Newsy

Elżbieta Romanowska: W tym roku nie będę mieć wakacji. Cieszę się więc, że udało mi się świętować urodziny w Nicei

2018-06-28  |  06:21

Aktorka w tym roku postanowiła zrobić sobie nietypowy prezent urodzinowy i spędziła tydzień na Lazurowym Wybrzeżu. Kilka zdjęć z wypoczynku w Nicei zamieściła na swoim Instagramie. Aktorka podkreśla, że wyjazd był pełen wrażeń i każdy przynajmniej raz w roku powinien zrobić sobie taką niespodziankę.

Romanowska przyznaje, że w natłoku różnych obowiązków zawodowych trudno wygospodarować nieco dłuższą chwilę na zagraniczny wyjazd. Nie czekając więc na kolejną okazję, wykorzystała kilka dni wolnego i pod koniec maja wyjechała do Nicei.

– Bardzo się cieszę, że to się udało, tym bardziej że w tym roku za bardzo nie będę mieć wakacji. Tym bardziej więc jestem zadowolona, że tak się to wszystko potoczyło, że udało się wygospodarować tydzień, żeby pojechać do Nicei i odwiedzić przyjaciół – mówi agencji Newseria Lifestyle Elżbieta Romanowska.

Aktorka przyznaje, że z Nicei przywiozła dużo miłych wspomnień, a wyjazd, choć był krótki, to pozwolił zresetować umysł i naładować baterie.

– Miałam przecudowny dzień, chociaż lało od samego rana, ale potem już wyszło słoneczko. W Nicei usłyszałam od starych Nicejczyków, że jeżeli w dniu urodzin leje jak z cebra, to znaczy, że będziesz miała przepiękne, słoneczne życie, więc nie mogłam sobie życzyć lepszej wróżby – mówi Elżbieta Romanowska.

W ubiegłym roku aktorka spędzała wakacje na słonecznej Sycylii i jak wspomina, również był to bardzo udany wyjazd. Wyspa zachwyciła ją malowniczymi widokami i wieloma plażami z mnóstwem kolorowych parasolek. Aktorka przyznaje, że lubi dalekie podróże i zawsze stara się wszystko precyzyjnie zaplanować. Dzięki dobrej organizacji udaje jej się uniknąć przykrych niespodzianek.

– Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby zagubiono mój bagaż i mam nadzieję, że mi się nie zdarzy, bo na wakacje zawsze bierze się najlepsze ciuchy. Nie jeżdżę do hoteli. Z reguły organizuję sobie wyjazdy sama z przyjaciółmi, najczęściej wtedy wynajmujemy mieszkania – mówi Elżbieta Romanowska.

Czytaj także

Media

Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

Gwiazdy

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

 

Samorządy

Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.