Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście
W czasie trójmiejskiego Dnia Kota odbędą się bezpłatne prezentacje i panele, wśród których znajdą się m.in. wykład o wprowadzaniu do domu nowego kota, jego socjalizacji i dbaniu o jego potrzeby, prowadzony przez kocie behawiorystki i hodowczynie Mgr Agnieszka Dąbrowska i Mgr Alina Fijałkowska. Planowana jest również rozmowa ekspertów, dotycząca realnych szkód spowodowanych wpływem kota domowego na środowisko oraz kontrowersyjnych sytuacji, które powodują konflikt, między stanowiskiem naukowym, a ustawą o ochronie zwierząt i organizacjami prozwierzęcymi.
Organizatorzy zapowiadają ponadto prezentacje i dyskusje na temat kocich mitów, upartości kocich opiekunów i sytuacji, w których kot zaginął. Pełny program dostępny jest w opisie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/787051421746118/
Osoby poszukujące jeszcze więcej wiedzy będą miały możliwość wziąć udział w odpłatnych szkoleniach. – mówi Mieszko Eichelberger, koci behawiorysta i organizator wydarzenia. - Będą one poświęcone pomocy przedweterynaryjnej, żywieniu kotów, komfortowi psychicznemu opiekuna oraz zawodowi catsittera. Rejestracja na te zajęcia prowadzona jest osobno.
Konferencja odbędzie się w sobotę 22 lutego w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, zlokalizowanym przy ul. Trzy Lipy 3. W celu udziału należy wziąć udział w rejestracji. Udział w prezentacjach i panelach jest bezpłatny. Rejestracja na szkolenia (płatne) prowadzona jest osobno. Aktualne informacje organizacyjne i o zmianach w programie publikowane są na: https://www.facebook.com/events/787051421746118/ Tam również pojawi się zapowiedź startu rejestracji i służące do tego linki.
Więcej informacji już wkrótce.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.