Newsy

Grażyna Wolszczak założyła profil na Facebooku i prowadzi bloga. Chce promować w ten sposób swoją fundację

2015-01-15  |  06:50

– Zaczynam karierę facebookowo-blogową, co jest dla mnie nowością, ale bardzo ekscytującą – mówi Grażyna Wolszczak. Aktorka przyznaje, że w ten sposób chce jak najwięcej osób informować o działaniach Fundacji „Garnizon Sztuki”, którą niedawno założyła.

Wcześniej jakoś nie czułam potrzeby, żeby się kontaktować na Facebooku ze znajomymi, wolę pogadać przez telefon albo twarzą w twarz. Okazało się jednak, że potrzebuję rzeszy ludzi, żeby zarażać ich swoimi ideami i żeby oni do mnie dołączali. W związku z tym zaczynam karierę facebookowo-blogową, co jest dla mnie nowością, ale bardzo ekscytującą – mówi Grażyna Wolszczak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Fundacja „Garnizon Sztuki” będzie zajmować się organizacją różnych wydarzeń kulturalnych – koncertów, spektakli i wystaw. Pierwszym projektem jest noworoczny koncert „Sen o Warszawie”, który odbędzie się 20 stycznia w Filharmonii Narodowej.

Rozwiniemy skrzydła na dobre, kiedy zostanie oddany po remoncie Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141 – genialne miejsce, ogromna sześciopiętrowa kamienica, gdzie naprawdę można robić różne ciekawe projekty i gdzie można stworzyć kolejne kulturalne miejsce na mapie stolicy. Mam nadzieję, że to się uda – tłumaczy Grażyna Wolszczak.

Aktorka na razie wykorzystuje media społecznościowe głównie do tego, by dzielić się z fanami informacjami i zdjęciami ze spektakli, z sesji fotograficznych i spotkań towarzyskich. To także miejsce, gdzie artystka z przymrużeniem oka komentuje doniesienia prasy plotkarskiej.  

Kiedyś w jakimś wywiadzie byłam pytana o tzw. sceny łóżkowe. Powiedziałam, że to nie jest przyjemne, ale jest to część mojego zawodu i że to nie ma nic wspólnego z przekraczaniem naszych barier intymnych. Wspomniałam też, że rozumiem nawet striptizerkę, bo to też jest jej zawód. Potem w gazecie ukazał się artykuł z wielki tytuł: „Grażyna Wolszczak, dlaczego była striptizerką?” No ręce opadają – opowiada Grażyna Wolszczak.

Aktorka podkreśla, że „wywiady się autoryzuje, tytuły i leady już nie”, a wyobraźnia dziennikarzy czasem nie ma granic. Wolszczak nie zamierza jednak walczyć z tabloidami w sądzie i domagać się sprostowań. Bo nawet gdyby się pojawiły, to będą napisane tak drobnym drukiem, że i tak nikt ich nie przeczyta.

Podchodzę do siebie z dystansem i humorem, szkoda mi czasu na to, by wciągać się w te gierki. Napisałam jednak o tym, jak media wykrzywiają rzeczywistość, że często to, co jest napisane, nijak ma się do rzeczywistości – dodaje Grażyna Wolszczak.

Aktorka tłumaczy, że po publikacji takich artykułów, w ramach przeprosin często dostaje od redakcji kwiaty. Teraz ma zamiar te bukiety fotografować i wrzucać jako komentarze do swoich wpisów na blogu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.