowe

Kamizelki odblaskowe dla psów to kolejny skuteczny sposób na zapewnienie zwierzakowi większej widoczności. Są one szczególnie polecane dla psów o ciemnym umaszczeniu, które mogą być słabiej widoczne na tle ciemnych ulic czy alejek parkowych. Duża powierzchnia odblaskowa kamizelki znacząco wpłynie na poprawę widoczności pupila.

Światełka LED mocowane do obroży lub szelek

Odblaskowe i neonowe akcesoria to najprostszy sposób na zwiększenie widoczności naszych pupili. Niestety w zupełnych ciemnościach, np. podczas spacerów w nieoświetlonym terenie, ich przydatność będzie ograniczona. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się migające zawieszki lub silikonowe opaski, które święcą własnym, nieodbitym światłem. Akcesoria z diodami LED to doskonały dodatek do obroży lub szelek, który sprawia, że pies jest widoczny nawet w całkowitej ciemności. Dostępne w różnych kolorach
i trybach świecenia, mogą migać lub świecić stałym światłem, zwiększając bezpieczeństwo psa
na spacerach. W sklepach Maxi Zoo i na maxizoo.pl dostępny jest szeroki wybór taki akcesoriów.
 

Jak jeszcze zadbać o psa podczas jesiennych i zimowych spacerów?

Uroki jesieni i zimy to nie tylko krótsze i ciemne dni, to także niższe temperatury, zwiększona wilgotność, opady deszczu i śniegu oraz, co bywa bardzo uciążliwe dla czworonogów, sól i piasek używane
do posypywania śliskich chodników. Co zatem pomoże umilić codzienne spacery w tym trudnym okresie?

Ochrona przed chłodem

Jesienią i zimą temperatura znacząco spada przez co, zwłaszcza małe rasy psów oraz psy z krótką sierścią, mogą odczuwać dyskomfort związany z zimnem. Warto zaopatrzyć się więc w ciepłe ubrania dla czworonogów. Odpowiednio dobrane kurtki, swetry czy płaszcze przeciwdeszczowe ochronią naszych pupili przed niskimi temperaturami i wilgocią.

Obuwie dla psów

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie drogi posypywane są solą lub piaskiem, warto zaopatrzyć psa także
w specjalne buty ochronne. Chronią one łapy przed podrażnieniami spowodowanymi solą, przed zimnym podłożem, a nawet ostrym lodem, który mógłby powodować skaleczenia.

Nawadnianie

Choć odwodnienie kojarzymy zdecydowanie bardziej z latem, zimą psy także potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Upewnij się, że twój pies, przed i po spacerze, ma dostęp do świeżej wody.

Zabezpieczenie przed zaginięciem

Jesienią i zimą, gdy widoczność jest ograniczona wzrasta niestety ryzyko zagubienia psa. Oprócz elementów odblaskowych dobrze jest więc wyposażyć zwierzę w identyfikator z numerem telefonu opiekuna oraz rozważyć założenie lokalizatora GPS, który pomoże szybko odnaleźć psa w razie, gdyby się zagubił.

Wszystkie wymienione sposoby powinny sprawić , że jesienne i zimowe spacery będą bezpieczne i nie odbiorą nam radości z zabaw na świeżym powietrzu. Dbając o odpowiednie akcesoria odblaskowe
i świecące, a także zabezpieczając psa przed chłodem i trudnymi warunkami pogodowymi nie zapominajmy jednak o tym by prawidłowo zabezpieczyć także siebie. Odblaskowe elementy, akcesoria z diodami led, latarka, czy nawet neonowa kamizelka powinny znaleźć się również na wyposażeniu odpowiedzialnego opiekuna. Pamiętajmy więc o tych dodatkach wybierając się na spacer. Zwiększamy w ten sposób bezpieczeństwo oraz komfort nasz i naszych czworonożnych przyjaciół. Niewielkie inwestycje mogą zapobiec naprawdę groźnym sytuacjom.

Pełną ofertę akcesoriów poprawiających widoczność i bezpieczeństwo naszych pupili znajdziesz
w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo i na maxizoo.pl Dodatkowo w dniach 16.10-06.11.2024 w ramach akcji „Dobra widoczność i bezpieczeństwo po zmroku” przy zakupie 2 sztuk wybranych produktów z tej kategorii otrzymasz aż 20% rabatu*.

* Oferta obowiązuje od 16.10 do 6.11.2024 r. lub do wyczerpania zapasów. W promocji biorą udział wybrane produkty świecące, migające, neonowe lub z widocznymi elementami fluorescencyjnymi z kategorii „Widoczny w ciemności” (smycze, obroże, szelki, kamizelki, ubranka oraz akcesoria). Promocje nie łączą się ze sobą. Oferta obowiązuje tylko w sklepach stacjonarnych..

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.