Newsy

Ania Karwan: Jestem uzależniona od słodyczy. Przestawienie się na zdrowy sposób odżywiania zajęło mi rok

2017-07-24  |  06:45

Wokalistka podkreśla, że jej sposobem na szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie jest catering dietetyczny i odpowiednia dawka ruchu. Piosenkarka przyznaje, że mordercze ćwiczenia na siłowni nie mają sensu bez zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzenia do swojego menu pełnowartościowych produktów. Ze względu na to, że sama nie ma czasu gotować, zdaje się na gotowe dania.

– Mniej więcej od roku staram się bardzo dbać o sferę fizyczną i sportową w moim życiu. Jestem zwolenniczką tego, aby najpierw zdrowo się odżywiać, a dopiero potem katować się na siłowni czy w jakikolwiek inny sposób. Bez odpowiedniej diety, która powinna być raczej nawykiem niż okresową dietą, nie osiąga się efektów – mówi agencji Newseria Ania Karwan, wokalistka.

Dlatego priorytetem piosenkarki stała się trwała zmiana nawyków żywieniowych.

– Jeśli rzeczywiście wprowadzi się do swojego życia więcej wody mineralnej, mniej słodyczy i używek, w zależności od stanu zdrowia mniej lub więcej białka i warzyw. a dopiero do tego dołoży się ćwiczenia fizyczne, to wtedy one mają sens – mówi Ania Karwan.

Jak przyznaje, na początku nie jest się łatwo przestawić na nowy sposób odżywiania, zwłaszcza gdy do tej pory w menu królowały niezbyt zdrowe przekąski.

– Mnie takie zmiany zajęły około roku, nie jest to łatwe do wytrzymania, zwłaszcza kiedy jest się słodyczoholikiem tak jak ja, jestem strasznie uzależniona od słodyczy. Mój standardowy dzień to catering dietetyczny, który ułatwia mi życie, bo nie mam zbyt wiele czasu na gotowanie w domu – mówi Ania Karwan.

Mimo nawału obowiązków, pracy w studio nagrań i przygotowań do debiutanckiej płyty piosenkarka stara się regularnie wydysponować czas na aktywność fizyczną.

– Ćwiczę trzy razy w tygodniu, to dość krótkie ćwiczenia, zajmują 30 minut dziennie, to trening pod wpływem prądu – elektryczna stymulacja mięśni. Do tego lubię dołożyć basen i jeśli jest to możliwe chętnie wysiadam z samochodu, często spaceruję, głównie z moją córką – mówi Ania Karwan.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.