Komunikaty PR

Śmierć na oczach wszystkich – historia rodziny Rysickich

2020-01-07  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Zgierun
Walk PR

Dzielna 60
01-029 Warszawa
monika.zgierun|walk.pl| |monika.zgierun|walk.pl
519 022 008
www.walk.pl

„Historia, którą chcę Wam dzisiaj opowiedzieć, to historia, która wstrząsnęła mną bardzo. Głównie dlatego, że ofiarami jest cała rodzina, a sprawcy, którzy do dziś nie zostali wykryci, wciąż zagrażają innym…” 

 

Takimi słowami zaczyna się najnowszy podcast Justyny Mazur na kanale Piąte: Nie zabijaj. Jego bohaterami są członkowie rodziny Rysickich, zamieszkujący północo-wschodnią część kraju. Teren, na którym mieszkają, ma zostać przejęty przez dewelopera, który planuje wybudować tam duże osiedle. Rysiccy nie zgadzają się wykup ziemi, na której mieszkają od urodzenia, skąd pochodzą ich rodzice i dziadkowie. Po wstrzymaniu budowy rodzinie Rysickich przytrafiają się dziwne sytuacje, przestają czuć się bezpiecznie. Dlaczego? Warto sprawdzić na kanale podcastowym Piąte: Nie zabijaj.

 

Rodzina Rysickich to metafora populacji rysia nizinnego (bałtyckiego), która zamieszkuje na północy naszego kraju. Tropienia przeprowadzone w 2015 r. wykazały zaledwie około 40 rysi w kilku kompleksach leśnych Polski północno-wschodniej. Inwentaryzacja prowadzona w 2018 r. w ramach „Pilotażowego projektu monitoringu wilka i rysia w Polsce” pokazuje wciąż pogarszającą się sytuację tego drapieżnika w Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej i Augustowskiej. Głównym zagrożeniem dla rysi nizinnych są działania człowieka m.in. wycinka lasów, rosnąca infrastruktura, myślistwo i kłusownictwo. 

 

Podcast jest częścią kampanii wspierającej akcję fundraisingową WWF Polska. Fundacja stale prowadzi działania edukacyjne na temat problemów z ochroną rysia bałtyckiego. Mimo prowadzonych procesów reintrodukcyjnych, drapieżniki te są wciąż na granicy wyginięcia, a bez pomocy człowieka wyginą. Każdy może je wspomóc poprzez adopcję symboliczną. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.ratujrysie.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Walk PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta 25 października Dniem Kundelka Biuro prasowe
2024-10-24 | 16:10

25 października Dniem Kundelka

Dzień Kundelka przypada 25 października. To dla opiekunów psów kolejna okazja, by podziękować swoim pupilom za radość, którą wnoszą do ich życia. Celebrując święto
Zwierzęta Charytatywny Psi Targ w Galerii Turzyn
2024-10-24 | 13:24

Charytatywny Psi Targ w Galerii Turzyn

Psi Targ to wydarzenie, podczas którego miłośnicy i właściciele czworonogów mogą kupić wszystko dla kudłatych przyjaciół. Nie zabraknie karmy i najróżniejszych
Zwierzęta Postaw na dobrą widoczność - zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila
2024-10-16 | 12:52

Postaw na dobrą widoczność - zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a zmrok zapada wcześniej, co sprawia, że coraz częściej spacerujemy z psami po ciemku lub przy ograniczonej widoczności. W takich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Edukacja

Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom

W 2022 roku zmarło w Polsce niemal 450 tys. osób. Za niemal 75 proc. zgonów odpowiadały przewlekłe choroby niezakaźne, przede wszystkim choroby układu krążenia i nowotwory złośliwe. Badania wskazują, że utrzymywanie zdrowego stylu życia może o blisko 80 proc. zmniejszyć ryzyko choroby przewlekłej czy zawału serca. Może też odwrócić skutki chorób i wspierać proces leczenia. Dlatego też coraz większego znaczenia nabiera medycyna stylu życia.

Gwiazdy

Robert El Gendy: Halloween to zupełnie nie moja estetyka. Na początku listopada nie jest mi do śmiechu, raczej pogrążam się w zadumie

Prezenter zaznacza, że nijak nie potrafi się przekonać do świętowania Halloween. Uważa bowiem, że jest to zwyczaj zbyt komercyjny i nieprzystający do jego stylu. Jego zdaniem przełom października i listopada to nie czas na dobrą zabawę, maskaradę i upiorne stroje, ale na zadumę, refleksję i wspomnienia o naszych bliskich zmarłych.