Komunikaty PR

Vademecum grillowania

2022-07-11  |  11:00
Biuro prasowe

Przyszło lato, a wraz z nim apetyt na przekąski z rusztu. I dla mięsożerców, i dla wegetarian – Lokalny Rolnik podpowiada, co grillować i jak, by było smacznie i zdrowo.

Większość z nas nie wyobraża sobie ciepłego popołudnia w weekend bez grillowania. Latem chętnie częstujemy gości chrupiącą kiełbasą czy soczystymi szaszłykami. O czym jednak warto pamiętać, planując przyjęcie w ogrodzie, podczas którego główną rolę będą grały przysmaki z grilla?

Unikaj kontaktu dymu z potrawami

Największy skutek uboczny grillowania? Dym. Unoszący się w powietrzu bywa uciążliwy dla sąsiadów ze względu na nieprzyjemny zapach, ale nie tylko. Osadza się na żywności, negatywnie wpływając na walory smakowe i zdrowotne. Aby ograniczyć kontakt ze szkodliwymi substancjami, owijaj przekąski w folię aluminiową lub stosuj tacki, umieszczając je w bezpiecznej odległości od ognia. Dodatkowa zaleta tacek to zabezpieczenie rusztu przed zabrudzeniem. Jeżeli planujesz zakup tradycyjnego grilla z pokrywą, upewnij się, że ma wywietrzniki, które sprzyjają cyrkulacji powietrza.

Wybieraj mięso z zaufanego źródła

Karkówka w marynacie, kaszanka z cebulą, tradycyjna kiełbasa – mięso z grilla smakuje jeszcze lepiej, gdy jest najwyższej jakości. Czyli wyprodukowane bez udziału sztucznych ulepszaczy, konserwantów, o małej zawartości tłuszczu, pochodzące z masarni, które dbają o dobrostan zwierząt. Chcesz mieć pewność, że mięso, które serwujesz gościom, jest świeże, prosto od zaufanych masarzy? Poznaj ofertę www.lokalnyrolnik.pl. Na Lokalnym Rolniku znajdziesz wyroby w regularnie obniżanych cenach – zbliżonych do tych oferowanych przez markety, sprzedające towar, którego jakość często budzi wątpliwości. Przysmaki dopraw mieszanką ziół, najlepiej skomponowaną samodzielnie, by cieszyć się niepowtarzalnym aromatem.

Pamiętaj o sezonowych warzywach

Na ruszt wrzucaj to, co jest obecnie dostępne w warzywniaku. Właśnie rozpoczął się sezon na cukinię. Możesz podać ją z grillowanym serem (mozzarellą, halloumi lub camembertem) – to idealny dodatek do mięsa, jednak sprawdza się także jako samodzielne danie. Spróbuj również kabaczków w marynacie z oliwy i czosnku. Im w drobniejsze plastry je pokroisz, tym bardziej będą chrupiące. Wegetarianom do gustu przypadną szaszłyki z tofu, warzyw i… owoców, np. ananasa czy winogron. Na stole nie może zabraknąć sałatki ze świeżych warzyw. Uniwersalna propozycja to plastry pomidora w dressingu z oliwy, miodu i soku z cytryny, w towarzystwie cebuli pokrojonej w piórka i świeżych listków bazylii.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.