Komunikaty PR

„Sekrety Pszczół”, czyli spotkanie z Pszczelarium w VIVO! Piła

2021-09-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka
Dźwigoń

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
agnieszka|openmedia.pl| |agnieszka|openmedia.pl
698618575
openmedia.pl

Już w sobotę, 11 września, VIVO! Piła odwiedzi wyjątkowy gość, Henryk Rolbiecki, przedstawiciel Pszczelarium oraz opiekun pasieki funkcjonującej na dachu galerii. W obiekcie, w ramach akcji „Sekrety Pszczół”, powstanie dedykowane stanowisko edukacyjne, gdzie dostępne będą m.in. klateczki transportowe na królowe, mateczniki czy produkty pszczele. To jednak nie wszystko! Na żywo będzie można zobaczyć także warsztat do pozyskiwania miodu, stroje pszczelarskie oraz owady, znajdujące się w przeszklonym i wentylowanym ulu.

Pszczoły miodne to wyjątkowe i niezwykle intrygujące owady. Tworzą jedyne w swoim rodzaju społeczności, w których każdy okaz pełni ściśle określoną funkcję. Pracują przez niemal cały cykl swojego życia. Choć robotnica żyje maksymalnie około miesiąca, to w tym czasie jest w stanie wyprodukować około łyżeczki miodu. Więcej niesamowitych faktów będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej „Sekrety Pszczół” w VIVO! Piła, przygotowanej we współpracy z Pszczelarium. Na specjalnie przygotowanym na tę okazję stanowisku dostępne będą: stroje pszczelarskie w różnych rozmiarach, elementy warsztatu bartnika, autorskie zdjęcia wprawione w prawdziwe ramki ulowe, sprzęt do znakowania matek, tablice dydaktyczne oraz wiele innych niespotykanych na co dzień przedmiotów. Gwoździem programu będzie szklany ul, który umożliwi przyjrzenie się z bliska wnętrzu gniazda owadów. Warsztaty w pilskiej galerii poprowadzi znakomity pszczelarz, Henryk Rolbiecki, który z przyjemnością podzieli się swoją ekspercką wiedzą.

Pszczoły miodne pełnią nadzwyczaj istotą rolę dla naszego życia oraz środowiska. W VIVO! wiemy o tym doskonale, dlatego też od dłuższego czasu tworzymy bezpieczne miejsce do życia dla setek tysięcy przedstawicieli tego gatunku. Tymczasem razem z pracownią Pszczelarium oraz Panem Henrykiem Rolbieckim, opiekunem pasieki VIVO!, chcemy podzielić się wiedzą z naszymi gośćmi oraz zaszczepić w nich pasję do bartnictwa mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manger VIVO! Piła. –  Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły oraz okolicznych miejscowości do wspólnej podróży do świata pszczół dodaje.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku na dachu pilskiego VIVO! powstała pasieka, będąca domem dla ponad 150 tys. pszczół ras buckfast i elgon. Pod koniec lipca 2020 odbyło się tu pierwsze miodobranie, podczas którego zebrano ponad 80 kg miodu.

Wydarzenie „Sekrety Pszczół” odbędzie się w sobotę, 11 września, w godz. 12:00-18:00 w VIVO! Piła. Na miejscu obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu. Serdecznie zapraszamy!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta PupiLove Targi w CH Focus Biuro prasowe
2021-10-20 | 15:30

PupiLove Targi w CH Focus

PupiLove Targi, czyli wszystko co potrzebne dla czworonogów w jednym miejscu! Na kolejną edycję targów 24  października zaprasza CH Focus w Bydgoszczy. To cykliczne
Zwierzęta Serwis OLX wprowadza zmiany w kategorii Zwierzęta
2021-10-13 | 11:00

Serwis OLX wprowadza zmiany w kategorii Zwierzęta

Od października dział podzielono na „psy i koty do adopcji” oraz „psy i koty rasowe”. Zmiana w serwisie ma promować ideę adopcji zwierząt bez różnicowania ich
Zwierzęta „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – akcja charytatywna wspierająca psy
2021-10-06 | 01:00

„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – akcja charytatywna wspierająca psy

Z początkiem października ruszyła VII edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Doda: Nie umiałabym być żoną bogatego męża, która tylko leży i pachnie. Jako artystka muszę się spełniać i mieć nowe cele, żebym czuła się potrzebna

Wokalistka przekonuje, że wciąż szuka dla siebie nowych wyzwań zawodowych. Jest osobą niezwykle ambitną i jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, który jest dla niej ważny, to nic nie jest w stanie powstrzymać jej przed realizacją swoich planów. Nie boi się ryzyka, lubi wchodzić na nieznane ścieżki i wierzy, że ma w sobie wyjątkową siłę, z której mogą czerpać również inni.

Seriale

Małgorzata Socha: Dzięki „BrzydUli” moja kariera ruszyła z miejsca. Na pewno to była dla mnie trampolina, bo zostałam zauważona

Aktorka przyznaje, że z dużym sentymentem powróciła na plan „BrzydUli”, bo ten serial przyniósł jej dużą popularność i okazał się dla niej przepustką do sławy. Małgorzata Socha przekonuje więc, że z prawdziwą przyjemnością ponownie wcieliła się w uwielbianą przez widzów, szaloną Violettę Kubasińską. Nowe odcinki cieszą się wśród fanów dużą popularnością, dlatego też, jej zdaniem, producenci powinni wykorzystać ten potencjał i nie mówić jeszcze ostatniego słowa.

Regionalne - Śląskie

Od 2022 roku Krajowa Sieć Kardiologiczna ma objąć kolejne regiony. To szansa na przyspieszenie diagnostyki i leczenia chorób serca

Choroby układu krążenia, a wśród nich choroby serca, są najczęstszą przyczyną zgonów Polaków – odpowiadają za 40 proc. z nich. Te statystyki są znacznie gorsze niż w bogatszych krajach UE – wskazuje raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB. Choroby te są też najczęstszym powodem hospitalizacji, a pacjenci, którzy się z nimi zmagają, są w większym stopniu narażeni na wielochorobowość. Do kardiologów w tym roku trafia więcej pacjentów z chorobami serca, na co wpływ miały dotychczasowe fale pandemii. Lekarze upatrują szansy na poprawę sytuacji chorych w nowym programie Krajowej Sieci Kardiologicznej, której pilotaż ruszył we wrześniu na Mazowszu.