Newsy

Mateusz Banasiuk: Nie sądzę, by piosenki mojego zespołu zachwyciły całą Polskę. Ale kilka osób mogą zainteresować

2017-02-20  |  06:45

Aktor wraz z zespołem nagrywa obecnie debiutancki materiał. Twierdzi, że powstałe dotychczas kawałki brzmią bardzo męsko i rockowo. Ma też nadzieję, że już na wiosnę będzie można je usłyszeć w niektórych rozgłośniach radiowych. Banasiuk nie liczy, że materiał ten zdobędzie powszechne uznanie, wierzy jednak, że spodoba się części polskiej publiczności.

Mateusz Banasiuk jest dyplomowanym aktorem. Ukończył Wyższą Szkołę Filmową oraz Akademię Teatralną. Zasłynął rolą Radka w serialu „Pierwsza miłość” oraz Kuby w głośnym filmie „Płynące wieżowce”. Aktorstwo to jednak nie jest jego jedyna pasja, od dziecka fascynuje go bowiem także muzyka. Już jako mały chłopiec próbował gry na różnych instrumentach.

Mam cudownych rodziców, którzy pomagali mi realizować moje pasje w dzieciństwie. Jednocześnie jak mnie coś znudziło, to oni mnie nie cisnęli na siłę, żebym to robił – mówi aktor agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Mateusz Banasiuk próbował gry na klawiszach i gitarze, a także śpiewu. Dopiero gra na perkusji okazała się jednak jego prawdziwym powołaniem. Aktor twierdzi, że instrument ten jest wręcz stworzony dla niego. Gry na perkusji uczył się samodzielnie w domu.

Na początku w sąsiednim pokoju z moimi siostrami, a potem tata musiał stworzyć mi specjalną salkę prób. A jak już miałem salkę prób, to zaraz zacząłem grać z dwoma kolegami – mówi Mateusz Banasiuk.

Aktor twierdzi, że dość szybko robił postępy w nauce. W miarę zdobywania kolejnych umiejętności coraz bardziej wchodził też w świat muzyki, zaczął nawet grać pierwsze koncerty. Swój talent do gry na perkusji pokazał także w dwóch filmach: „Wszystko, co kocham” oraz „Kto nigdy nie żył”. W 2015 roku założył zespół o nazwie Lavina, którego wokalistą został Bilguun Ariunbaatar. Obecnie artyści nagrywają materiał na swoją pierwszą płytę.

Mam nadzieję, że na wiosnę będzie można nas usłyszeć w radiu, w jakichś bardziej rockowych radiach. Bo nie sądzę, żeby to był materiał, który zachwyci cała Polskę, ale myślę, że kilka osób może zainteresować – mówi Mateusz Banasiuk.

Zespół, w skład którego wchodzą także Rafał Żukowski i Paweł Paszczyk, nagrał do tej pory pięć kawałków. Aktor nie ukrywa, że miał nadzieję na nieco szybsze zakończenie prac nad materiałem, trwają one bowiem już od kilku miesięcy. Jest jednak zadowolony z osiągniętego efektu. Twierdzi, że piosenki brzmią bardzo rockowo i po męsku i mogą zaskoczyć odbiorców.

Szczególnie znając mnie i znając Bilguuna Ariunbaatara, który jest raczej kojarzony ze śmiechem, z poczuciem humoru, z tym, że cały czas się wygłupia, tutaj jest zupełnie inaczej – mówi Mateusz Banasiuk.

Aktor planuje także nakręcenie teledysków promujących niektóre piosenki Laviny.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Muzyka

Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.