Newsy

70 proc. osób zarejestrowanych na portalach randkowych wierzy w znalezienie w ten sposób miłości swojego życia

2016-03-09  |  06:30
Mówi:Magdalena Nahurska (portal randkowy Przeznaczeni.pl)
Grzegorz Kordek (coach, trener, ekspert komunikacji międzypłciowej)
 • MP4
 • Eksperci ds. komunikacji damsko-męskiej podkreślają, że portale randkowe spełniają swoją rolę w 100 procentach. Pomagają pokonać barierę nieśmiałości, umożliwiają poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach i nawiązanie kontaktu z osobami z drugiego końca Polski.  70 proc. singli szukających partnera online wierzy, że właśnie za pomocą portalu randkowego możliwe jest znalezienie miłości na całe życie.

  Na polskim rynku funkcjonuje około 70 portali randkowych. Korzysta z nich kilka milionów osób, które są przekonane, że warto randkować online, bo w ten sposób można nawiązać wartościową znajomość, która w perspektywie czasu przerodzi się w trwały związek.

  Każdy z nas zna parę, która poznała się przez internet, ludzie coraz bardziej otwarcie o tym mówią. Zmienia się też wizerunek singla zakopanego pod kołderkę i płaczącego. Te osoby mówią o tym, że są same, ale aktywnie szukają. 70 proc. osób, które szukają partnera online, wierzy, że w ich przypadku właśnie za pomocą tego narzędzia możliwe jest znalezienie miłości życia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Nahurska z portalu randkowego Przeznaczeni.pl.

  Na portalu Przeznaczeni.pl zarejestrowanych jest blisko pół miliona osób. Większość znajomości nie kończy się wraz z wylogowaniem z serwisu. Wirtualny świat jest dla nich zaledwie początkiem przyjaźni, a nawet miłości. Często bywa tak, że kiedy spotykają się w realnym świecie, szybko się okazuje, że pod drugiej stronie monitora była właśnie ta osoba, na którą czekali całe życie.

  Statystyki portalu Przeznaczeni.pl pokazują również, że efektem jego działania jest ponad 3 tys. małżeństw i 9 tys. osób, które się zaręczyły. Spośród 6 milionów singli w Polsce większość miała jakiś kontakt z portalem randkowym – mówi Magdalena Nahurska.

  Eksperci ds. relacji damsko-męskich podkreślają, że portale randkowe przede wszystkim powinno się traktować jako możliwość powiększenia grona swoich znajomych. Nie można się od razu nastawiać na znalezienie wielkiej miłości. Nie trzeba też zniechęcać się czy załamywać niepowodzeniami. Bo w sieci, tak jak i w realnym życiu, nie każda osoba, którą  poznajemy, ma szansę stać się przyjacielem czy partnerem. Wszystkie znajomości weryfikuje czas.

  – Profil na portalu randkowym jest jak CV, a przecież nikt nie zatrudnia pracownika tylko na podstawie CV. Jest ono po to, żeby zainteresować drugą osobę, a poznawać się już na rozmowie rekrutacyjnej. Jeżeli myślimy, że portal randkowy jest po to, żeby znaleźć męża, to budujemy napięcie i to czuć w każdym słowie, w każdej wiadomości. A na spotkaniu jak mężczyzna czy kobieta zobaczy, że drugiej osobie bardzo zależy, że ma ciśnienie na związek, to ucieka w drugą stronę – mówi Grzegorz Kordek, coach, trener, ekspert komunikacji międzypłciowej.

  Portale randkowe umożliwiają przeglądanie dużej liczby profili. Na początku łatwiej jest rozmawiać, wysyłając do kogoś wiadomości. Czujemy się w pewien sposób anonimowi, a jednocześnie możemy zdobyć jakieś informacje na temat drugiej osoby. Jeśli jej charakter nie przypadnie nam do gustu, to zawsze taką znajomość można zakończyć bez konieczności umawiania się i rozmawiania z nią w cztery oczy.

  Portal randkowy nie jest alternatywą, tylko uzupełnieniem tego, co się dzieje. Możemy kogoś poznać na ulicy, w autobusie czy w kinie, a możemy kogoś poznać w internecie. Poza tym fizycznie nie jesteśmy w stanie być w całej Polsce, a często ta miłość jest w zupełnie innej części świata, gdzie nie mielibyśmy dostępu, gdyby nie internet – mówi Grzegorz Kordek.

  Dla wielu ludzi szukanie miłości za pośrednictwem portali randkowych jest pozytywnym zjawiskiem, ale istnieje jeszcze grupa sceptycznie do nich nastawiona. Boją się oszustw i są ostrożni w nawiązywaniu znajomości z osobami, które widzą zaledwie na zdjęciu.

  Czytaj także

  Więcej ważnych informacji

  Kalendarium

  Biogen
  Festiwal Biegowy Tauron 2020

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Patronat Newserii

  Muzyka

  Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

  To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

  Jak korzystać z materiałów Newserii?

  Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

  Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

  Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

  Gwiazdy

  Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

  Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

  Ochrona środowiska

  Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

  – W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.