Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-04-10OMNIRES na międzynarodowej arenie designu.
OMNIRES na międzynarodowej arenie designu.
Na Salone del Mobile, jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie designu i wystroju wnętrz, stoiska wielu marek to prawdziwe dzieła kreatywności i innowacyjnego podejścia do prezentacji produktów.
2024-04-10Kamień naturalny we wnętrzach. Poznaj możliwości aranżacyjne
Kamień naturalny we wnętrzach. Poznaj możliwości aranżacyjne
W dzisiejszych czasach, kiedy projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej wymagające, a poszukiwanie doskonałych materiałów staje się priorytetem, marmur odzyskuje swoją pozycję jako symbol luksusu i elegancji.
2024-04-10Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo
Zamień swój dom w salon pielęgnacji z Maxi Zoo
Maxi Zoo dzieli się wskazówkami na temat pielęgnacji pupila!
2024-04-09Przygoda z Pokémonami w Promenadzie! Weź udział w wydarzeniu pełnym atrakcji i z
Przygoda z Pokémonami w Promenadzie! Weź udział w wydarzeniu pełnym atrakcji i z
Niezwykła przygoda z Pokémonami nadchodzi! Już w sobotę 13 kwietnia warszawska Promenada stanie się areną rozrywki dla dzieci i ich rodziców. Wydarzenie pełne gier, zabaw i niespodzianek zapewni niezapomniane wspólne chwile.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.