Smart obserwator - co robi twój pies kiedy zamykają się drzwi
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Smart obserwator - co robi twój pies, kiedy zamykają się drzwi?
Codzienne obowiązki często wiążą się z rozstaniem z naszym pupilem. Niezależnie od tego, czy rozłąka trwa 15 min, czy 8 godzin, zawsze może się wiązać ze stresem dla zwierzaka, jak i właściciela. Zastanawiamy się, czy różnego rodzaju zabawki spełniają swoje zadanie? Czy pies ujada podczas naszej nieobecności? Może jednak na rozłąkę reaguje zupełnie spokojnie i wykorzystuje ten czas na odpoczynek? Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które pomagają odpowiedzieć na takie pytania.
Kiedy pies zostaje sam
Od momentu, kiedy pies zaczyna mieszkać ze swoim opiekunem, zaczyna traktować go jako gwarancję bezpieczeństwa oraz rozrywki. Ze względu na swoją naturę czworonożni przyjaciele dobrze czują się w towarzystwie ludzi, dlatego każda sytuacja, w której muszą zostać sami, może wpływać niekorzystnie na ich zachowanie. Niektóre psy na samotność reagują spokojnie. Potrafią cały czas spać albo zajmować sobie czas zabawkami. Jednak nie z każdym psem jest tak samo. Niektóre z nich pomimo zapewnionych atrakcji reagują na samotność stresem, a czasami frustracją niszcząc niektóre rzeczy w domach lub cały czas ujadając z tęsknoty. Kiedy właściciel zna swojego pupila, może spodziewać się niektórych zachowań, jednak nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje. Sposób, w jaki zwierzak spędza czas, kiedy jest sam, nie musi być zagadką. Z pomocą przychodzą smart kamery, których zakup pozwoli rozwiać wątpliwości, poznać sekretne hobby swojego zwierzaka czy mieć ciągła kontrolę nad sytuacją w domu, szczególnie kiedy pupil spodziewa się młodych albo są to jego pierwsze momenty w nowym domu.
Inteligentne kamery wewnętrzne
Inteligentne kamery wewnętrzne to jedne z profesjonalnych urządzeń, które mogą pomóc nam w kontrolowaniu sytuacji oraz monitorowaniu zachowań pupili, kiedy zostają same. Nowoczesne urządzenia są w stanie nagrywać w wysokiej jakości, przesyłać obraz bezpośrednio do aplikacji oraz oferują dwukierunkowe przesyłanie głosu, dzięki czemu w każdym momencie możecie upomnieć swojego psiaka, jak zacznie przesadzać ze smaczkami. Smart kamera, nie musi być jedynie elektroniczną nianią dla zwierzaka, ale może stać się również najlepszym strażnikiem naszego domu, zapewniając dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Rynek oferuje szeroką gamę produktów, więc każdy z zainteresowanych użytkowników może wybrać produkt, który w 100% będzie dopasowany do jego oczekiwań. Jednym z producentów smart kamer jest EZVIZ. Firma, która zgodnie ze swoją misją poświęca się tworzeniu bezpiecznego i wygodnego życia dla ludzi oraz ich zwierząt.
Na co zwrócić uwagę
Decydując się na zakup kamery, musimy wziąć pod uwagę wiele cech produktów. Jedną z podstawowych funkcji, która będzie nam potrzebna, jest podgląd na żywo. Dlatego też należy zadbać, aby nasz sprzęt miał stabilne i dobre połączenie z internetem. Kamery z WiFi umożliwią dostęp do nagrań z poziomu urządzenia mobilnego. Dzięki aplikacji EZVIZ jesteśmy w stanie mieć podgląd w czasie rzeczywistym, słuchać dźwięków z pomieszczenia, w którym znajduje się kamera, mieć dostęp do historii nagrań oraz powiększać obraz zgodnie z potrzebą.
Wyraźny i jasny obraz to kolejna funkcja niezbędna do pełnego wykorzystania potencjału urządzeń tego typu. Kamera C6 zapewnia nam go nawet w nocy, dzięki czemu możemy mieć ciągła kontrolę, niezależnie od pory dnia. Sama automatycznie zmienia tryb na nocny, jak tylko zrobi się ciemno.
Jedną z najciekawszych funkcji kamer wewnętrznych jest widok panoramiczny 360°. Kamera C6 oferuję funkcję obrotu w poziomie i pionie, dzięki czemu daje nam możliwość kontrolowania każdego kąta pokoju i to z poziomu aplikacji, która zapewnia nam możliwość zdalnego sterowania.
Monitorowanie zachowań zwierzaków domowych, nie przynosi korzyści jedynie w kwestii zaspokojenia ciekawości właścicieli. Dzięki smart kamerom jesteśmy w stanie szybko reagować na niebezpieczeństwo, kontrolować aktywność naszego pupila oraz obserwować jak w rzeczywistości radzi sobie z samotnością i stresem z nią związanym. Nowoczesny monitoring wewnątrz domów i mieszkań pozwala lepiej poznawać swojego psa oraz jego zachowania, które mogą umknąć naszej uwadze, kiedy jesteśmy poza domem.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.