Newsy

Łatwo powiększyć optycznie pomieszczenia za pomocą odpowiedniej farby

2014-08-04  |  06:10

Farby do wnętrz w łatwy sposób mogą optycznie powiększyć pomieszczenia i wprowadzić do mieszkania więcej światła. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku farby satynowe i ceramiczne, które delikatnie połyskują i odbijają światło.

Silny obecnie wnętrzarski trend inspirowany Skandynawią zakłada, że pomieszczenia powinny być przestronne i świetliste. Bez względu na metraż można je powiększyć optycznie dzięki zastosowaniu białych lub pastelowych chłodnych kolorów farb, monochromatycznych, jasnych mebli oraz ograniczeniu dodatków.

– Obowiązujące dzisiaj trendy kładą nacisk na powierzchnię – mówi Monika Dąbrowska, dekorator wnętrz z firmy Śnieżka. – Powiększamy optycznie nawet duże przestrzenie, otwieramy je, burzymy ściany. Moda na przestrzeń i światło ma wpływ na wybór farby. Na przykład farba satynowa sprawdzi się w pomieszczeniach małych, takich jak korytarze, pokoiki dziecięce, wiatrołapy czy przedpokoje, ponieważ sprawi, że staną się one bardziej przestrzenne, będziemy się w nich czuć swobodniej, będą po prostu ładniejsze.

Chcąc powiększyć optycznie pomieszczenie, warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor farby, lecz także na powłokę, jaką zapewnia. Chętnie wybierane obecnie farby ceramiczne i satynowe pozostawiają błyszczące wykończenie, co sprawia, że od ścian odbija się światło, dodatkowo rozjaśniając kolory i całe wnętrze.

Farby satynowe i ceramiczne tworzą na ścianie szlachetną, subtelnie błyszczącą powierzchnię, która jest rewelacyjna do pomieszczeń małych, ponieważ optycznie powiększa ona pomieszczenie – zaznacza specjalistka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Pożądaną cechą farby do pomieszczeń jest też jej odporność na zabrudzenia i zmywanie, zwłaszcza jeśli jest używana w pomieszczeniach mocno eksploatowanych czy zamieszkanych przez dzieci. Pod względem ekonomicznym bardziej opłaca się zainwestować w farbę dobrej jakości, którą łatwiej utrzymać w czystości niż często powtarzać malowanie.

 – Dodatkowym atutem farb satynowej i ceramicznej jest to, że są one odporne na plamy i zmywanie. Można je wielokrotnie myć, nawet szorować, i nie powoduje to efektu wybłyszczenia. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia narażone na zabrudzenia, jak pokoje dziecięce, korytarze, miejsca, gdzie ruch jest wzmożony, możemy śmiało malować tymi farbami. Usunięcie zabrudzeń czy plam jest bardzo proste i tak naprawdę kolejny remont czeka nas dopiero wtedy, kiedy postanowimy zmienić kolor – podkreśla Monika Dąbrowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.