Newsy

Akop Szostak zamierza walczyć w oktagonie na wzór największych gwiazd. Przez cały czas przygotowań wspiera go żona

2018-07-26  |  06:11
Mówi:Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness

Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA

 • MP4
 • Kulturysta postanowił podjąć wyzwanie i zamierza walczyć w oktagonie na wzór największych gwiazd tego sportu. Nowy nabytek największej w Polsce organizacji MMA chce postawić na mieszane sztuki walki i wiele sobie obiecuje po kontrakcie z KSW. Jak przyznaje, jest to krok w kierunku rozwoju sportowego i duża motywacja do pracy. Na nowej ścieżce zawodowej nieustannie kibicuje mu żona.

  Akop Szostak rozpoczął przygodę z MMA w 2015 roku. W pierwszym zawodowym starciu znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później postanowił zrobić sobie przerwę od mieszanych sztuk walki.

  – Miałem pięć walk zawodowych, federacja KSW to – moim zdaniem – wiodąca federacja w Europie, jeżeli chodzi o MMA i tak wyszło. Mówiłem na początku, że nie będę się bił, po dwóch porażkach powiedziałem, że nie, ale później wygrałem walkę, od słowa do słowa tak wyszło – mówi agencji Newseria Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA.

  Powrót po dłuższej przerwie był udany. Szostak w drugiej rundzie znokautował Wojciecha Balejko.

  – Przy tej ostatniej walce, dwa lata się nie biłem, pierwszą rundę trochę przespałem, brakowało mi czegoś takiego, żeby było szybsze wejście, ale w drugiej rundzie się obudziłem i skończyło się korzystnie dla mnie – mówi Akop Szostak.

  Szostak zadebiutuje w KSW w drugiej połowie 2018 roku. Będzie toczył pojedynki w kategorii ciężkiej i półciężkiej.

  – Mam męża w KSW, który będzie miał niedługo swój debiut. Na razie żyjemy tym, swoje zawody na razie odłożyłam na bok, do czasu aż Akop wkręci się w swoje walki w nowej federacji. To nie jest jego debiut w walkach, wiem, z czym to się je, nie mam z tym problemu, nie zabieram mu jego marzeń, trzymam kciuki, to mi pozostaje. Cały dom i pieski żyją tym – Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness.

  – Nie wiem, czy żona się przejmuje, ja tego nie widzę, bo w dniu walki mam walkę, więc my się widzimy raczej dopiero po walce. Później mi opowiada, ale tego dnia nie myślę o tym, nie ukrywam, tego dnia jestem bardzo samolubny, jestem skupiony na swoim celu, rozmawiamy o tym albo przed, albo po – mówi Akop Szostak.

  Akop Szostak podkreśla, że w tym momencie priorytetem jest dla niego sport, dlatego na razie nie wchodzą w grę żadne programy rozrywkowe. Para zdradza, że choć padła propozycja udziału w „Tańcu z Gwiazdami”, to została ona odrzucona.

  – Manager wspominał, że jakieś zapytanie było, ale dziś chcę się bić, teraz i w przyszłym roku również, więc na razie sport – mówi Akop Szostak.

  – Szczerze mówiąc, mimo że miałam przygodę jako cheerleaderka w tańcu, to myślę, że Akop jako były tancerz towarzyski za dzieciaka sprawdziłby się lepiej. Niestety, takie programy pochłaniają bardzo dużo czasu i trzeba by było odstawić sport na bok na czas udziału w programie – mówi Sylwia Szostak.

  Czytaj także

  Więcej ważnych informacji

  Komunikat

  Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

  Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

  Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

  Jak korzystać z materiałów Newserii?

  Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

  Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

  Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Media

  Monika Zamachowska: Nie pozwólmy sprowadzić młodych kobiet w mediach do stereotypu „ładnej laski”. Myślę, że jest w nich dużo więcej

  Niedawno kinową premierę miał film „Gorący temat” w reżyserii Jaya Roacha. Produkcja oparta jest na autentycznych wydarzeniach i porusza temat molestowania seksualnego w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Moniki Zamachowskiej film nie jest wystarczająco wnikliwy i pozostawia spory niedosyt. Prezenterka tłumaczy, że z problemem przemocy seksualnej można spotkać się również w polskich mediach.

  Moda

  Karolina Pilarczyk: Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety zakładają futra. Wygląda się w nich jak bezkształtna bryła

  Drifterka jest przeciwniczką naturalnych futer. Tłumaczy, że zabijanie niewinnych zwierząt świadczy o okrucieństwie i bezmyślności społeczeństwa, które na to pozwala. Według Karoliny Pilarczyk kobiety powinny zrezygnować z tego typu okryć również dlatego, że zniekształcają one sylwetkę i dodają kilogramów. W konsekwencji nie wygląda się w nich atrakcyjnie.

  Technologie

  Nowe technologie coraz szerzej wchodzą do teatru. Reżyserzy spektakli chętnie sięgają po rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość

  Teatr coraz częściej eksperymentuje z nowymi technologiami. W spektaklach wykorzystuje wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki nowym technikom widzowie sami decydują, co oglądają i w jakiej kolejności. Wystarczy zmienić okulary, by zmienić perspektywę. Największe sceny stosują technologię przechwytywania ruchu do stworzenia obrazu następnie projektowanego na scenę. Także polskie teatry sięgają po wirtualną rzeczywistość. Biesy VR” w STUDIU teatrgalerii to spektakl-wystawa, który zaciera granicę między teatrem a sztukami wizualnymi.

   

  Żywienie

  Niektóre produkty spożywcze działają jak kosmetyki. Jedzenie ich pomoże zwalczyć problemy z cerą

  Dieta bogata w składniki odżywcze jest podstawą w walce z niedoskonałościami skóry. Aby mieć piękną i promienną cerę, należy przede wszystkim dobrać codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb organizmu. Niektóre produkty spożywcze mają bowiem specjalne właściwości, które pomagają uporać się z rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem serum czy różnego typu podrażnieniami.