Newsy

Czerń połączona z wiosennymi kolorami w nowej kolekcji Michała Starosta

2014-02-13  |  11:30
W najnowszej kolekcji Michała Starosta dominuje klasyczna czerń, przełamana wiosennymi, radosnymi kolorami. Znany polski projektant zaprezentował swoje kreacje w warszawskim klubie Platinium.

Michał Starost jest jednym z najbardziej uznanych polskich projektantów. Jego projekty znane są w całej Europie, kreacje jego autorstwa nosiły m. in. Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni i wybitna reporterka BBC Ewa Ewart.

Moim zamysłem było, żeby ta kolekcja była wiosenna, radosna i bardzo świeża. Wychowywałem się w Sopocie, więc słońce, piękne kobiety i przystojni mężczyźni – to elementy, które zawsze mnie inspirowały. Staram się w moich kolekcjach zawsze zawierać pewien radosny element koloru. Oczywiście musi być też nieśmiertelny granat i czerń, bo Polska szarością i czernią stoi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Michal Starost.

Pomysł na nową kolekcję urodził się już kilka miesięcy temu.

Koncepcja powstała już dawno, ale należy wziąć pod uwagę jeszcze czas produkcji – dobór tkanin,  korespondencję z krawcowymi. Sam pomysł powstał jednak już w lecie ubiegłego roku – mówi projektant.

Kolekcje Starosta były pokazywane na całym świecie, między innymi w Chicago,  New Dehli, Madrycie, czy Helsinkach. Jest ceniony przede wszystkim za indywidualne podejście do każdej klientki i umiejętność podkreślania kreacją siły charakteru kobiety.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Podróże

Agnieszka Hyży: Nie myślę teraz o wakacjach, ponieważ mam inne priorytety. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to Polska, bo boję się wyjeżdżać z dziećmi gdzieś dalej

Dziennikarka zajmuje się obecnie nowymi projektami zawodowymi. Nie ma więc zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ intensywnie pracuje. W konsekwencji najprawdopodobniej nie uda jej się wyjechać na rodzinne wakacje. Przyznaje jednak, że jeśli nadarzyłaby się ku temu okazja, z przyjemnością wybrałaby się gdzieś z mężem oraz dziećmi. Z racji na trwającą pandemię koronawirusa najprawdopodobniej byłaby to Polska. Długie loty oraz skupiska ludzi nadal budzą w niej lęk, a nie chciałaby narażać dzieci na niebezpieczeństwo.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Olga Bończyk: Działalność na TikToku stała się dla mnie antidotum na pandemię. Dzięki niej mogłam gdzieś ulokować moją kreatywność

Aktorka niedawno rozpoczęła przygodę z aplikacją TikTok. Na swoim profilu regularnie umieszcza krótkie filmiki. Wciela się w rolę Grażyny – kobiety, która w przewrotny i zabawny sposób komentuje rzeczywistość i opowiada anegdoty ze swojego życia. Pomysł szybko okazał się sukcesem. Olgę Bończyk obserwuje już spore grono fanów, a liczba ta z dnia na dzień staje się coraz większa. Artystka zaznacza, że działalność miała być formą oderwania się od smutnej codzienności.

Seriale

Wiktoria Filus: Na początku bardzo się stresowałam dołączeniem do obsady serialu „Usta usta”. W obsadzie są nazwiska, które bardzo cenię

Aktorka debiutuje w serialu „Usta usta” i jak zapowiada, wnosi do produkcji nową energię. Wciela się bowiem w postać pewnej siebie i stanowczej Sary, która będzie nową narzeczoną Adama (Paweł Wilczak). Czas szybko jednak pokaże, że nie jest to relacja usłana różami. Z pewnością ten wątek wzbudzi więc wśród widzów spore zainteresowanie. Aktorka nie ukrywa też, że miała obawy, jak zostanie przyjęta w środowisku doświadczonych kolegów po fachu.