Mówi: | Agnieszka Cegielska |
Funkcja: | prezenterka telewizyjna |
Agnieszka Cegielska: W moim życiu ważna jest duchowość. Odnajduję ją w bliskości z naturą
Prezenterka uważa, że na świecie nie ma nic doskonalszego niż natura. To właśnie na łonie przyrody gwiazda TVN szuka odpoczynku od wielkomiejskiego tempa życia i codziennego stresu. Jej zdaniem współczesny świat narzuca człowiekowi zbyt szybkie tempo życia, pozbawione refleksji i chwil wyciszenia.
Agnieszka Cegielska twierdzi, że duchowość jest niezwykle istotnym elementem jej życia. Uważa też, że wielu ludzi podzieliłoby jej zdanie w tej kwestii, nie mają oni jednak czasu, aby zastanowić się nad swoimi duchowymi potrzebami. Świat XXI wieku narzuca bowiem ludziom niezwykle szybkie tempo życia, nie pozostawiając miejsca na refleksję.
– Duchowość jest ważna w moim życiu. Żyjemy w bardzo przebodźcowanym świecie, pędzimy. Ten XXI wiek jest po prostu taki na szóstym biegu – mówi prezenterka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Zdaniem Agnieszki Cegielskiej każdy człowiek potrzebuje chwili zatrzymania w codziennym biegu, oderwania się od rzeczywistości i odpoczynku. Każdemu niezbędny jest moment zastanowienia się nad potrzebami nie tylko ciała, lecz także ducha. Tę niezbędną dawkę duchowości Agnieszka Cegielska odnajduje w kontakcie z naturą.
– Kocham wszystko, co zostało stworzone w tak piękny sposób, czyli naturę, bo uważam, że nie ma nic doskonalszego, niczego jeszcze wszechświat i Pan Bóg nie wymyślił doskonalszego niż natura – mówi gwiazda.
Prezenterka twierdzi, że w stresujących momentach swojego życia wybiera się do lasu, gdzie odzyskuje równowagę duchową. Jej zdaniem w życiu człowieka niezbędna jest także dobra, szczera rozmowa o ważnych dla niego sprawach, także dotyczących życia duchowego. Taką rozmowę odbyła w ubiegłym roku z dziennikarką Katarzyną Olubińską, autorką książki „Bóg w wielkim mieście”.
– To było cudowne, żeby można było się zatrzymać w tej Warszawie w środku lata, usiąść i porozmawiać o ważnych rzeczach, ważnych myślę dla każdego z nas – mówi Agnieszka Cegielska.
Książka „Bóg w wielkim mieście” ukazała się w marcu nakładem wydawnictwa WAM. Stanowi zapis rozmów, jakie autorka odbyła z takimi gwiazdami jak Maciej Musiał, Wojciech Modest Amaro, Agnieszka Cegielska, Marika, Marcin Gortat oraz Iza Miko. Tematem rozmów były tak fundamentalne kwestie w życiu, czyli duchowość, miłość, cierpienie, szczęście, marzenia i śmierć.
Czytaj także
- 2025-06-03: Maciej Pertkiewicz: Kasia Dowbor na planie programu interesowała się remontami i była dociekliwa. Niczego nie udawała tylko na potrzeby zdjęć
- 2025-05-19: Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-04-30: Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
- 2025-01-16: Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
- 2024-11-08: Katarzyna Ankudowicz: Jestem zdruzgotana i przerażona, że Donald Trump został prezydentem. On przecież się chwali, że Putin to jego najlepszy kumpel
- 2024-11-20: Katarzyna Ankudowicz: Jestem z przemocowego domu. Dużo kosztowało mnie, żeby wyjść z tego i zacząć funkcjonować bez piętna bycia totalnie gorszą
- 2024-12-10: Katarzyna Ankudowicz: Jak ludzie odbiorą moje rolki, to jest ich sprawa. Muszę stawić czoło krytyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne
Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Prawo
Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.