Newsy

Piotr Głowacki: spełniają się moje marzenia, mam sezon z romantycznymi komediami

2015-09-04  |  06:45
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1

    Piotr Głowacki zakończył zdjęcia do komedii romantycznej „Słaba płeć?”. Jednocześnie pracuje nad kolejnymi tego typu produkcjami, m.in. nad filmem „Planeta singli”. Aktor twierdzi, że jest to spełnienie jego marzeń, od dawna chciał bowiem zagrać w komedii romantycznej.

    Film „Słaba płeć?” to opowieść o pokoleniu współczesnych trzydziestolatków, powstała na podstawie powieści „Suka” Katarzyny Grygi. Główną bohaterką jest Zośka, która przeprowadza się z małego miasteczka do Warszawy i podejmuje pracę w korporacji. W rolach głównych widzowie zobaczą Olgę Bołądź, Piotra Głowackiego, Katarzynę Figurę i Marietę Żukowską. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a za kamerą stanął brytyjski operator Michael Coulter, autor zdjęć do takich światowych hitów, jak „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill” i „To właśnie miłość”.

    – Jest to świetna przygoda filmowa ze względu na postać operatora, który był również operatorem filmu „Cztery wesela i pogrzeb” oraz ukochanej komedii „To właśnie miłość”. Fantastycznie było stanąć przed jego kamerą – mówi Piotr Głowacki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    „Słaba płeć?” to nie jest jedyna komedia romantyczna, w której w najbliższym czasie pojawi się aktor. Pracuje już na planie filmu „Planeta singli”, jest także w trakcie prób do obrazów „Męskie serca” i „Bogate wakacje”. Głowacki twierdzi, że jest to spełnienie jego filmowych marzeń sprzed kilku miesięcy.

    – Jeszcze z rok temu pytany o to, w czym chciałbym zagrać, odpowiadałem, że w komedii romantycznej. W związku z tym spełniają się moje marzenia, mam sezon z romantycznymi komediami, ale z rozrywką, kryminałem, kinem po prostu jest bardzo dobrze – mówi Piotr Głowacki.

    Aktora będzie można zobaczyć też w 10-odcinkowy serialu „Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Autorami scenariusza są pisarz Jakub Żulczyk oraz dramatopisarka i reżyserka teatralna Monika Powalisz, w tytułowej roli wystąpi natomiast Maciej Stuhr. Premiera planowana jest na jesień 2016 roku. Piotr Głowacki zagrał ponadto w polsko-niemiecko-belgijsko-francuskiej koprodukcji „Maria Curie”, będącej opowieścią o życiu wybitnej polskiej uczonej. W rolę Marii Skłodowskiej-Curie wcieliła się Karolina Gruszka, Głowacki zagrał natomiast Alberta Einsteina.

    – Cudownie było w atmosferze międzynarodowej produkcji spotkać się nad cudownym polskim morzem i móc uczestniczyć w tym święcie filmowym. Będzie to klasycznie opowiedziana biografia. Sfotografowana bardzo ładnie przez Michała Englerta. Czytałem scenariusz, znam go, byłem na planie, obserwowałem pracę innych, przede wszystkim Karolinę, i myślę, że będzie to bardzo dobry film – mówi Piotr Głowacki.

    Reżyserią filmu zajęła się Marie Noelle. Oprócz Karoliny Gruszki i Piotra Głowackiego na ekranie pojawią się także Izabela Kuna, Daniel Olbrychski i Charles Berling. Premiera zapowiadana jest na 2016 rok.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Podróże

    Konsument

    Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

    Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

    Dom i ogród

    Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

    Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.

    Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć