Newsy

Akop Szostak zamierza walczyć w oktagonie na wzór największych gwiazd. Przez cały czas przygotowań wspiera go żona

2018-07-26  |  06:11
Mówi:Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness

Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA

 • MP4
 • Kulturysta postanowił podjąć wyzwanie i zamierza walczyć w oktagonie na wzór największych gwiazd tego sportu. Nowy nabytek największej w Polsce organizacji MMA chce postawić na mieszane sztuki walki i wiele sobie obiecuje po kontrakcie z KSW. Jak przyznaje, jest to krok w kierunku rozwoju sportowego i duża motywacja do pracy. Na nowej ścieżce zawodowej nieustannie kibicuje mu żona.

  Akop Szostak rozpoczął przygodę z MMA w 2015 roku. W pierwszym zawodowym starciu znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później postanowił zrobić sobie przerwę od mieszanych sztuk walki.

  – Miałem pięć walk zawodowych, federacja KSW to – moim zdaniem – wiodąca federacja w Europie, jeżeli chodzi o MMA i tak wyszło. Mówiłem na początku, że nie będę się bił, po dwóch porażkach powiedziałem, że nie, ale później wygrałem walkę, od słowa do słowa tak wyszło – mówi agencji Newseria Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA.

  Powrót po dłuższej przerwie był udany. Szostak w drugiej rundzie znokautował Wojciecha Balejko.

  – Przy tej ostatniej walce, dwa lata się nie biłem, pierwszą rundę trochę przespałem, brakowało mi czegoś takiego, żeby było szybsze wejście, ale w drugiej rundzie się obudziłem i skończyło się korzystnie dla mnie – mówi Akop Szostak.

  Szostak zadebiutuje w KSW w drugiej połowie 2018 roku. Będzie toczył pojedynki w kategorii ciężkiej i półciężkiej.

  – Mam męża w KSW, który będzie miał niedługo swój debiut. Na razie żyjemy tym, swoje zawody na razie odłożyłam na bok, do czasu aż Akop wkręci się w swoje walki w nowej federacji. To nie jest jego debiut w walkach, wiem, z czym to się je, nie mam z tym problemu, nie zabieram mu jego marzeń, trzymam kciuki, to mi pozostaje. Cały dom i pieski żyją tym – Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness.

  – Nie wiem, czy żona się przejmuje, ja tego nie widzę, bo w dniu walki mam walkę, więc my się widzimy raczej dopiero po walce. Później mi opowiada, ale tego dnia nie myślę o tym, nie ukrywam, tego dnia jestem bardzo samolubny, jestem skupiony na swoim celu, rozmawiamy o tym albo przed, albo po – mówi Akop Szostak.

  Akop Szostak podkreśla, że w tym momencie priorytetem jest dla niego sport, dlatego na razie nie wchodzą w grę żadne programy rozrywkowe. Para zdradza, że choć padła propozycja udziału w „Tańcu z Gwiazdami”, to została ona odrzucona.

  – Manager wspominał, że jakieś zapytanie było, ale dziś chcę się bić, teraz i w przyszłym roku również, więc na razie sport – mówi Akop Szostak.

  – Szczerze mówiąc, mimo że miałam przygodę jako cheerleaderka w tańcu, to myślę, że Akop jako były tancerz towarzyski za dzieciaka sprawdziłby się lepiej. Niestety, takie programy pochłaniają bardzo dużo czasu i trzeba by było odstawić sport na bok na czas udziału w programie – mówi Sylwia Szostak.

  Czytaj także

  Media

  Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

  Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

  Gwiazdy

  Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

  Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

   

  Samorządy

  Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

  W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

  Gwiazdy

  Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

  Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.