Newsy

Elżbieta Romanowska: W tym roku nie będę mieć wakacji. Cieszę się więc, że udało mi się świętować urodziny w Nicei

2018-06-28  |  06:21

Aktorka w tym roku postanowiła zrobić sobie nietypowy prezent urodzinowy i spędziła tydzień na Lazurowym Wybrzeżu. Kilka zdjęć z wypoczynku w Nicei zamieściła na swoim Instagramie. Aktorka podkreśla, że wyjazd był pełen wrażeń i każdy przynajmniej raz w roku powinien zrobić sobie taką niespodziankę.

Romanowska przyznaje, że w natłoku różnych obowiązków zawodowych trudno wygospodarować nieco dłuższą chwilę na zagraniczny wyjazd. Nie czekając więc na kolejną okazję, wykorzystała kilka dni wolnego i pod koniec maja wyjechała do Nicei.

– Bardzo się cieszę, że to się udało, tym bardziej że w tym roku za bardzo nie będę mieć wakacji. Tym bardziej więc jestem zadowolona, że tak się to wszystko potoczyło, że udało się wygospodarować tydzień, żeby pojechać do Nicei i odwiedzić przyjaciół – mówi agencji Newseria Lifestyle Elżbieta Romanowska.

Aktorka przyznaje, że z Nicei przywiozła dużo miłych wspomnień, a wyjazd, choć był krótki, to pozwolił zresetować umysł i naładować baterie.

– Miałam przecudowny dzień, chociaż lało od samego rana, ale potem już wyszło słoneczko. W Nicei usłyszałam od starych Nicejczyków, że jeżeli w dniu urodzin leje jak z cebra, to znaczy, że będziesz miała przepiękne, słoneczne życie, więc nie mogłam sobie życzyć lepszej wróżby – mówi Elżbieta Romanowska.

W ubiegłym roku aktorka spędzała wakacje na słonecznej Sycylii i jak wspomina, również był to bardzo udany wyjazd. Wyspa zachwyciła ją malowniczymi widokami i wieloma plażami z mnóstwem kolorowych parasolek. Aktorka przyznaje, że lubi dalekie podróże i zawsze stara się wszystko precyzyjnie zaplanować. Dzięki dobrej organizacji udaje jej się uniknąć przykrych niespodzianek.

– Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby zagubiono mój bagaż i mam nadzieję, że mi się nie zdarzy, bo na wakacje zawsze bierze się najlepsze ciuchy. Nie jeżdżę do hoteli. Z reguły organizuję sobie wyjazdy sama z przyjaciółmi, najczęściej wtedy wynajmujemy mieszkania – mówi Elżbieta Romanowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Julia Kamińska: Jeżeli da się ze sobą pracować i mieszkać, to oznacza, że jest się dobrze dopasowanym

Zdaniem Julii Kamińskiej partnerzy w życiu prywatnym mogą być również dobrymi wspólnikami w pracy. Wszystko zależy od odpowiedniego ustalenia priorytetów i  dopasowania charakterów. Taki zgrany duet aktorka tworzy właśnie z Piotrem Jaskiem, który napisał scenariusz między innymi do serialu „BrzydUla”, gdzie zagrała główną rolę.

Media

Ewa Wachowicz: Gdy zaczynałam, nie było wielu programów gastronomicznych, więc czuję się pionierką

Dziennikarka przyznaje, że z gastronomią związana jest już od dziecka. Gdy była nastolatką, uczęszczała na różnorodne kursy kulinarne. Gotowanie traktowała wówczas jako rozrywkę. Później, głównie dzięki wsparciu rodziny, zdecydowała się podjąć edukację w tym zakresie. Kiedy rozpoczynała przygodę z telewizją, programy gastronomiczne dopiero zaczynały się pojawiać. Wachowicz cieszy się, że jej pasja przerodziła się w zawód.

 

Turystyka

Ferie zimowe najchętniej spędzamy w górach. Ceny noclegów są wyższe niż rok temu

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 zł za osobę. Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach – około 60 zł za osobę. W ten weekend wypoczynek kończą uczniowie z pierwszych pięciu województw,  ale do wyjazdów szykują się kolejni. Ci, którzy nie mają jeszcze wykupionych noclegów, powinni się spieszyć, bo im bliżej terminu, tym wyższe ceny.