Newsy

Maciej Stuhr: Dziś zagrałbym podobnie rolę Aleksa w „Fuksie”. Choć umiem trochę więcej, niż umiałem dwadzieścia parę lat temu

2021-09-27  |  06:12

Parę miesięcy temu, jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do kontynuacji popularnej komedii, aktor przez przypadek trafił w telewizji na powtórkę „Fuksa” i jak przyznaje, obejrzał ją z dużym sentymentem. Odtwórca kultowej już roli Aleksa zapewnia, że jest zadowolony z tego, jak wykreował tę postać, i w zasadzie teraz zrobiłby to podobnie. Przed ekranem zasiedli również jego synowie, którzy nie ukrywali swojego zdziwienia, że samochody sprzed lat tak bardzo różnią się od tych, które dziś widzą na drogach.

Maciej Stuhr ma na swoim koncie dziesiątki ról w popularnych produkcjach i jak podkreśla, powrót do filmów sprzed lat sprawia mu dużą frajdę, bo jest to dla niego okazja do wspomnień i przemyśleń. Szczególnie lubi, kiedy w momencie emisji na kanapie może zasiąść ze swoimi bliskimi. Wtedy dzieli się z nimi również ciekawostkami i wspomnieniami z planu zdjęciowego.

– Akurat parę miesięcy temu trafiłem w telewizji na kolejną powtórkę „Fuksa” i zawołałem swoich synków, żeby zobaczyli, jak to bywało na lata przed tym, zanim oni przyszli na świat. Trochę się pośmialiśmy, a ja sobie przypomniałem, jak to było – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Stuhr.

Aktor przyznaje, że rola Aleksa Bagińskiego otworzyła mu drzwi do kariery i pozwoliła zaistnieć w branży filmowej. I kiedy dziś z perspektywy czasu i z dużo większym bagażem doświadczeń zawodowych patrzy na postać szalonego, gniewnego maturzysty, uważa, że wykreował ją całkiem dobrze od strony technicznej.

– Mimo że nakręciłem od tamtego czasu kilkadziesiąt filmów i mam wrażenie, że dziś umiem trochę więcej, niż umiałem dwadzieścia parę lat temu, to popatrzyłem na tę rolę z sentymentem i pewnym pobłażaniem. I nawet o dziwo stwierdziłem, że dziś zagrałbym to podobnie, gdybym jeszcze raz miał temu zadaniu sprostać – mówi Maciej Stuhr.

Jak zaznacza, dzisiejsze pokolenie nieco z dystansem podchodzi do filmów sprzed lat, które ukazują nieznaną im rzeczywistość. Jego synów najbardziej zdziwiły cuda motoryzacji.

– Generalnie im się podobało, czasami się śmiali, a czasami też patrzyli ze zdumieniem, że jakiś dziwny ten samochód, taki, któremu światło odpada w ogóle, o co chodzi i w ogóle nie ma kluczyka na pilota, dziwne – mówi aktor.

Teraz trwają zdjęcia do kontynuacji komedii Macieja Dutkiewicza. W obsadzie ponownie znaleźli się m.in. Maciej Stuhr i Janusz Gajos.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.