Mówi: | Agnieszka Kaczorowska |
Funkcja: | aktorka, tancerka |
Agnieszka Kaczorowska: W tańcu i aktorstwie zrobiłam na tyle dużo, że wystarczy. Teraz chcę się zająć biznesem
Gwiazda nie rezygnuje z aktorstwa, zamierza jednak skupić się przede wszystkim na prowadzeniu szkoły tańca. Twierdzi, że jako tancerka i aktorka osiągnęła wystarczająco dużo i znalazła spełnienie zawodowe. Teraz chce przekazywać swoją wiedzę w tym zakresie młodszym pokoleniom. Kaczorowska uważa też, że działalność biznesowa jest czymś znacznie trwalszym niż tworzenie przemijających choreografii tanecznych.
Agnieszka Kaczorowska zadebiutowała w show-biznesie jako dziecko. Lekcje tańca zaczęła w wieku 6 lat, rok później natomiast po raz pierwszy stanęła na planie popularnego serialu „Klan”. Jako tancerka zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. tytuł mistrzyni Polski i mistrzyni świata. Obecnie zamierza się skupić na prowadzeniu szkoły tańca, którą we wrześniu otworzyła na warszawskiej Pradze.
– To jest teraz moje główne pole działania. Czuję, że w dziedzinach, w których dotychczas pracowałam, spełniałam się, zrobiłam na tyle dużo, że wystarczy, że chciałabym teraz doświadczyć czegoś innego – mówi Agnieszka Kaczorowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Gwiazda przyznaje, że przechodziła w życiu różne etapy. Był czas, gdy koncentrowała się wyłącznie na karierze tanecznej i zdobywaniu kolejnych nagród w tej dziedzinie. Z czasem pochłonęło ją aktorstwo, marzyła nawet o studiach w tym kierunku w USA. W 2014 roku zaczęła przygodę z telewizją jako uczestniczka programu „Taniec z gwiazdami”, emitowanego przez stację TVN. Obecnie rozpoczyna nowy etap życia zawodowego, wkraczając w świat biznesu, który dopiero poznaje, ale z którym wiąże długoterminowe plany na przyszłość.
– Wydaje mi się, że jest to jedna z ważniejszych części mojego życia, ponieważ to coś po mnie zostawi, pracuję na swoje i pracuję też przez to dla innych ludzi, to nie jest tylko karmienie swojego ego kolejnymi medalami albo tworzenie różnych dzieł, które są, a potem przemijają – mówi tancerka.
Artystka podkreśla, że z każdym kolejnym projektem zawodowym dojrzewa i nabiera nowych umiejętności. Są to nie tylko konkretne kompetencje w zakresie tańca, aktorstwa czy biznesu, lecz także umiejętności związane z jej charakterem. Gwiazda zauważyła, że jej osobowość i poglądy na życie mocno się zmieniły, obecnie zupełnie inaczej patrzy na świat i ludzi.
– Myślę, że jeszcze wiele razy mi się to zmieni, nawet jest to pewne, ale z każdym projektem staję się coraz dojrzalsza emocjonalnie i umysłowo – mówi Agnieszka Kaczorowska.
W lipcu tego roku gwiazda skończyła 25 lat. Mimo młodego wieku może się pochwalić osiemnastoletnim doświadczeniem w tańcu sportowym oraz aktorstwie. Jej zdaniem przyszedł moment, aby podzielić się zdobytą wiedzą z młodszymi pokoleniami. Dlatego zdecydowała się otworzyć szkołę tańca i poprowadzić zajęcia dla dzieci, opracowując przy tym własną metodę nauczania najmłodszych. Jest przekonana, że taniec to niesamowite narzędzie pracy nad sobą, które oprócz czysto technicznych umiejętności pozwala osiągnąć jeszcze inne cele.
– Pewność siebie, fajnych znajomych dookoła, wspólną pasję, umiejętność np. autoprezentacji – to wszystko niesie za sobą taniec, a pod okiem takich specjalistów i trenerów, którzy są jeszcze przeszkoleni i pod to mają być ukierunkowane, tym więcej każdy może z tego wyciągnąć – mówi Agnieszka Kaczorowska.
Czytaj także
- 2023-01-13: Ponad połowa Polaków uczy się języka obcego. Coraz więcej osób wybiera szkoły i kursy językowe
- 2022-11-09: Nadchodzi fala niewypłacalności przedsiębiorstw. Nie zatrzyma jej nawet ustabilizowanie cen energii
- 2022-12-15: Kultura ballroomu wchodzi do mainstreamu również w Polsce. To nie tylko bale i występy, ale też bezpieczna przystań dla osób narażonych na dyskryminację
- 2022-11-08: Aleksandra Popławska: Bardzo lubię oglądać „Szadź” i lubię grać w tej produkcji. Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się w czwartym sezonie
- 2022-10-21: Zakończenie kariery sportowca często oznacza start w poważnym biznesie. Obie te dziedziny mogą się od siebie uczyć
- 2022-09-16: Agnieszka Kaczorowska-Pela: Bycie mamą zajmuje mi sporo czasu, ale nie wyobrażam sobie życia bez aktywności zawodowej. Chcę się realizować na wielu polach
- 2022-09-22: Agnieszka Kaczorowska-Pela: Poziom obecnej edycji „Tańca z gwiazdami” jest naprawdę wysoki. Widać w telewizji godziny przygotowań
- 2022-09-05: Rośnie ryzyko niewypłacalności przedsiębiorstw. Polski biznes najgorsze ma jeszcze przed sobą
- 2022-09-20: Anna Korcz: Nie ukrywam, że jestem trochę próżna. W moim zawodzie lubimy się mizdrzyć i błyszczeć
- 2022-09-09: Monika Richardson: W tym roku nie byłam nigdzie na wakacjach, bo musiałam zacisnąć pasa. Kontynuuję rozkręcanie Richardson School i nie mogłam sobie pozwolić na urlop
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Media

Sara James: Cały czas jestem w kontakcie z Simonem Cowellem. To megafajny człowiek, choć wydaje się straszny
Wokalistka przyznaje, że możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania się w popularnym programie „America’s Got Talent” była dla niej jak American Dream. I choć jej występ zachwycił jury, to niestety nie dostała się do finału show. Z tego fascynującego doświadczenia wyniosła jednak ważną lekcję. Dużą wartość ma dla niej także znajomość z Simonem Cowellem.
Konsument
Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.
Farmacja
Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.