Newsy

Agnieszka Kaczorowska: Jestem mamą, więc dla mnie ważne jest, żeby prowadzić samochód bezpiecznie. Nigdy nikt nie uczył mnie, jak hamować w poślizgu

2022-05-31  |  06:21
Mówi:Agnieszka Kaczorowska, aktorka, tancerka
Adrian „Medusa” Salamon, zawodnik sportów walki, twórca internetowy
Paula Kornaszewska, Head of Operations, Central & Eastern Europe, TikTok,
Jakub Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team

Aktorka podkreśla, że ważna jest nie tylko technika jazdy i znajomość przepisów drogowych. Odpowiedzialny kierowca powinien też znać pewne tricki, które umożliwią mu pokonanie kryzysowych sytuacji. Jej zdaniem jednym z najważniejszych manewrów, które trzeba opanować najlepiej, jak tylko się da, jest hamowanie. Umiejętne wyjście chociażby z poślizgu w ekstremalnych warunkach może bowiem uratować niejedno życie. Aktorka wzięła udział w wyścigu gwiazd w ramach czwartej edycji TikTok Speed Games na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie ona i Nikodem Rozbicki okazali się najlepsi. 

Agnieszka Kaczorowska przyznaje, że jej pasażerkami często są córeczki, dlatego zawsze stara się dostosować prędkość i technikę jazdy do warunków na drodze. I choć może się poszczycić umiejętnościami rajdowymi, to zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności względem swoich dzieci i stawia na rozsądne korzystanie z dróg. Od kiedy została mamą, dla niej bardziej liczy się komfort jazdy niż brawura, nadmierna prędkość i adrenalina. Dlatego nie szarżuje i nie lekceważy zasad bezpieczeństwa.

– Jestem mamą, więc dla mnie ważne jest, żeby prowadzić samochód bezpiecznie. Nigdy nikt nie uczył mnie np. zachowywania się w poślizgu. Na TikTok Speed Games mam możliwość zdobyć tę wiedzę i ją poczuć prawdziwie, w rękach. Jest to dla mnie duża frajda, ale przede wszystkim dużo rozwoju i nauki bezpiecznej jazdy – mówi agencji Newseria Lifestyle Agnieszka Kaczorowska, aktorka, tancerka.

Z jej obserwacji wynika, że nawet doświadczeni kierowcy mają czasem kłopot z bezpiecznym wykonaniem takich manewrów jak na przykład hamowanie na śliskiej powierzchni. I choć ona sama pewnie czuje się za kierownicą, to jednak dzięki możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w skrajnych warunkach przekonała się, że nad niektórymi kwestiami musi jeszcze trochę popracować.

– Te ćwiczenia pokazały mi, że mam trochę kłopot z odpuszczeniem kontroli, bo kiedy robiłam drifting, to więcej kłopotu sprawiło mi to, gdy tę kontrolę musiałam troszeczkę odpuścić. W momencie, kiedy mam mieć kontrolę nad autem tylko w odpowiedni sposób, to idzie mi to znacznie lepiej – mówi.

Agnieszka Kaczorowska ma jednak powody do dumy. Podczas wyścigu gwiazd, który odbył się w ramach czwartej edycji TikTok Speed Games na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, ona i Nikodem Rozbicki okazali się najlepsi. W tym projekcie po raz kolejny biorą udział twórcy internetowi, popularni aktorzy, piosenkarze i prezenterzy telewizyjni. Jego celem jest połączenie rywalizacji na torze wyścigowym z nauką bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

– W sumie wszystko zaczęło się od tego, że Kuba Przygoński pojawił się na naszej platformie i chcieliśmy połączyć to, co on robi, czyli kontekst szybkich samochodów, wyścigów i driftu – z edukacją. I tak powstał właśnie Speed Games. TikTok na pewno jest miejscem, które fajnie łączy dynamikę, szybkość, piękne samochody i tematy edukacyjne – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations, Central & Eastern Europe, TikTok.

Jakub Przygoński ma ogromną wiedzę na temat techniki prowadzenia samochodu i bezpiecznej jazdy. Przestrzega więc wszystkich użytkowników dróg przed brawurą i lekceważeniem przepisów. I nie chodzi tylko o zdejmowanie nogi z gazu, tylko o opanowanie tych manewrów, które niosą ze sobą największe ryzyko.

– Zawodnicy na TikTok Speed Games nauczą się dobrej pozycji za kierownicą, dowiedzą się, jak musi być przysunięty fotel i jak trzymać kierownicę, bo trzeba pamiętać, że jeśli podczas wpadnięcia w poślizg trzymasz ją jedną ręką, to nie wyprowadzisz tego samochodu z poślizgu – mówi Jakub Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team.

– TikTok Speed Games jest dla mnie eventem, na którym możemy się bardzo fajnie bawić, a przy okazji nabyć fajnego doświadczenia, które może się przydać na co dzień w niekontrolowanych sytuacjach na drodze. Ja miałem właśnie taką sytuację jakiś czas temu, kiedy wjechałem na mokrą powierzchnię i nie wiedziałem, jak się zachować. Gdybym wtedy miał tę wiedzę, jaką mam dziś, to myślę, że tamtego wypadku by nie było, ale wiadomo, uczymy się na błędach – mówi Adrian „Medusa” Salamon, twórca treści na TikToku.

W ten sposób TikTok promuje odpowiedzialność na drodze przed okresem wakacyjnych wyjazdów. Użytkownicy tej platformy na konkretnych przykładach mogą się bowiem sporo dowiedzieć na temat bezpiecznej jazdy, unikania zagrożeń i radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach.

– Rola platform rozrywkowych w tym kontekście jest ogromna. Gdy obserwujemy bowiem swojego ulubionego twórcę, który pokazuje nam, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i jak szybko reagować w ciężkich sytuacjach, ta wiedza jest bardziej przystępna, ciekawsza i poniekąd łatwiejsza do przyswojenia niż nauka tradycyjnymi kanałami – mówi Paula Kornaszewska.

– Na pewno platformy rozrywkowe to jest nowy nośnik mediów i potężne postaci – influencerzy, którzy mają miliony fanów, potężny zasięg i na pewno trochę kierują życiem części młodego społeczeństwa. Więc jeżeli oni tutaj powiedzą, że uważajcie albo trzymajcie dwie ręce na kierownicy, żeby móc wyprowadzić samochód z poślizgu, to ta wiedza zacznie krążyć – dodaje Jakub Przygoński.

Kolejne wydarzenia czwartej edycji Speed Games będą się odbywać jeszcze przez cztery miesiące.

Czytaj także

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Marcin Tyszka: Z jurorami „Top Model” bardzo się różnimy i często ostro się kłócimy. Kiedyś napiszę o tym książkę

Fotograf zapewnia, że choć to już 11. edycja „Top Model”, to nie ma mowy o nudzie czy jakiejkolwiek rutynie. Zarówno jurorzy, jak i ekipa realizująca program robią bowiem wszystko, by nadal przyciągał on uwagę widzów i stał się dla kogoś trampoliną do sławy. Tym razem również nie zabraknie więc charyzmatycznych uczestników, a jury często będzie miało skrajne opinie. Marcin Tyszka zdradza też, że poza tym show już realizuje kolejne intrygujące projekty zawodowe, w których połączy zamiłowanie do egzotycznych roślin i projektowania wnętrz.

Firma

Technologia coraz szybciej przeobraża rynek pracy. Staje się kluczowa nie tylko dla rozwoju kariery, ale też wellbeingu pracowników

Technologia już dziś jest częścią codziennego życia zawodowego dużej grupy pracowników, a w przyszłości jej udział będzie rósł. 65 proc. Polaków uważa, że kompetencje cyfrowe będą odgrywać coraz ważniejszą rolę na rynku pracy, a 60 proc. ocenia, że osobom biegłym w nowych technologiach będzie łatwiej o podwyżki i awanse – wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj. Cyfryzacja i zmiana modelu pracy na zdalny lub hybrydowy staje się także stałym elementem wellbeingu pracowniczego. Do korzystania z dobrodziejstw tej sytuacji skłonne są przede wszystkim młode osoby, które szukają pracy elastycznej, dopasowanej do ich stylu życia.

Muzyka

Michał Szczygieł: W każdym tygodniu jestem w różnych częściach Polski. W busie jest zawsze wielka impreza, nic tylko jeździć i grać koncerty

Lato to dla artystów bardzo intensywny czas, zwłaszcza że po przerwie związanej z pandemią nie tylko oni, ale również publiczność jest spragniona koncertów. Michał Szczygieł cieszy się więc, że jest tak duże zainteresowanie jego występami i może gościć z zespołem na różnych scenach. Jeśli natomiast chodzi o plany wakacyjne, to na razie myśli tylko o kilkudniowych wypadach w góry.

Partner serwisu