Komunikaty PR

Z miłości do bohaterów na czterech łapach – Maxi Zoo przekazało 150 000 złotych

2024-02-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

W sercu każdego miłośnika zwierząt drzemie ogromna chęć niesienia pomocy. Najlepszym tego przykładem jest akcja “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt” realizowana z inicjatywy lidera sklepów dla zwierząt Maxi Zoo we współpracy z Fundacją GOPR. W tym roku, dzięki zaangażowaniu klientów sieci, jak i samej organizacji, udało się przekazać aż 150 000 złotych na rzecz psów ratowniczych GOPR!

Maxi Zoo już po raz dziewiąty zainicjowało akcję „Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt”, która od siedmiu lat wspiera psich ratowników służących w jednostkach GOPR. Co roku, od października do końca grudnia, w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym w ofercie Maxi Zoo pojawiają się specjalne produkty dedykowane akcji. Początkowo były to naklejki z psią łapą, które w kolejnych latach zostały zastąpione bransoletkami i zawieszkami. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na opiekę i rozwój umiejętności psich ratowników GOPR. Środki pokrywają wysokie koszty specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim utrzymania psów. Dynamika i niebezpieczeństwo wykonywanej pracy wiążą się czasami z  urazami i rehabilitacjami, dlatego wymagają stałej opieki weterynaryjnej i specjalistycznej diety.   

Akcja od pierwszej edycji cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej było tym razem. Sieć sklepów dla zwierząt wspólnie z klientami przekazali Fundacji GOPR 150 000 złotych – 139 500 złotych ze sprzedaży bransoletek i zawieszek oraz 10 500 złotych dodatkowej darowizny od Maxi Zoo Polska. Przekazywane środki mają bezpośrednie przełożenie na sukces każdej misji ratunkowej, w której biorą udział psy ratownicze. Dzięki nim czworonogi mają możliwość ćwiczenia pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, co znacznie zwiększa ich skuteczność w terenie.
 

-Psy ratownicze GOPR każdego dnia dbają o bezpieczeństwo ludzi i biorą udział w misjach poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy co roku entuzjastycznie nabywają zawieszki oraz bransoletki, wspieramy tych psich bohaterów, niosąc im realną pomoc. W ramach zakończenia IX edycji naszej akcji, w dniu 16 lutego przekazaliśmy przedstawicielom GOPR symboliczny czek na kwotę 150 000 złotych. Niemniej jednak łączna wartość udzielonej pomocy od początku naszej współpracy z Fundacją GOPR przy tej akcji, to już 830 000 złotych! Zapewnienie takiego wsparcia nie byłoby możliwe bez aktywności niezwykłej społeczności tworzonej przez klientów oraz pracowników Maxi Zoo. Serdecznie za to dziękuję! Liczę, że kolejna edycja okaże się równie wielkim sukcesem i pozwoli pobić kolejny rekord i przekroczenie progu miliona złotych. – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.


Prawdziwi bohaterowie na czterech łapach

Szczególne zdolności i predyspozycje czworonożnych ratowników znacznie zwiększają powodzenie misji. Potrafią pracować w trudnym terenie, a dzięki niesamowitemu węchowi są w stanie bardzo szybko zlokalizować poszukiwaną osobę.  Akcje, w których uczestniczą nie ograniczają się do terenów górskich. Psy równie dobrze radzą sobie w gruzowiskach, pod ziemią oraz w wodzie.   

 

-W szeregach GOPR służy obecnie 28 psów ratowniczych. 2 z nich znajdują się w stanie pozasłużbowym, a 10 przygotowuje się do roli ratowników. W ubiegłym roku nasze psy wzięły udział w 58 akcji na terenie całego kraju. Te statystyki rosną z roku na rok. To przede wszystkim dzięki współpracy z Maxi Zoo. Coroczna akcja “Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” stanowi dla nas realne wsparcie i daje nam możliwość ciągłego rozwoju. Środki z akcji pozwalają nam regularnie zwiększać liczbę psich ratowników i tym samym skalę pomocy. Pomagają również w przygotowaniach do wszystkich misji ratunkowych i wpływają na ich skuteczność. Dziękuję za wielkie serca wszystkich osób, które nas wspierają. - komentuje Patryk Czermak, przedstawiciel Komisji Szkolenia GOPR ds. psów ratowniczych.

Każda edycja wpływa na rozwój psich jednostek ratowniczych.  

-Pragnę bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję. A przede wszystkim sieci Maxi Zoo, która zainicjowała cały projekt. Już pierwsza edycja „Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” przyniosła nam duże wsparcie, a z roku na rok jest ono coraz większe. Otrzymywane środki stanowią dla nas nieocenioną pomoc. Dzięki nim psy szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, mają zagwarantowany odpowiedni sprzęt i kompleksową opiekę weterynaryjną. Czworonożni ratownicy ciężko pracują na treningach, dzięki czemu zwiększają swoją skuteczność podczas misji w terenie. Wszystkie procesy szkoleniowe, sprzęt, dieta, a przede wszystkim specjalistyczna opieka generują duże nakłady finansowe. Tym bardziej cieszę się, że zawsze możemy liczyć na wsparcie firmy Maxi Zoo oraz jej klientów. – mówi Jan Wysocki, prezes Fundacji GOPR.

 

Tegoroczna edycja jest potwierdzeniem sukcesu i popularności charytatywnej akcji Maxi Zoo na rzecz Fundacji GOPR. Długoletnia współpraca to prawdziwe wsparcie i szansa na stały rozwój czworonożnych ratowników, którzy poprzez zwiększanie umiejętności poszerzają zakres świadczonej pomocy.

 

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 118 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 14 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2023-2024", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022", wyróżnienie w rankingu „Gazele Biznesu 2023” oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023-2024”, a także “Innowacyjna Sieć Roku” oraz “Promocja Roku”, które zostały przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo Biuro prasowe
2024-04-10 | 01:00

Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo

Przekształcenie domu w salon pielęgnacji dla Twojego psa lub kota jest łatwiejsze, niż myślisz! Skorzystaj ze wskazówek Maxi Zoo i podaruj zwierzakowi najlepsze zabiegi. Każdy
Zwierzęta Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?
2024-03-28 | 12:55

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny czas. Mazurki, czekoladowe babeczki, ciasta, pieczone
Zwierzęta Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park
2024-03-21 | 17:30

Kocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park

Koty, które potrafią aportować, zachwycają puszystością lub zupełnym brakiem sierści. Bengalskie, rosyjskie, brytyjskie, a nawet z maseczką. Nie lada gratka dla wszystkich kociarzy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.