Twój EKO-wybór!
Jeszcze do niedawna dbałość o prawidłowe żywienie oznaczała unikanie wysoko przetworzonej żywności, dietę opartą o różnorodne posiłki, ograniczanie cukru i tłuszczu. Te zasady pozostają niewątpliwie ważne, jednak nasze spojrzenie na zdrową, odpowiednią dietę zdecydowanie się poszerza. Dziś przywiązujemy wagę także do pochodzenia składników czy sposobu wytwarzania produktu. Pogarszający się wciąż stan środowiska naturalnego skłania coraz więcej osób do wyborów proekologicznych.
Dokonując zakupów, zdecydowanie częściej zwracamy uwagę nie tylko na wartości odżywcze czy brak sztucznych dodatków, takich jak konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku. Umacniająca się świadomość ekologiczna sprawia, że rośnie grupa osób, poszukujących produktów wytwarzanych zgodnie z poszanowaniem zasobów naturalnych i ograniczaniem ingerencji w środowisko, czyli w systemie produkcji biożywności.
Rolnictwo ekologiczne opiera się na naturalnych sposobach wytwarzania. Środki chemiczne i pestycydy są tu zakazane, natomiast w użyciu znajdują się środki pochodzenia biologicznego, nieprzetworzone technologicznie. Stosowane praktyki uprawy są przyjazne naturze.
W kategorii produktów, które powstają w systemie rolnictwa ekologicznego, mamy na szczęście bardzo szeroki wybór. Są tu dostępne również soki, po które wiele osób sięga każdego dnia. Nową propozycją są soki tłoczone Fortuna Bio Sok 100% tłoczony.
Posiadają one certyfikat rolnictwa ekologicznego, potwierdzający naturalny smak i wysoką jakość. SokiFortuna Bio Sok 100% tłoczony są dostępne w kilku pysznych wersjach: Fortuna Bio Sok 100% tłoczony jabłko, czarna porzeczka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony jabłko, gruszka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony burak, jabłko; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony burak, jabłko, czarna porzeczka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony pomidor.
Ich proces produkcji jest bardzo prosty – warzywa i owoce z ekologicznych upraw są myte, selekcjonowane i tłoczone. A w efekcie mamy pełen natury sok! To codzienna dawka smaku i zdrowia, bowiem soki te dostarczają niezbędnych witamin i składników mineralnych. Doskonałe dla nas i dobre dla naszej planety!

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.