Komunikaty PR

Przygotowania do świąt, czyli świąteczne pokusy i zagrożenia dla naszych zwierza

2022-11-29  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, który pełen jest radości i prezentów. Podczas spędzania go w gronie najbliższych należy zwracać szczególną uwagę na czworonożnych przyjaciół, którzy właśnie podczas świąt, są narażeni na wiele niebezpieczeństw.

Bez wątpienia świąteczny czas przepełniony jest radością, kolorowo udekorowanymi domami oraz różnego rodzaju pysznościami. To, co dla nas jest piękne i apetyczne, może stanowić duże zagrożenie dla naszych pupili. W tym okresie należy zwracać na tę kwestię szczególną uwagę i zagwarantować im odpowiednie bezpieczeństwo.

Święta bez stresu

Boże Narodzenie celebrowane jest najczęściej w dużym, rodzinnym gronie, a ten czas sprzyja wizytom krewnych lub znajomych, którzy często odwiedzają nas z dziećmi. Jest to oczywiście jedna z piękniejszych rzeczy towarzyszącym świętom, ale nie można zapominać, że wspomniane wizyty mogą stresować naszych pupili. W szczególności dotyczy to dalszych osób, które rzadko się u nas pojawiają. Niektóre psy wykazują się terytorialnym charakterem i mogą potraktować gości jako intruzów, dlatego najlepszym sposobem będzie pojedyncze zapoznawanie ich z nowych osobami. Kolejną kwestią są dzieci, w szczególności te małe. Czworonogi, które nie miały z nimi wcześniej styczności, mogą nie wiedzieć, jak zareagować na ewentualne gwałtowne ruchy lub krzyki. Ważne jest przekazanie dzieciom informacji dotyczących, co wolno robić, a czego nie, a także uświadomienie, że zwierzęta to nie zabawki. Oczywiście obserwujmy na bieżąco zachowanie naszego pupila, aby móc w porę zareagować. Więcej porad, w tym dotyczących bezpieczeństwa pupili podczas Świąt można znaleźć na stronie https://www.maxizoo.pl/magazyn/.

Zamieszanie z przysmakami

Grudzień kojarzy się również ze świąteczną gorączką i wzmożonym ruchem w kuchni. W tym przypadku należy bezwzględnie pamiętać o częstym sprawdzaniu, czy podczas gotowania nic nie upadło na podłogę. Zjedzenie przez czworonoga jednego z naszych przysmaków może być dla niego opłakane w skutkach. Najgroźniejsza jest czekolada, która zawiera w sobie wysoką ilość kakao. Występująca w nim teobromina jest toksyczna dla psów oraz kotów. Nawet mała ilość czekolady może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu nerwowego czy oddechowego i spowodować arytmię lub zapalenie trzustki. Objawy mogą wystąpić po 2, czasem nawet 24 godzinach i w przypadku ich wystąpienia należy niezwłocznie udać się do weterynarza. Pupile słyną również ze swojego nieograniczonego apetytu i mają swoje sposoby, aby przekonywać ludzi do częstowania ich potrawami ze stołu. Trzeba zatem pamiętać, że większość z nich zawiera duże ilości przypraw, które nie nadają się do spożycia przez zwierzęta. Poprośmy naszych gości, aby nie dokarmiali pupili posiłkami ze stołu. Nawet kawałek świątecznej szynki przez dużą zwartość sodu może okazać się toksyczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w smaczki, które z pewnością sprawią czworonogom wiele radości i przede wszystkim nie zaszkodzą ich zdrowiu.

Uwaga na ozdoby

Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki, stroików i bogato udekorowanego lampkami domu. Ich piękno przykuwa nie tylko uwagę ludzi, ale również zwierząt. Świąteczne drzewko i znajdujące się na nim kolorowe bombki, stanowią dla pupili doskonały przedmiot do zabawy, dlatego przede wszystkim musimy zadbać o jego stabilność. Ozdoby choinkowe są z kolei wykonywane z cienkiego szkła, które bardzo łatwo ulega tłuczeniu, a jego drobinki mogą poranić łapy oraz podniebienia zwierząt. Dobrym rozwiązaniem będzie obwieszenie najniższych gałęzi plastikowymi bombkami lub całkowite zrezygnowanie z dekorowania dolnych partii choinki w celu zminimalizowania ryzyka skaleczenia. Pamiętajmy również o roślinach, które stanowią główny składnik świątecznych stroików, m. in. jemiole czy gwieździe betlejemskiej. One również mogą powodować u pupili poważne zatrucia pokarmowe.

Idealny prezent dla pupila

Obdarowując prezentami swoich najbliższych, nie można zapominać o pupilach. Święta to dobra okazja na zakup nowej zabawki, ubranka czy ulubionego przysmaku. Doskonały prezent powinien stanowić radość dla czworonoga oraz opiekuna i być podłożem wielu wspólnych aktywności. W przypadku kotów najlepszym wyborem będzie zabawka pozwalająca imitować polowanie, np. interaktywna mysz lub wędka do gonienia. Opiekunowie psów mogą zastanowić się nad zakupem gryzaków lub szarpaków. Ciekawym wyborem będą również maty węchowe i inteligentne zabawki, do których można schować przysmaki. Pozwalają one na prawidłowy rozwój psów oraz kotów. Z kolei najlepszym dodatkiem do wspomnianego prezentu zdecydowanie stanie się ulubiony przysmak. Szeroką gamę zabawek, mat węchowych oraz przysmaków można znaleźć na stronie internetowej oraz w sklepach stacjonarnych sieci Maxi Zoo Polska. Z myślą o pupilach została przygotowana specjalna akcja prezentowa, która gwarantuje 15% zniżki na wszystkie przysmaki i zabawki dla psów, kotów, gryzoni, królików oraz ptaków. Promocją objęte są również maty do drapania dla kotów oraz skarpetki Many Mornings. Akcja trwa od 1 do 24 grudnia lub do wyczerpania zapasów we wszystkich sklepach stacjonarnych i nie łączy się z innymi promocjami. Więcej szczegółów o ofercie znajduje się na stronie https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/.

 

*******

 

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 86 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – http://www.maxizoo.pl/. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2021” oraz wyróżnienie „Innowacyjna Sieć Roku” przyznana w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. 

 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce. 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Pokaz Kotów Rasowych i inne kocie atrakcje w Pasażu Łódzkim Biuro prasowe
2024-06-20 | 11:00

Pokaz Kotów Rasowych i inne kocie atrakcje w Pasażu Łódzkim

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich kocich wielbicieli. Już 22 czerwca w Pasażu Łódzkim odbędzie się Pokaz Kotów Rasowych. Będzie to doskonała okazja, by
Zwierzęta Wakacyjny wyjazd z pupilem – o czym należy pamiętać?
2024-06-19 | 01:00

Wakacyjny wyjazd z pupilem – o czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny za chwilę się rozpocznie, a wraz z nim upragnione urlopy, na które wybieramy się ze swoimi pupilami. Warto już teraz przygotować się na letnie wojaże z czworonogiem,
Zwierzęta Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.