Klienci Farmy Świętokrzyskiej posadzili 100 drzew
ZOOM BSC
Angorska 25/2
02-920 Warszawa
luiza.roslon|zoom-bsc.pl| |luiza.roslon|zoom-bsc.pl
500 140 254
zoom-bsc.pl
Dwa zdrowe 10-metrowe drzewa produkują rocznie tyle tlenu, ile wynosi zapotrzebowanie jednej osoby, 60-letnia sosna pokryje potrzeby 3-osobowej grupy, a hektar lasu aż 45 ludzi – wynika z analizy kanadyjskiej Narodowej Agencji Środowiska. Ekologiczna żywność i troska o środowisko idą w parze, dlatego Farma Świętokrzyska zainicjowała akcję społeczną, która pozwalają jej klientom zwiększyć pozytywny wpływ ich wyborów na naturę. Do końca wakacji do wszystkich zakupów w sklepie internetowym biozfarmy.pl za co najmniej 500 zł sadzone jest drzewo. Łącznie klienci Farmy Świętokrzyskiej posadzili już 100 drzew, głównie brzóz, w miejscowości Stoki niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego.
- Z naszych badań wynika, że jedna piąta konsumentów wybierających żywność ekologiczną motywuje to ochroną środowiska. Działania dla natury są ważne tak samo dla nas jak i dla naszych klientów. Wspólnie z nimi podjęliśmy się sadzenia drzew, bo to nie tylko zwiększa obecność tlenu w środowisku, ale również sprzyja rewitalizacji gleby, pozwala lepiej zatrzymywać wodę w ziemi i zapobiegać suszy. To nasza kolejna cegiełka, poza ekologiczną produkcją żywności, by wspierać klimat i naturę – mówi Łukasz Gębka, Prezes Farmy Świętokrzyskiej.
Akcja sadzenia drzew prowadzona przez Farmę Świętokrzyską trwa do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia br. Drzewo jest sadzone do każdych zakupów, których kwota przekracza 500 zł, a nagrodzeni nim klienci otrzymują specjalny elektroniczny certyfikat. Dotychczas zasadzonych zostało 100 drzew, głównie brzóz, w województwie świętokrzyskim w miejscowości Stoki niedaleko Borii i Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodatkowo, klienci Farmy Świętokrzyskiej mają obecnie możliwość skorzystania z 20-proc. rabatu na zakupy w sklepie internetowym, w związku z obchodami 20-lecia działalności firmy na polskim rynku.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.