Newsy

Edyta Herbuś: Czasami widzę paparazzi łypiących na mnie zza drzewa. To część mojej rzeczywistości zawodowej, akceptuję to

2019-06-21  |  05:00

Tancerka wychodzi z założenia, że walka z paparazzi nie ma najmniejszego sensu. Dlatego nie ucieka przed fotoreporterami, tylko zachowuje się tak, jakby ich nie było – załatwia swoje sprawy, spotyka się ze znajomymi i korzysta z życia. Przyznaje, że popularność ma swoją cenę i jeżeli jest już zmęczona show-biznesem, to wyjeżdża na kilka dni, żeby złapać oddech. Teraz marzy o podróży do Indii.

Edyta Herbuś podkreśla, że nigdy nie zmienia swoich planów tylko dlatego, że w pobliżu czyhają na nią paparazzi. Wie, że na tym polega ich praca, dlatego też podchodzi do nich z dużym dystansem.

– Od czasu do czasu zdarza się, że widzę kogoś łypiącego zza drzewa albo zza rogu. Po prostu macham im wtedy, uśmiecham się i tyle. Skupiam uwagę na tym, z kim jestem, w jakim celu przyszłam i w ogóle na sprawie, która jest dla mnie istotniejsza w tym momencie niż to, że ktoś robi zdjęcia. Tak szczerze mówiąc, to chyba bym oszalała, jakbym musiała się ciągle rozglądać, czy czasem przypadkiem ktoś gdzieś mnie nie podgląda. Jestem, jaka jestem, nie mam powodu, żeby się tego wstydzić, żeby przed kimś uciekać jak jakiś uciekinier – mówi agencji Newseria Edyta Herbuś.

Aktorka znana z serialu „Pierwsza miłość” przyzwyczaiła się już do tego, że portale plotkarskie interesują się jej życiem. Nie walczy jednak ani z fake newsami, ani też nie przegania fotoreporterów, którzy czyhają na to, żeby zrobić jej zdjęcie w jakiejś nietypowej sytuacji.

– To jest część mojej rzeczywistości zawodowej, ma ona swoje wady i zalety, akceptuję to, jak to wygląda. A jak jest taki moment, że jestem tym zmęczona i potrzebuję troszkę się odciąć, to po prostu wyjeżdżam i nie boksuję się z rzeczywistością, bo to nie ma sensu – mówi Edyta Herbuś.

Niedawno tancerka wróciła z Tunezji, gdzie na zaproszenie ambasadora promowała region. Nie ukrywa też, że marzy jej się wyprawa do Indii. Na razie jednak czeka ją sporo obowiązków zawodowych.

– Jest kilka takich punktów, które rzeczywiście mogą być zaskakujące. Myślę, że jeszcze miesiąc i będę mogła się trochę więcej podzielić, na razie jestem w fazie przygotowań. Dużo takiej wizerunkowej pracy, ale też aktorsko. Za chwilę wznowienie opery „Traviata” w Operze Narodowej i też taki powrót sentymentalny, bo to była pierwsza opera, do której casting wygrałam, i to był pierwszy spektakl, w którym zagrałam w Teatrze Wielkim, więc taki czas cieszenia się z obfitości życia – mówi Edyta Herbuś.

W połowie czerwca aktorka wróciła też na plan serialu „Pierwsza miłość”, gdzie wciela się w rolę dziennikarki Sylwii Koneckiej.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.